ללמוד צרפתית בקולג' הצרפתי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שפות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על קורס צרפתית - הקולג' הצרפתי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי צרפתית בקולג' הצרפתי
 
Superieur
 
הצרפתית ידועה כשפה שאינה פשוטה ללימוד ולקליטה, וכל מי שאי פעם למד אותה יודע כי דרושים מורים טובים במיוחד, וכן תרגול רב ורציף כדי להפנים אותה ולהיות מסוגל לדבר אותה באופן שוטף וזורם. הקולג' הצרפתי הוא מוסד לימודים בעל ניסיון רב, המתמחה בלימודי השפה הצרפתית – בדגש על צרפתית מדוברת. למוסד לימודים זה סניפים בכל רחבי הארץ, וביניהם גם בראשון לציון, בתל אביב, בירושלים, ברמת גן, בגבעתיים, בהרצליה, בקריית אונו, באשדוד, באשקלון וברמת השרון. כך, כל אחד יוכל למצוא בבית הספר את מסלול הלימודים, את מקום הלימודים ואת רמת הלימודים המותאמים לצרכיו ולרצונותיו.
 
על הלימודים ושיטת הלימוד
 
בקולג' הצרפתי משלבים בין לימודי הקריאה, הכתיבה והדקדוק המורכב של השפה הצרפתית – מתוך שימת דגש על השפה המדוברת, ובהתבסס על כמה עקרונות מרכזיים: ראשית, הלימודים נערכים בשפה הצרפתית עצמה החל מהשלבים המוקדמים, וכך התלמידים מתרגלים לשמוע את השפה ואף לחשוב בה עם הזמן. שנית, לתלמידים ניתנות דוגמאות קונקרטיות, פשוטות ושימושיות, שבאמצעותן הם לומדים את הדיבור ואת הדקדוק גם יחד.
 
נוסף על כך, שיטת הלימוד בנויה על בסיס פיתוח הדרגתי של השימוש בשפה – החל ממשפטים קצרים ועד שיחות שלמות הנערכות בצרפתית, באמצעות שאלות ותשובות. מסלולי הלימוד הבנויים על פי רמות קושי מדורגות אף הם תורמים ליכולת השליטה של התלמיד בשפה, כאשר מרמה לרמה אוצר המילים הופך עשיר יותר והדקדוק נעשה מובן יותר. בתום הלימודים בכל אחד מן המסלולים ללימוד צרפתית במוסד זה תוכלו לקבל תעודת סיום וכן אישור לימודים מוכר (בתיאום מראש), אם נדרש לכם לצורך הצגה רשמית במוסדות שונים.
 
מסלולי הלימוד
 
לימודים צרפתית בקולג' הצרפתי ערוכים לפי רמות:
 
 • רמת מתחילים – רמה 1 מתמקדת באוצר מילים, בקריאה, בכתיבה ובדקדוק המאפשרים לסטודנטים לנהל שיחות יומיומיות שוטפות ברמה יסודית בתום המסלול.

 

 • רמת מתקדמים - שלבי הלימוד הבאים מחולקות לרמות 2 עד 8. ברמות אלה מתקדמים לאט לאט, ומשכללים את אוצר המילים, מעמיקים בדקדוק, ו"משייפים" את המבטא וכן את היכולת לנהל שיחות בנושאים נרחבים ומורכבים יותר.

 

 • רמת Superieur – "רמת על" מתאימה למתקדמים שהם כבר בעלי ניסיון ובעלי בקיאות בשפה ושולטים בה ברמה גבוהה. בקורס זה מרחיבים עוד את אוצר המילים, וממשיכים לפתח ולתרגל את השימוש בצרפתית. בנוסף, בבית הספר מקיימים גם מסלול להכנה לבחינת הבגרות בצרפתית, וכן מסלול ייעודי שבו לומדים צרפתית עסקית.
 
מתכונת הלימודים
 
היקף הלימודים זהה בכל אחד מן הקורסים שצוינו לעיל, והוא נפרש בכל אחד מהם על פני סמסטר, הכולל ארבעה חודשי לימוד; במהלך כל סמסטר מתקיימים 18 שיעורים במתכונת של פעם בשבוע, אורך כל מפגש הוא ארבע שעות לימוד אקדמיות. בבית הספר קיימים כמה סמסטרים, ובכל אחד מהם נפתח מחזור לימודים חדש; סמסטר קיץ קצר מתחיל ביולי ונמשך עד סוף אוגוסט, סמסטר סתיו מתחיל באוקטובר ומסתיים בסוף חודש פברואר, וסמסטר אביב מתחיל במרץ ונמשך עד סוף חודש יוני.
 
נוסף על כך, בכל הסמסטרים הקורסים מוצעים במתכונת לימודי בוקר או במתכונת לימודי ערב, וכן בבחירה בין לימודים המתקיימים אחת לשבוע ובין לימודים המתקיימים פעמיים בכל שבוע. קבוצות הלימוד בקולג' הצרפתי כוללות מעט תלמידים באופן יחסי – בין שישה ל - 15, ובאופן הזה כל תלמיד זוכה לתרגל את השפה, זוכה לליווי אישי של המורה ולתשומת לב אישית שלו, וכל תלמיד משתתף ושואל שאלות. כך כולם יוכלו לסיים את הקורס כאשר הם באמת שולטים בדיבור ובהבנה של הצרפתית.
 
נוסף על המתכונת הקבוצתית, בבית הספר מציעים גם מתכונת לימוד של שיעורים פרטיים אחד על אחד, או של שיעורים כמעט פרטיים בקבוצות לימוד של עד חמישה תלמידים. במתכונת זו חומר הלימוד בשיעורים מותאם לרמה של התלמיד או של הקבוצה, ולצורכיהם. הקורסים במתכונת זו נפתחים כמה פעמים במהלך השנה. יתרה מזאת, ניתן גם להזמין מבית הספר קורסים לחברות וארגונים בהתאם לצרכים המסוימים של אותו גוף.
 
לסיכום
 
צוות המורים בקולג' הצרפתי מורכב ממורים דוברי צרפתית מלידה כמובן, ובעלי ניסיון רב מאוד בהוראה יצירתית המותאמת לרכישת השפה. מלבד הידע התיאורטי על אודות השפה, המורים מביאים עמם לכיתה גם ידע על התרבות וההיסטוריה הצרפתית ועל ההתרחשויות העכשוויות בצרפת ובאירופה כולה; באופן הזה התלמידים אף מקבלים "ידע עולם" ולומדים את השפה הצרפתית בתוך הקשר רחב יותר. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp