רוצה פרטים על לימודי הנדסאים סמסטר קיץ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

סמסטר קיץ לימודי הנדסאים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסאים סמסטר קיץ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים בסמסטר קיץ להנדסאים

 

במרבית תכניות לימודי ההנדסאים מחולקת שנת הלימודים לשני סמסטרים – חורף ואביב כאשר שנת הלימודים מסתיימת בתום סמסטר ב'. עם זאת, קיימות תכניות לימוד רבות שבהן מוסיפים המוסדות גם סמסטר קיץ.


במקום לצאת לחופשת קיץ, ממשיכים הסטודנטים ללימודי הנדסאי ללימודים בסמסטר נוסף ובו לומדים קורסים ונבחנים בבחינות. המטרה המרכזית של הוספת סמסטרים אלה במהלך הלימודים היא קיצור משך התכנית, כדי לסייע למי שלומדים בתכניות ערב להשלים את הכשרתם בזמן דומה לזה של לימודי היום.


במקרים רבים, בתכניות אלה בוחרים מי שלומדים בתכניות לימודי ערב או מסלולים משולבים, שכן באופן זה נוח יותר לשלב את הלימודים עם העבודה ולוח הזמנים המקצועי והאישי.


בעקבות משבר הקורונה, מוסדות לימוד טכנולוגיים רבים נאלצו להקפיא את הלימודים או לערוך אותם במתכונת מקוונת ומצומצמת, ומשום כך החליטו במוסדות אלה על הוספת סמסטר קיץ לתכניות הלימודים כדי לסייע לסטודנטים להשלים את החומר הלימודי שהפסידו בעקבות המשבר. סטודנטים הלומדים במוסדות אלה צפויים ללמוד את הקורסים שלא התקיימו עקב המשבר, להיבחן בבחינות שלא נערכו, וכך להשלים פערים ולסיים את הלימודים בזמן וללא צורך בהארכתם בשנה נוספת.

 

מסלולים אפשריים


מסלול משולב - סמסטר קיץ מתקיים בדרך כלל במסגרת תכניות משולבות ללימודים טכנולוגיים, הידועות גם בתור לימודי ערב להנדסאים. אלה הן תכניות שבהן משולבים לימודים בשעות אחר הצהריים והערב יחד עם שיעורים בימי שישי בשעות הבוקר והצהריים. התכניות מתאימות במיוחד לסטודנטים עובדים המעוניינים בתכנית גמישה שניתן לשלב בשגרת החיים העמוסה. במסלולים הללו משולבים הסמסטרים הנוספים בדרך כלל בתום השנה הראשונה וכן אחרי השנה השנייה. מטרת הוספת הסמסטרים הללו היא האפשרות להשלים את הלימודים בפרק זמן קצר יחסית הדומה לזה של לימודי היום.

 

השלמה לתואר ראשון - מסלולי תואר ראשון להנדסאים מתאימים לסטודנטים מצטיינים שמעוניינים להמשיך את הלימודים הטכנולוגיים ולקבל גם תואר ראשון. במסלולים אלה נכללים בדרך כלל סמסטרים בקיץ, לצד לימודים בסמסטר א' ו – ב' בכל שנת לימוד. בדרך כלל אורך לימודים אלה כשנתיים שמתחילות לאחר סיום הלימודים הטכנולוגיים. תחומי הלימוד המבוקשים במסלולים אלה הם הנדסה, לוגיסטיקה, ניהול טכנולוגי ומקצועות נוספים. תכניות ההשלמה לתואר ראשון מיועדות הן למי שסיימו כבר את הלימודים הטכנולוגיים ועומדים ברף המבוקש, והן למי שעדיין נמצאים בעיצומם של הלימודים, בדרך כלל אחרי סיום שנה א', שבידיהם ציונים גבוהים. לימודים אלה נערכים במרבית המקרים כחלק משיתופי פעולה בין המכללות הטכנולוגיות לבין מוסדות אקדמיים כאוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. הסטודנטים העומדים בחובות הלימודים הטכנולוגיים יכולים להמשיך ללמוד במוסד האקדמי וכך להשלים גם לתואר ראשון בתחום הרלבנטי. בעזרת התואר יכולים בוגרים אלה להרחיב את טווח אפשרויות התעסוקה במשק.

 

מכינות והשלמות - מועמדים ללימודים שאינם עומדים בכל תנאי הקבלה להנדסאים, נדרשים במוסדות לימוד מסוימים לקחת חלק במכינות או קורסי השלמה. קורסים אלה נערכים בדרך כלל בחודשי הקיץ שקודמים לתחילת הלימודים. במקרים רבים מדובר במכינה במתמטיקה או במקצועות מדעיים כגון פיזיקה. במקרים אחרים, נערכות השלמות אלה במהלך הלימודים, כגון בסיום השנה הראשונה, והם מיועדים למי שממוצע הציונים שלהם אינו עומד בדרישות מוסד הלימוד. משום כך הסטודנטים מחויבים בתגבור נוסף שלאחריו קובעת וועדה את המשך הלימודים.


מתכונת הלימוד


סמסטר קיץ מתחיל בדרך כלל בחודשים יוני או יולי, ונמשך עד לחודש ספטמבר.


במסלולים משולבים (לימודי ערב) שאורכם שלוש שנים בדרך כלל מתווספים בין שניים לשלושה סמסטרים בחודשי הקיץ, כך שהלימודים כוללים בסך הכל כתשעה סמסטרים הנלמדים ברצף. בדרך כלל הם סמסטרים אלה נערכים כבר מתום שנת הלימודים הראשונה ומשולבים לאורך ההכשרה כולה. רוב תכניות הלימוד נפרשות על פני כשלוש שנים במתכונת הערב, במגמות מסוימות אורכם הוא כשלוש שנים וחצי, כגון במגמת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.


במהלך סמסטרים אלה מתקיימים קורסים עיוניים, שיעורים מעשיים וכן מעבדות. במקרים מסוימים, הסטודנטים גם עובדים במהלך הסמסטרים הללו על פרויקט הגמר. את הפרויקט עורכים לרוב בזוגות בהנחייה של מנחה מתוך הסגל, ובו מתמודדים עם פיתוח פתרונות עבור צורכי התעשייה בנושאים אקטואליים ומבוקשים. כמו כן, בסמסטרים הללו נכללות בחינות פנימיות בנושאים הנלמדים, בהתאם לתכנית הלימודים.

 

תכנית הלימודים


מבחינת תכנית הלימודים, התכנים הנכללים בסמסטרים הללו אינם שונים בדרך כלל מאלה הנכללים בתכניות רגילות ללימודי יום בסמסטר א' ו – ב'. בכל המקרים הללו, תכנית הלימודים מותאמת לדרישות מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע) שהוא הגוף האחראי על הכשרה במקצועות הטכנולוגיים בישראל.


בתחילתם של הלימודים מתמקדים בדרך כלל מקצועות יסוד מדעיים וטכנולוגיים. בשלבים המתקדמים יותר של ההכשרות מתמקדים בתהליכים וגישות בתעשייה, בשיטות לפיתוח ותכנון, בהיבטים בייצור תעשייתי וכן בדרכים להתמודדות עם בעיות אקטואליות בתעשייה הישראלית.

 

מוסדות לימוד

 

המכללה האקדמית ספיר (סמוך לשדרות): בבית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית ספיר מתקיימים לימודים במספר מגמות גם בתכנית לימודי ערב, שבה ניתן ללמוד בסמסטר קיץ. בין המגמות הללו נכללות בניין, ביוטכנולוגיה, חשמל, מכונות, טכנולוגיות מים ועוד. מתקיימות מגמות אחרות במתכונת יום בלבד. במוסד הלימוד ניתן להמשיך גם לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.


תל חי הנדסאים (אצבע הגליל): בתל חי הנדסאים נכללים לימודים בחודשי הקיץ בכמה מתכניות הלימוד, בהן מסלול אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים שאורכו שלוש שנים, וכן תכנית תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה ושילוח. מדובר בתכניות המתאימות לאנשים עובדים שבהן לומדים בשעות הערב. כמו כן, סטודנטים מצטיינים יכולים להירשם לקורסים בכלכלה וניהול המתקיימים במכללה האקדמית תל חי הסמוכה למוסד הלימוד, קורסים אלה נערכים בחודשי הקיץ וההשתתפות בהם היא במסגרת שומעים חופשיים. מי שעומדים בקורסים הללו יכולים להמשיך לתואר ראשון BA בכלכלה וניהול.


אורט סינגאלובסקי (תל אביב): סטודנטים במכללת אורט סינגאלובסקי לוקחים חלק בלימודים בחודשי הקיץ במסגרת המסלול המשולב ללימודי ערב במגמות השונות. הסמסטר מתחיל בחודש יולי ומסתיים בתום חודש אוגוסט במרבית המקרים, אולם טווח זה עשוי להשתנות משנה לשנה.


הנדסאים בטכניון (חיפה): בהנדסאים בטכניון הודיעו בשנת תש"פ על הוספת סמסטר בחודשי הקיץ בתכניות שונות בעקבות משבר הקורונה. בסמסטר זה אמורה להיערך השלמת חומר לימודי וכן בחינות שונות. במוסד זה ניתן למצוא מגמות מגוונות כגון חשמל, תוכנה, תעשייה וניהול, מכונות, אדריכלות ועיצוב פנים, אלקטרוניקה ועוד.


הנדסאים באריאל: סמסטרים מסוג זה נכללים בכמה מן התכניות הנלמדות בהנדסאים באריאל, כגון במחלקה להנדסה אזרחית עבור סטודנטים שמתחילים את הלימודים בסמסטר ב'. כמו כן, קיימת תכנית הנדסאי אקדמי שאורכה שלוש שנים הכוללת לימודים בקיץ, במסגרת המסלול לעובדים. זהו מסלול לימודים טכנולוגיים ותואר ראשון שנערך בשיתוף עם אוניברסיטת אריאל בשומרון, שבו יכולים מי שמשלימים בהצלחה את הלימודים הטכנולוגיים להמשיך ללימודים אקדמיים ולהרחיב את תחומי המומחיות.


המכללה הטכנולוגית באר שבע: במכללה זו נדרשים סטודנטים שאינם עומדים בדרישות הלימודיות במגמות הנדסה אזרחית ואלקטרוניקה לקחת חלק בהשלמות ותגבורים הנערכים בחודשי הקיץ. ההישגים באותן השלמות הן בין התנאים להמשיך לשנים המתקדמות של הלימודים הטכנולוגיים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסאים סמסטר קיץ?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסאים סמסטר קיץ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי הנדסאים סמסטר קיץ

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 536 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp