לימודי הנדסאי הפקות דפוס עם גרפיקה ממוחשבת במכללת הדסה

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

אהבת? שתף ב:

 

* נכון להיום, המסלולים ללימודי הנדסאים אינם פעילים.

 

 

הפקות דפוס עם התמחות בגרפיקה ממוחשבת במכללת הדסה

 

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות במאה ה-20 בתחום מערכות הדפוס ומערכות בקרת איכות, המעצב הגרפי מסוגל להפיק ולעצב מוצרים גרפיים איכותיים ומקצועיים יותר. מכללת הדסה מציעה מסלול ללימודי הפקת דפוס עם התמחות בגרפיקה ממוחשבת המעניק לכל סטודנט בסיס ידע העוסק במכלול נתוני ההפקה ויכולותיה ומקנה יתרון מקצועי בשוק העבודה.

 

קצת על מכללת הדסה

 

מכללת הדסה היא בין המוסדות המובילים להשכלה גבוהה בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. תוכניות הלימודים המוצעות הן מגוונות ומותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד הפקות דפוס עם התמחות בגרפיקה ממוחשבת דווקא בבית הספר להנדסאים של מכללת הדסה?

 

תחום העיצוב הינו תחום מרתק ומאתגר הדורש ידע תיאורטי וטכני בנושאים רבים. הידע הנדרש, בין היתר, הינו ההיסטוריה וההתפתחות של העיצוב, הכרת חומרים שונים, והבנה כללית בנושאים שונים. תפקידו של המעצב הגרפי הוא לייצר מסר חזותי על בסיס שילוב בין טקסט לתמונה, לשם העברת מסרים.

 

מכללת הדסה מציעה מסלול ייחודי ללימודי הפקות דפוס עם התמחות בגרפיקה ממוחשבת שמטרתו להכשיר מעצבים גרפיים הבקיאים בכל התחומים והשלבים של העיצוב הגרפי והפקת הדפוס. המכללה גיבשה את תוכנית הלימודים הן על בסיס הניסיון הרב שנרכש בביה"ס בשנים האחרונות בתחום העיצוב הגרפי והן על בסיס השינויים והמגמות העכשוויות בשוק. המסלול שם דגש על הקניית כל שלושת מרכיבי הידע הנדרשים לצורך הכשרתו של המעצב הגרפי והעוסקים במקצועות העיצוב, קדם דפוס, ההדפסה וההפקה.

 

תכנית הלימודים נפרשת על פני שנתיים, ובסיומן מקבלים הבוגרים תעודת "הנדסאי דפוס" מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. התוכנית מובנית בשלבים: בשלב הראשון, מוכרות לסטודנטים המיומנויות העיקריות הנדרשות במקצעות העיצוב וההפקה, בשלב השני נערכים תרגולים ויישום של המיומנויות הבאות לידי ביטוי בפרויקט הגמר שמבצע כל סטודנט.

 

קראו על לימודי הנדסאי

 

התחומים הנלמדים עוסקים בקשת רחבה של נושאים:

 

  • טיפוגרפיה העוסקת בהבנת האלמנט הצורני של אותיות בשפה העברית והאנגלית.
  • עיצוב גרפי העוסק בגיבוש הרעיון העיצובי.
  • פרסום המקנה מיומנויות בכל שלבי ההפקה וההשקה של קמפיין פרסומי.
  • הבאה לדפוס עוסק בהחלטות שעל המעצב הגרפי לקבל בעת הכנת קבצי גרפיקה לדפוס.

 

התוכנית כוללת קורסים תיאורטיים ומעשיים מעניינים ומגוונים כגון טכניקות איור, תחריט, סריקה, תלת מימד, חידושים טכנולוגיים בעולם הדפוס, כריכה וגימורים, תקשורת חזותית, בקרת איכות, טכנולוגיה של נייר, חשיבה יצירתית, שיווק, עיצוב אתרים, שיטות הדפסה, תולדות האומנות ועוד רבים.

 

בוגרי המסלול להפקת דפוס עם התמחות בגרפיקה ממוחשבת ממכללת הדסה יוכלו להשתלב במגוון רחב של עיסוקים כגון מעצבים גרפיים, מנהלי עיצוב והפקה, מבקרי איכות בקבוצות מחקר בתעשיית הדפוס, עצמאים בתחום ועוד רבים. מעסיקים רבים מחפשים כל העת אחר בוגרים בעלי ידע אקדמי רחב ומיומנויות מקצועיות כגון משרדי עיצוב והפקה, בתי הוצאה לאור, מפעלים העוסקים בקדם דפוס, משרדי פרסום ועוד.

 

תנאי הקבלה

 

על מנת להתקבל למסלול המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות או להחזיק בציוני בגרות חיוביים במתמטיקה, באנגלית ועברית. לחילופין, מתקבלים גם בוגרי מכינות. בנוסף, המועמדים צריכים לעבור מבחן התאמה. פטורים ממבחן זה בעלי ציון של 500 לפחות במבחן הפסיכומטרי. כמו כן, על המועמדים לעבור מבחן סטודיו, להציג תיק עבודות ולבצע משימת בית. אלה שיימצאו מתאימים יזומנו לראיון אישי שייערך על ידי ועדת הקבלה של החוג.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד הנדרש באוניברסיטאות בארץ. הקלות בשכר הלימוד יינתנו לחיילים משוחררים או בוגרי שירות לאומי בהתאם לתנאי הזכאות שנקבעו ע"י האגודה לקידום החינוך והקרן לסיוע לחיילים משוחררים. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים מסוימים. בכדי לקבל מלגה, יש להגיש בקשה מסודרת למדור ההרשמה והקבלה של המכינה הקדם-אקדמית במכללת הדסה.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

מתוך פורום המכללה האקדמית הדסה ירושלים

לימודי תואר שני
בושרה חטיב
ללא תגובה
תואר שני בניהול ארגוני שירות מחייב תואר ראשון בתחום?
צופיה
ללא תגובה
לימודי קלינאות תקשורת בהדסה
שיימא אבו חק
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה
הודיה
ללא תגובה
לימודי קנאביס רפואי במכללה
ליהי
1 תגובות
למודי ניהול מערכות בריאות
יעל אמר
ללא תגובה
הכרה בקורסים ותארים קודמים ברישום בעבודה סוציאלית.
אבישג
ללא תגובה
מעבר מקמפוס שטראוס להדסה
סטודנטית
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי אופטיקה בהדסה
מירנה
ללא תגובה
קבלה ללימודי עבודה סוציאלית
דקלה
ללא תגובה
האם תואר שני בניהול ארגוני שירות מתאים לבוגרי משאבי אנוש?
רותם
ללא תגובה
תנאי קבלה להפרעות תקשורת בקמפוס שטאוס
רחל
ללא תגובה
תנאי הקבלה לעבודה סוציאלית בקמפוס החרדי לנשים
אפרת אנקונינה
ללא תגובה
השלמה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית
שלומי
ללא תגובה
קבלה לאופטומטריה עם ממוצע 70
נועם אלקלעי
1 תגובות
לכניסה לפורום