רוצה פרטים על קורס מסיעי ילדים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הסעת ילדים ותלמידים על פי תקנה 84

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מסיעי ילדים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהג הסעות תלמידים

 

ילדים בדרכים

 

הסעות תלמידים מיועדות לילדי גן חובה עד כיתה ד' ולילדי החינוך המיוחד, המתגוררים במרחק של שני קילומטרים לפחות ממוסד הלימודים, וכן לתלמידי כיתה ה' הרחוקים שלושה קילומטרים מבית הספר. נהג הסעות הילדים אינו רק נהג. יש לו סמכויות ותפקידים נוספים. כך למשל, הוא אחראי לביטחונם של הנוסעים הצעירים; עליו לשמור שיתנהגו כראוי, שלא יוציאו את הראש או את הידיים מהחלון, שלא ישליכו חפצים בתוך הרכב או מחוצה לו, ושיגיעו בשלום ליעד.

 

בתחנה הנהג נדרש להקפיד על ירידה מהדלת הקדמית בלבד, אלא אם נמצא ברכב מלווה אחראי המשגיח על הדלת האחורית. המלצה מיוחדת נוספת לבעלי המקצוע היא להוריד את התלמידים בצד הסמוך למוסד הלימודים או לביתם, כדי שלא יחצו לבדם את הכביש. בתום הנסיעה מחובתו לבדוק את הרכב ולראות שלא נשכח חלילה אף ילד, או שלא הושארו מאחור חפצים אישיים.

 

 

הסעת ילדים – צריף היתר?

 

חל איסור להסיע קבוצות תלמידים ללא היתר מיוחד. גם אדם ברכב פרטי המסיע ילדים ללא תמורה כספית, עלול להיתבע במידה ומתרחשת תאונה, ואף להיקלע לאישום פלילי, אם אין לו היתר מיוחד בביטוח החובה שלו. לגבי אנשי המקצוע, ברכב להסעת תלמידים רשאי לנהוג בעל רישיון D לאוטובוס או D1 לאוטובוס זעיר או למונית של עד 16 נוסעים, אשר ברישיונם החותמת המיוחדת "רשאי להסיע ילדים" (תקנה 84). הנהגים אף חייבים להמציא תעודת יושר אחת לחמש שנים.

 

למי מיועד קורס הסעת ילדים?

 

תקנה 84 נכללת כבר ברישיון של מי שעברו הכשרה לאחר שנת 1996. קורס הסעת ילדים מהווה השתלמות עבור נהגי אוטובוס, אוטובוס זעיר ומוניות, שעברו הכשרה לפני 1996, ולכן אין להם את החותמת המיוחדת ברישיון, והם מעוניינים לעסוק בהסעת קבוצות ילדים עד גיל 14 באישור החוק.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים אל ההיבטים הבטיחותיים, הם מפתחים מודעות ואחריות מקצועית ודנים בסכנות הכרוכות בסביבת הילדים. חשוב לשים לב בבחירת בית הספר, כי הקורס המוצע בו הוא בפיקוח משרד התמ"ת, כדי שתקבלו את ההסמכה המבוקשת.

 

מתכונת הלימוד

 

מדובר בשיעורים תיאורטיים בהיקף של כשמונה שעות אקדמיות, המתפרשות בדרך כלל על פני שניים או שלושה מפגשים. בסיום עוברים המשתתפים מבחן עיוני.

 

 

נושאי לימוד

 

בתכנית נלמדים ארבעת הנושאים:

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס הסעת ילדים נדרשים להיות בעלי רישיון נהיגה בתוקף במדרגה D או D1 למונית או לאוטובוס. כאמור, החל משנת 1996 ההיתר כלול כבר ברישיון לרכב ציבורי, ואין צורך לבצע את ההשתלמות. בכדי להירשם לקורס המועמדים מתבקשים להוציא טופס רש"ל 18 ולעבור בדיקת עיניים ובדיקה אצל רופא משפחה.

 

ההסמכה

 

לבוגרי הקורס שעמדו בדרישות ועברו בהצלחה את המבחן הסופי, תוענק תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת. בתום ההכשרה על הבוגרים לגשת למשרד הרישוי יחד עם תעודת הגמר, כדי להוסיף לרישיון את תקנה 84, המציינת ברישיון "היתר הסעת ילדים".

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

  • המסלול הנכון (פתח תקווה) – המכללה מציעה קורס בפיקוח בן שלושה מפגשים בשעות הצהריים. המפגש השלישי מוקדש לביצוע המבחן. המסלול הנכון היא מכללה המציעה קורסים מקצועיים בתחומי עבודה כתחבורה, בטיחות, מנהלה ומחשוב.

 

  • לב הגליל – תחבורה ורכב (פרישה ארצית) - מקיימת קורס הסעת ילדים לתעודה מטעם משרד התמ"ת. כמו כן, ישנן הכשרות מקצועיות בהדרכת תחבורה ובטיפול ברכבים.

 

  • חש"ן – בית הספר למקצועות התחבורה (חיפה) – מקיימים השתלמות מיוחדת להסעת ילדים מפעם לפעם. יש ליצור קשר עם בית הספר ולבדוק מהו המועד הקרוב.

 

  • אגד המכללה (פרישה ארצית) – זהו מרכז ההכשרה של תאגיד התחבורה הציבורית הידוע. הקורסים המקצועיים הם בפיקוח משרד התחבורה ומשרד התמ"ת. בכל השלוחות של המכללה ניתן להשתתף בהשתלמויות לפי דרישות הארגון, והן משלבות תרגול מעשי.

 

  • המכון הגבוה (סניפים באזור הצפון, השרון וירושלים) - המכללה נוסדה בנצרת לפני כשני עשורים, ובהמשך פתחה שלוחות במשולש, ברמת הגולן, בדליית אלכרמל, בגליל ובירושלים. היא מציעה הכשרות מקצועיות בתחומים שונים.

 

  • מכללת סלע דעת (ליד צומת כמון) – מציעה השתלמות בת שלושה ימים בפיקוח משרד התמ"ת. המסלולים במכללה מיועדים במיוחד לתושבי הצפון, ומוענקות בה הכשרות מקצועיות לשילוב התושבים במעגל העבודה.

 

  • מכללת העתיד לטכנולוגיה ומדע (עפולה) - המוסד פועל למען הגברת הביטחון הכלכלי של תושבי עפולה והסביבה, והוא מעודד את המודעות להתפתחות הטכנולוגיה המתקדמת. כחלק ממאמצים אלה מציעים במכללה לנהגי רכבים ציבוריים לעבור את ההשתלמות לקבלת ההיתר המבוקש.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מסיעי ילדים?

רוצה לדעת יותר על קורס מסיעי ילדים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp