רוצה פרטים על הסבה להוראת חינוך מיוחד?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה להוראת חינוך מיוחד? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד

אחד מהתחומים המרתקים ביותר בעולם החינוך הוא החינוך המיוחד. סטודנטים רבים הפונים ללימודי חינוך בוחרים בהתמחות זו (הנחשבת למבוקשת במיוחד). גם אקדמאים רבים אשר עושים הסבות לתחומי החינוך השונים, פונים לתחום החינוך המיוחד, על מנת שיוכלו לעסוק בחינוך של ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים.

 

המחסור בכוח אדם איכותי בתחום החינוך המיוחד העלה את הצורך בפתיחת תוכניות ללימודי הסבת אקדמאים להוראת התחום. כיום מתקיימות תוכניות להסבה להוראת חינוך מיוחד ברוב המכללות לחינוך והוראה בישראל ורבים מבוגריהן כבר השתלבו בהוראת התחום במסגרות חינוכיות שונות.

 

 

תוכנית לימודים

 

במרבית מוסדות הלימוד, התכניות להסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד נבנות בהתאמה אישית לכל סטודנט על פי נתוניו האישיים, נסיונו הקודם וציוני התואר הראשון שלו וכן בהתאם לצרכיו האישיים.

 

לימודי חינוך מיוחד כוללים שלושה מרכיבי לימוד ובהם שיעורי חינוך וחובה, שיעורי התמחות והתנסות בהוראה. הסטודנטים רוכשים ידע בדרכי הוראה שונות כמו לדוגמא, למידה פרונטאלית, למידה בקבוצות, עבודה סדנאית, למידה, למידה במעבדות לתכנון לימודים וללקויות למידה ועוד.
 

נושאי לימוד

 

בתוכנית ללימודי הסבה לחינוך המיוחד נלמדים מגוון של קורסים העוסקים בתחום החינוך וההוראה בכלל ובתחום החינוך המיוחד בפרט. בין נושאי הלימוד הנלמדים במרבית התוכניות:

 

 • קורס מבוא לליקויי למידה
 • אוטיזם
 • הפסיכולוגיה של החינוך
 • הוראת קריאה וכתיבה
 • שיתוק מוחין
 • פילוסופיה
 • התפתחות וליקויי שפה
 • הפרעות נפשיות
 • התפתחות תקינה ובלתי תקינה
 • פיגור שכלי
 • ועוד...

 

התוכנית מקדישה חלק נכבד משעות הלימוד להתנסות מעשית בהוראת החינוך המיוחד בבית הספר ובקהילה, בכיתה או באופן פרטני. בוגרי התוכנית מוכשרים להוראת התחום בטווח גילאים נרחב ובמסגרות חינוכיות רבות ובהן: מסגרות מיוחדות של החינוך המיוחד, מסגרות רגילות בהן משתלבים בעלי צרכים מיוחדים או מסגרות חינוכיות בלתי פורמאליות.

 

תנאי קבלה

 

לתוכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד יתקבלו ברוב במקרים בעלי תואר ראשון עם ממוצע של 80 לפחות בלימודי התואר הראשון.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים בתוכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד משתנה בין המוסדות השונים אולם במרבית המקרים התוכנית מתפרסת על פני שנתיים, כאשר ניתנת אפשרות לפיזור התוכנית בהתאם לצרכי הסטודנט.

 

 

היכן לומדים?

בשל הביקוש הגדול למורים בתחום זה, במכללות רבות בישראל נפתחו תוכניות להסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד, בין היתר במכללת אורנים, סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית בית ברל, מכללת לוינסקי, מכללת דוד ילין, מכללת גורדון לחינוך ועוד. כמובן שכל סטודנט צריך לבחור את המסלול המתאים לו ביותר מבחינת טווח הגילאים, מקום המכללה וכו’.

 

 

הסמכה

 

בוגרי התוכנית להסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד, שעמדו בהצלחה בכל חובות התוכנית, יהיו זכאים לתעודת מורה בכיר לחינוך המיוחד שתסמיך אותם לעבודה עם בעלי צרכים מיוחדים בטווח גילאים בין 21-6.

 

 

אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים, יוכלו הבוגרים לעבוד בתחום החינוך המיוחד במוסדות חינוך רגילים (בהם יש אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים), במוסדות מיוחדים בהם יש אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, במסגרות פרטיות, בעמותות העוסקות בתחום ועוד.

 


 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת חינוך מיוחד?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת חינוך מיוחד?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הסבה להוראת חינוך מיוחד

חוות דעת של סטודנטים: הסבה להוראת חינוך מיוחד

התקבלו 82 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

ד"ר תמי אמיר
החינוך המיוחד מבוסס על גישה אינדיווידואלית המכוונת לצרכים הייחודים של כל ילד. הוא מתייחס לתחום האקדמי העיוני, אך ישנה גם התייחסות לתחום האישי והנפשי, לתחום החברתי ולתחום המקצועי תעסוקתי כשבכל ארבעת התחומים הללו מודגשת "הכנה לחיים". לכן, רצוי שתוכל לגלות חמלה ורגישות אשר כה נזקקים בתחום. עליך לדעת שעבודת המחנך בחינוך המיוחד מצריכה לא אחת אמפתיה, הקשבה ותמיכה וכמו כן עבודה בין ציוותית.

לצד הקושי, המקצוע "מורה לחינוך מיוחד" מדורג במקום החמישי בין העבודות השמחות ביותר בעולם – כך נמצא במחקר שנערך באוניברסיטת שיקגו. העוסקים בחינוך מיוחד מדווחים שהעבודה עם הילדים היא החלק המספק והמהנה ביותר.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp