הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל

הכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל - תכנית מתמטיקה מעל ומעבר

 

מחנכים מעל ומעבר

 

לימודי המתמטיקה במדינת ישראל נמצאים במשבר. מספר התלמידים הניגשים לבגרות ברמה של חמש יחידות יורד משנה לשנה וכתוצאה מכך, מתהווה מחסור חריף בבוגרים בתחום מדעי המחשב, הנדסת האלקטרוניקה והנדסת התוכנה. משרד החינוך משקיע לאחרונה משאבים ניכרים במטרה לעצור את מגמת ההתדרדרות המדאיגה, וליצור תנאים מתאימים למימוש הפוטנציאל של צעירי ארצנו, במטרה לשמר את המעמד של מדינת ישראל כמעצמת סטארט - אפ.

 

מנכ"ל קרן טראמפ, הפועלת למען שיפור הישגיהם של תלמידים בישראל במקצועות מדעיים, מסביר כי על מנת להציל את המצב יש להכשיר מורים מעולים, שמציבים לתלמידים יעדים שאפתניים, ולא מוותרים גם כשקשה. במצב העניינים הנוכחי, הוראת מתמטיקה היא לא פחות מאשר שליחות לאומית.

 

המכללה האקדמית בית ברל הרימה את הכפפה, ופיתחה תכנית מיוחדת להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הנעשית תוך שיתוף פעולה עם קרן טראמפ. התכנית להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה נועדה להכשיר מורים מומחים להוראה ברמה מוגברת, בכיתות מצטיינים ובכיתות מואצות, בגישה מטפחת ועם דגש על דרכי לימוד מתקדמות ושילוב של אמצעי תקשוב.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית להסבת אקדמאים להוראה עם התמחות במתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל כוללת ארבעה מוקדים עיוניים: מוקד תיאורטי תוכני, המכיל העמקה במתמטיקה ברמה של 4 ו - 5 יחידות לימוד; מוקד פדגוגי, המתרכז בהקניה של מיומנויות בחינוך מתמטי; מוקד דידקטי, העוסק בסוגיות כלליות שנוגעות באסטרטגיות הוראה לאוכלוסיות שונות; ומוקד חינוך, בו נלמדים נושאי תשתית הנוגעים לעבודתם של כלל המורים והמחנכים. בתוך כך, מושם דגש על שילוב של אמצעים טכנולוגיים מתקדמים בהוראה, בחינוך ובהערכה. הפן המעשי של ההכשרה מתבצע בכיתות מצטיינים ובכיתות מואצות, המייעדות את התלמידים לבגרות ברמה של 4 ו - 5 יחידות לימוד במתמטיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

מדובר בתכנית התמחות במסגרת לימודי חינוך לבתי הספר העל יסודיים. היא מתפרשת על פני שנה אקדמית אחת, במתכונת של לימודי יום, כאשר השיעורים מתקיימים בשני ימים במהלך השבוע. הם כוללים קורסים עיוניים מגוונים, הכשרה קלינית המתבססת על ניתוחי מקרים, סימולציות והוראת עמיתים, וליווי אישי בשטח, הממשיך גם בשנה שלאחר קבלת התעודה. השלמות דיסציפלינריות מתקיימות לעיתים במהלך הקיץ, או במסגרת של ימים מרוכזים לאורך השנה.

 

לימודי ערב

 

במכללה פועלת גם תכנית לימודי ערב להכשרת אקדמאים להוראה. התכנית מציעה מפגשים שבועיים שנוחים לשילוב עם עבודה, המתקיימים אחת לשבוע ובימי שישי. מי שהרקע האקדמי שלהם הוא בתחום המדעים המדויקים יכולים להשלים את המסלול בשנה אחת.

 

נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של הלמידה
 • ניהול כיתה
 • יסודות החשיבה החינוכית
 • אסכולות בפילוסופיה
 • תפיסות שגויות של תלמידים 
 • סוציולוגיה של קבוצות
 • נושאים מתקדמים במתמטיקה
 • תפקידי המורה כמחנך
 • התמודדות מטפחת עם קשיים
 • תיאוריות התפתחותיות      
 • הוראת מתמטיקה בעזרת תקשוב
 • ועוד
 • אסטרטגיות הוראה לאוכלוסיות יעד אתגריות     
 

 

תנאי קבלה

 

התכנית להכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה מיועדת לבעלי תואר ראשון לפחות במקצועות ההנדסה, וכן לבעלי תארים מתקדמים במתמטיקה. ממוצע הציונים המינימלי המאפשר הגשת מועמדות למסלול הוא 70. תהליך המיון למסלול כולל מילוי שאלונים, ראיון אישי ומבחן בקיאות במתמטיקה.

 

 

תעודה

 

בוגרי התכנית זכאים לתעודת הוראה במתמטיקה בחינוך העל יסודי מטעם המכללה האקדמית בית ברל. בנספח המצורף לתעודה מצוין כי ההכשרה נעשתה במסגרת תכנית "חינוך מתמטי מעל ומעבר".

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
חוות דעת של סטודנטים על בית ברל - הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 2.0 מתוך 5

המכללה האקדמית בית ברל
09/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

צוות ההנהלה בעיקר המזכירות אינו נחמד בעליל! כשצריכים משהו טכני שקשור לצוות האדמינסטרציה זה הופך להיו קרא עוד...

על הקמפוס

נקודת האור היא שהקמפוס הוא כמו קיבוץ. אתה לומד באווירה פסטורלית

טיפים

חישבו היטב באיזה חוג אתם מעוניינים לבחור. הרכיבו את מערכת השעות שלכם כך שתוכלו לקחת את רוב הקורסים ב קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp