לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

הסבת אקדמאים


רוצה מקצוע חדש? - אין צורך לחזור לקו ההתחלה.

 

זכית בפרישה מלאה של המקצועות אליהם באפשרותך להתפתח מן המעמד התעסוקתי שלך היום!

 

הבאנו לך את כל האפשרויות להסבה מקצועית הקיימות בישראל, בבתי הספר השונים. ליקטנו עבורך את הפרטים החשובים בנוגע למסלולי ההסבה, וריכזנו אותם במאגר מידע אחד כדי להקל עליך את החיפוש בדרך לקבלת ההחלטה שלך.

 

כאן באתר באפשרותך גם לשלוח לנו מסר בכל סוגיה ושאלה. כל פנייה זוכה למענה מנציגינו, שישמחו לתת לך ייעוץ בטלפון.

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

עוד מסלולים ומידע
הסבה לעבודה סוציאלית
הסבת אקדמאים לסיעוד
הסבה להנדסת תוכנה
הסבה לרפואה
הסבה להנדסת חומרה
קורס הסבה לתכנות JAVA
הסבה לראיית חשבון
הסבה להוראת אנגלית
הסבה להוראת חינוך מיוחד
לימודי שמאות מקרקעין לאקדמאים
 
 
הסבת אקדמאים להוראה
הסבה ועבודה
השלמה לתעודת הוראה
תעודת הוראה
הסבת הנדסאים להוראה
קלינטק - לימודים
הסבת אקדמאים לבדיקות תוכנה
הסבה לתכנות
לימודי הסבה למערכות מידע
הסבה - רוקחות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

הסבת אקדמאים - מדוע כדאי לי לעשות הסבה מקצועית?

רבים מאיתנו מרוצים מאוד מעבודתם ומוכנים לעבוד כעורכי דין, רואי חשבון או כלכלנים עוד שנים רבות. אך ישנם גם כאלה אשר מרגישים שמיצו את עצמם בתחום בו הם עוסקים או כאלה שפשוט אינם אוהבים את המקצוע שלהם ומחפשים שינוי. עבור כל אלה נועדו שלל ההסבות המקצועיות הקיימות כיום בשוק.

 

אין זה נדיר לראות עורכי דין שהופכים למורים, רואי חשבון שהופכים לכלכלנים או עיתונאים שהופכים לאנשי פרסום. ישנם כיום עשרות תכניות להסבות מקצועיות שונות בתחומים שונים, וכיום תוך שנה עד שנתיים (ולעיתים גם תוך מספר חודשים) ניתן לרכוש מקצוע חדש, ללא כל בעיה.

 

אילו הסבות מקצועיות קיימות?

ישנן כיום לא מעט הסבות המיועדת לאקדמאים בעלי תואר ראשון או שני - הסבה להוראה, הסבה לסיעוד, הסבה לעבודה סוציאלית ועוד. כל ההסבות לאקדמאים מיועדת לאנשים שכבר יש להם תואר ראשון והם מעוניינים בהחלפת מקצוע.

 

רוב ההסבות הללו נמשכות כשנה עד שנתיים אך ישנן גם הסבות ארוכות יותר. הסבות פופולאריות נוספות הן בתחום המחשבים (למשל הסבת אקדמאים לתכניתני מערכות מידע או הסבה למנהלי רשתות ועוד). ישנן גם הסבות לתחום התקשורת, הסבה לתחום האימון האישי, הסבה לתחום הפרסום ועוד. באופן כללי ניתן לומר כי לכל מקצוע מבוקש יש הסבה שהותאמה במיוחד עבורו.

 

תוכניות לימוד

תכנית הסבת אקדמאים לתחום הסיעוד - אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות, המוצאים עניין בתחום זה יוכלו להשתלב בתוכנית הסבה לסיעוד. התכנית נמשכת שנתיים וחצי בממוצע ומתמקדת בלימודים מתחומי מדעי הטבע, החברה והסיעוד. מלבד מהלימודים העיוניים הסטודנטים במסלול נדרשים בהתנסות מעשית בבתי חולים ובקהילה. בוגרי ההכשרה זכאים לתעודת רישום כאח מוסמך או כאחות מוסמכת ממשרד הבריאות.

תכנית הסבת אקדמאים לתחום ההוראה - התוכנית להסבת אקדמאים להוראה עונה על הצורך הרב במורים מקצועיים שישתלבו במערכת החינוך בארץ. ההכשרה מיועדת לבעלי תואר אקדמי מוכר המעוניינים בתעודת הוראה ומתמקדת בלימודי חינוך, בלימודי התמחות ובהתנסות בהוראה. הלימודים מתפרסים על פני 60-36 שעות שבועיות, כאשר משך הלימוד נקבע בהתאם לתחום התואר האקדמי. תוכניות הלימוד נבנות באופן פרטני בהתאם לנתוני המועמד, כאשר נלקחים בחשבון לימודיו הקודמים, נסיונו התעסוקתי ועוד.

תכנית הסבת אקדמאים לתחום ההייטק - הקדמה הטכנולוגית והתנאים הנלווים לעוסקים במקצועות ההייטק מביאים אקדמאים רבים להצטרף לתוכניות ההסבה למקצועות ההיטק . הכשרות ההסבה מותאמות לצורכי המשק ועוסקות בהכשרת אקדמאים לתכניתני מערכות מידע או הסבה למנהלי רשתות. ישנן גם מגוון של הסבות אקדמאים לתכנות, שמאפשרות לתלמידיהם להכיר שפות תכנות עדכניות שנחוצות בשוק של היום.

 

תכנית הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית - תחום העבודה הסוציאלית מושך אליו רבים שמעוניינים בקריירה שיש בה שליחות ועבודה קרובה עם אוכלוסיות במצבי סיכון ומחסור. תכניות אלה לרוב נפרשות על פני כשנתיים (ארבעה סמסטרים), הן כוללות למידה תיאורטית לצד התנסות מעשית בשדה בה מתרגלים את שיטות ההתערבות הנלמדות.

 

תכנית הסבת אקדמאים לחשבונאות - תכניות הסבת אקדמאים לראיית חשבון, או לימודי חשבונאות לבעלי תואר אקדמי, מאפשרות לאקדמאים משלל ענפים לקבל את הכלים הנדרשים למעבר מבחני מועצת רואי החשבון והם מקנים ידע חשבונאי ופיננסי נרחב וחיוני למשק של היום.

 

תכנית הסבת אקדמאים להנדסה - מסלולים אלה מאפשרים לאקדמאים לעבור לתחום ההנדסה על שלל ענפיו ולקבל את ההכשרה הדרושה להרשמה לפנקס המהנדסים הישראלי. יש לציין כי אורכה של תכנית זו זהה לזה של לימודי הנדסה לתואר ראשון.

היכן עושים הסבות מקצועיות?

ישנו מגוון רחב של מוסדות לימוד אשר מאפשרים ללמוד בתכניות הסבת אקדמאים. בים המוסדות הללו ניתן למצוא אוניברסיטאות ומכללות כאחד, שפרושות בכל אזורי הארץ. תכניות מסוימות, כגון הסבת אקדמאים להוראה, ניתן למצוא גם במכללות לחינוך נוסף על מכללות ואוניברסיטאות רבות אחרות.

 

הנה כמה מן המוסדות המציעים תכניות להכשרת אקדמאים:

 

הסבת אקדמאים להוראה

 

 • מכללת אוהלו בקצרין: המכללה מציעה תכניות שונות להסבת אקדמאים להוראה לשכבות גיל שונות, מחינוך לגיל הרך ועד חינוך על יסודי, לרבות מסלולים כהסבה להוראת ביולוגיה, הסבה להוראה יהדות, הסבה לחינוך מיוחד והסבה לחינוך גופני.

 

 • המכללה האקדמית אחוה: המכללה, שממוקמת סמוך לגדרה, מציעה לאקדמאים שלל תכניות לקבלת תעודת הוראה כגון הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבה להוראת אנגלית, הסבה להוראת היסטוריה והסבה להוראת ספרות.

 

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): מכללה זו מפעילה שלל תכנית להסבת אקדמאים להוראה, מהחינוך לגיל הרך ועד לחינוך העל יסודי והחינוך המיוחד. ישנה גם תכנית ייחודית להסבת אקדמאים להוראת מוזיקה, מגן הילדים ועד לעל יסודי.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): מלבד מסלולי ההכשרה להוראה לשכבות הגיל השונות (הגיל הרך, יסודי ועל יסודי) ניתן ללמוד בתכניות ייעודיות למצטיינים בענפים כגון הוראת פיזיקה, חינוך מתמטי או הוראת מדעי החברה.

 

 • מכללת גורדון לחינוך (חיפה): במוסד זה פועלות מגוון תכניות להכשרת אקדמאים להוראה, לצד מסלולים מגוונים לתואר שני בחינוך ולהרחבת הסמכה למורים.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): במוסד זה יש שלל מסלולים להסבת אקדמאים , לצד מבחר תכניות לימודים אקדמיות לתואר ראשון ושני בחינוך ומסלולים ללימודי תעודה למורים ולאנשי חינוך.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין (ירושלים): במכללה זו יכולים אקדמאים לבחור מבין שלל תכניות להסבה, במקצועות שנלמדים בבית הספר היסודי, העל יסודי, במסגרת לגיל הרך או בחינוך המיוחד ובחינוך האנתרופוסופי.

 

הסבת אקדמאים לסיעוד

 

 • המכללה האקדמית לישראל (רמת גן): המכללה האקדמית לישראל עורכת תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד אשר מותאמת במיוחד למעוניינים לשלב את הלימודים עם חיי משפחה או קריירה, אורכה של התכנית כשנתיים וארבעה חודשים והיא משלבת התנסות קלינית במוסדות בריאות.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: מסלול הסבת האקדמאים של החוג לסיעוד באוניברסיטת תל-אביב נמשך כשנתיים וחצי ומעניק לבוגריו תואר ראשון בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת.

 

 • בית הספר לסיעוד דינה (פתח תקווה): בית הספר מסונף לחוג לסיעוד של אוניברסיטת תל-אביב והוא פועל במתחם בית החולים בילינסון. מתקיימות בו גם תכניות ללימודים סיעוד לתואר ראשון וקורסים על בסיסים לאחיות ולאחים.

 

 • בית הספר לסיעוד הלל יפה (חדרה): בבית הספר ללימודי סיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה ניתן ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים לסיעוד אשר מעניקה ידע וכלים קליניים פרקטיים למעוניינים להשתלב במערכת הבריאות.

 

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: תכנית זו מיועדת לאקדמאים מצטיינים ממבחר דיסציפלינות והוא מספק להם כלים פרקטיים שנחוצים להשתלבות בתחום הרווחה. המסלול נפרש על פני כשנתיים.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב): התכנית להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית של המכללה האקדמית ספיר נפרשת על פני כארבעה סמסטרים, התכנית שמה דגש על מערובת קהילתית וחברתית בשלל מסגרות.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: היקפה של התכנית להסבת אקדמאים לסיעוד במכללה האקדמית אשקלון הוא כשנתיים, מוסד הלימוד מציע מקומות הכשרה מעשית כבר משנת הלימוד הראשונה כדי לסייע לסטודנטים להשתלב בשירות החברתי באזור הדרום ובאזורים נוספים.

 

 • המכללה האקדמית צפת: התכנית להסבה לעבודה סוציאלית מקנה לבוגריה תואר ראשון BA והיא נפרשת על פני ארבעה סמסטרים. התכנית כוללת התנסות מעשית במסגרות רווחה באזור הצפון.


אפשרויות תעסוקה

לבוגרים של תכניות הסבת האקדמאים יש שלל אפשרויות להשתלבות בתחום החדש. במערכת החינוך השתלבו בשנים האחרונות אנשי הייטק, עורכי דין ואפילו אנשי עסקים בהצלחה רבה. גם העולם המחשבים יש ביקוש גדול לאנשי מקצוע איכותיים לאחר הסבות מקצועיות וכך גם בתחומים כמו חשבונאות, סיעוד ובריאות. ברבים מבין הענפים הללו יכולים האקדמאים להמשיך להתקדם עם צבירת וותק במקצוע וכך לצמוח ולטפס בסולם הדרגות וגם להעלות את רמות השכר שלהם. לאחר היציאה לשוק העבודה הבוגרים יכולים גם להמשיך לפתח את עצמם דרך הכשרות מקצועיות או לימודים מתקדמים, בהמשך הדרך.

רוצה לדעת יותר על הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית (81 חוות דעת)
התקבלו 81 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
Shiri,אוניברסיטת תל אביב, תל אביב - הסבה לסיעוד, 16/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המבנה קצת ישן, והתנאים הפיזים פחות טובים מבמקומות אחרים, אבל רמת הלימודים והצוות בבית הספר מקסים.

על הקמפוס
המבנה קצת ישן, והתנאים הפיזים פחות טובים מבמקומות אחרים, אבל רמת הלימודים והצוות בבית הספר מקסים.
הדס,אוניברסיטת תל אביב, תל אביב - הסבה לסיעוד, 01/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רוב המרצים הם ללא הכשרה בהוראה ולכן חלק גדול מהם לא מעבירים את החומר בצורה טובה למרות הידע הנרחב שיש להם.

על הקמפוס
מאד גדול, יש הרבה ספריות, מתחמים ללמידה, הרבה קפיטריות.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי חינוך
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בפסיכולוגיה
תכניות הרחבת הסמכה במערכת החינוך
השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית
לימודי מדריך אמנות משקמת
תואר ראשון ביום אחד בשבוע
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להסבת אקדמאים - הסבה מקצועית
הסבה לעבודה סוציאלית - אשקלון
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
הכשרת אקדמאים להוראה - בית ברל
הסבת אקדמאים להוראה - לוינסקי
מכללת חמדת הדרום - הסבת אקדמאים להוראה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי קרימינולוגיה לתעודה (לפני 6 שעות, 53 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 7 שעות, 2 דקות)
לימודי פוליטיקה וממשל (לפני 7 שעות, 15 דקות)
פרטים לתואר קרימינולוגיה (לפני 1 ימים, 12 שעות, 54 דקות)
איפה לומדים קרימינולוגיה בתכנית לתעודה (לפני 1 ימים, 23 שעות, 49 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD