רוצה פרטים על הנחיית קבוצות בשיטת אקו?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנחיית קבוצות בשיטת אקו

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנחיית קבוצות בשיטת אקו? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנחיית קבוצות בשיטת אקו

 

שחק אותה

 

בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת במודעות לעוצמתם של תהליכים טיפוליים הנעשים בפורמט קבוצתי. רבות נכתב על היות הקבוצה יותר מסך חלקיה ועל כוחן הרב של אינטראקציות המשלבות מספר משתתפים מתוך מודעות וכוונה. בדומה לבני משפחה גרעינית אחת, מספקים חברי הקבוצה זה לזה אוזן קשבת ותמיכה לצד שיקוף והעברת ביקורת. בתוך כך, למנחה הקבוצה ישנה השפעה מכרעת על התגבשותה של הקבוצה ועל המידה שבה כל אחד מחבריה יחווה התפתחות משמעותית במסגרת התהליך.

 

הנחיית קבוצות היא ללא ספק משימה מאתגרת הדורשת מיומנות רבה. לרוב, מנחי קבוצות וותיקים ומסורים אינם מסתפקים במתודה אחת אלא מחפשים דרכים להרחיב את השכלתם ואת ארגז הכלים שלהם. אחת הטכניקות הפופולאריות כיום בתחום היא שיטת אקו הישראלית, המשלבת בין מגוון של טכניקות השלכתיות וכלים תיאטרליים.

 

כלי המרכזי בו משתמשים המנחים בשיטת אקו הוא תאטרון הפלייבק (PLAYBACK), שמשמעותו בתרגום לעברית היא "לשחק בחזרה". מדובר בתהליך שבו המשתתפים "מוסרים" את הסיפור האישי שלהם לקבוצה ומקבלים אותו בחזרה מעמיתיהם לאחר עיבוד יצירתי תוך שילוב של אמפתיה, מקוריות והקשבה. התוצאה המתקבלת היא תהליך ריפוי רב עוצמה ומחזק.

 

למי מיועדים הלימודים?

 

קורסים בהנחיית קבוצות בשיטת אקו מתאימים במיוחד לאנשי חינוך, ליועצים, למטפלים באמנות וכמובן גם לבוגרי לימודי הנחיית קבוצות. ההכשרה בשיטה תאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי ולרכוש מיומנות בטכניקות יצירתיות ויעילות לעבודה עם קהלי יעד שונים. ההשתתפות בקורס אינה מחייבת רקע קודם בלימודי משחק ותיאטרון

 

תכנית הלימודים

 

התכנית מעניקה למשתתפים העמקה תיאורטית בהנחיית קבוצות המלווה בתרגול וביישום של טכניקות הנחייה שונות. בתכנית השנתית, מתפרש הקורס על פני שני סמסטרים, כאשר בראשון עיקר הדגש הוא על התנסות אישית בשיטה ובשני - על מיומנויות הנחייה. התהליך האישי אותו עוברים המשתתפים מהווה חלק חשוב מהכשרתם, המאפשרת לכל אחד מהם להתחבר לילד הפנימי שבתוכו ולפתח נקודת מבט מפתיעה וחדשה על החיים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי הנחיית קבוצות בשיטת אקו מתקיימים במסגרות שונות, החל מקורס מקוצר בין 60 שעות בסך המתפרש על פני 15 מפגשים ועד לקורס שנתי. ההכשרה המלאה בלימודי הנחיית קבוצות בשיטת אקו אורכת שני סמסטרים ומתקיימת במתכונת חד שבועית, כל מפגש כ - 3 שעות. לעיתים כוללת תכנית הקורס גם מספר ימים של סדנאות מרוכזות בתאריכים הנקבעים מראש. כמו כן, יתנסו המשתתפים בהנחיה של סדנאות פלייבק בשטח ובעבודה קבוצתית עם אוכלוסייה בסיכון, ייקחו חלק במופע סיכום ויכתבו עבודת גמר.

 

נושאי הלימוד

 

 • קונסטלציה משפחתית
 • סוגי קבוצות
 • קליטת מסרים סמויים
 • התמודדות עם התנגדויות
 • תיאטרון פלייבק
 • הקשבה לניואנסים
 • תהליכי גיבוש בקבוצות וקהילות
 • פיתוח יכולות אלתור 
 • אישיות המנחה והעצמת הנוכחות
 • קונטקט אימפרוביזציה
 • הפחתת שיפוטיות וביקורת עצמית
 • אוניברסליות ואמפתיה     
 • עיבוד תהליכים קבוצתיים ואישיים
 • ועוד
 • תכנון מפגשים קבוצתיים והגדרת מטרות     
 

 

שכר לימוד

 

עלותם של לימודי הנחית קבוצות בשיטת אקו נעה בין כ - 1,000 שקלים להכשרה מצומצמת יחסית בת 60 שעות ועד ל - 5,000 שקלים לתכנית השנתית.

 

 

תעודה

 

בוגרי התכנית השנתית יקבלו בסיום הכשרתם יקבלו הבוגרים תעודת השתתפות בקורס "הנחיית קבוצות לפי שיטת אקו", או "טכניקות הוראה והנחייה באמצעות תיאטרון אקו". התכנית מוכרת כחלק משעות ההתנסות המעשית בספרות או בדרמה עבור סטודנטים לתואר שני בטיפול באמנות.

 

מוסדות

 

הקורס מועבר במוסדות אקדמיים שונים ובהם מכללת סמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית בוינגייט, מכון מופ"ת, רשת אורט, היחידה להשתלמויות בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב ועוד. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנחיית קבוצות בשיטת אקו?

רוצה לדעת יותר על הנחיית קבוצות בשיטת אקו?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: קורסים

התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp