קורס הנחיית קבוצות במעגל החיים בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת תל אביב - הנחיית קבוצות בשנה אחת.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות במעגל החיים באוניברסיטת תל אביב

 

החיים במעגל

 

לאורך מעגל החיים עולות סוגיות רבות המעסיקות את כולנו באותם שלבים התפתחותיים, כמו גיבוש זהות מקצועית, מציאת זוגיות או הקמת משפחה. עבודה קבוצתית הנוגעת בנושאים הללו מאפשרת למשתתפים ללמוד על עצמם ולצמוח, מתוך שיתוף עם שאר חברי הקבוצה, שיקוף וקבלת משוב. במרכז האוניברסיטאי לפיתוח אנשי חינוך של אוניברסיטת תל אביב מתקיים קורס להכשרת מנחי קבוצות במעגל החיים, המקנה ידע תיאורטי בהנחייה, לצד התנסות מעשית חווייתית במסגרת קבוצתית.

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי הקורס להנחיית קבוצות מעמיקים בפרקי תיאוריה הנוגעים בהבנה של תהליכים קבוצתיים, מכירים מודלים התפתחותיים המתמקדים במעגל החיים ונחשפים למתודולוגיות שונות של הנחייה. במקביל הם עוברים תהליך קבוצתי בעצמם, מגיבים לתכנים שמעלים חבריהם לקורס, מתנסים בהנחיית עמיתים ונחשפים לסגנונות הנחייה מגוונים של הסגל.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית להנחיית קבוצות במעגל החיים מתפרשת על פני שנה אקדמית אחת וכוללת בסך הכל 224 שעות לימוד. היא מתקיימת במתכונת חד שבועית בשעות הבוקר, כאשר כל מפגש אורך כשש שעות. דרכי הלמידה במסלול מגוונות, ומשלבות בין דיוני עמיתים, השתתפות בסדנאות ובהרצאות, וליווי אישי של הצוות. כחלק מהכשרתם, מתנסים המשתתפים בהקמה ובהנחיה של קבוצה משלהם. במקביל עליהם להגיש מטלות שוטפות בכתב, לעקוב אחר רשימת קריאה ברשת האינטרנט, ובסופו של דבר גם להגיש עבודה מסכמת.

 

נושאי הלימוד

 

 • פיתוח מיומנויות בינאישיות
 • סגנון הנחייה פתוח
 • בחירת הרכב משתתפים לקבוצה
 • גיבוש תפיסת תפקיד
 • משפחה וזוגיות, תעסוקה ועבודה
 • תהליכי הפקת לקחים
 • עבודה עם ה - "כאן ועכשיו" בקבוצה
 • הנחיית קבוצות דיאלוג
 • שימוש בכלים דרמטיים ובביבליותרפיה
 • ועוד
 • צמיחה והתפתחות אישית במסגרת הקבוצה     
 

 

סגל הוראה

 

מנחה התכנית והיועץ האקדמי שלה הוא דוקטור חבר סגל בפקולטה לסוציולוגיה ובפקולטה לפסיכולוגיה של האוניברסיטה העברית. הוא בעל ניסיון רב הנחיית צוותים בארגונים ומקימו של מכון לפיתוח, מחקר וייעוץ ארגוני. בעברו עבד כמנחה בארגונים חינוכיים, במערכות טיפוליות, בארגוני בריאות ובמסגרות הדרכה מגוונות. בנוסף מלמדים בתכנית מספר מרצים נוספים: פסיכולוג קליני ומדריך בעל דוקטורט מאוניברסיטת דיוק וניסיון מעשי רב בפסיכותרפיה קבוצתית ואישית. בנוסף יש לו רקע בייעוץ חינוכי, בבימוי של תיאטרון קהילתי, בהדרכת צוותים ובמשחק; מנחת קבוצות ויועצת ארגונית בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית; יועצת ארגונית ופסיכולוגית חברתית המתמקדת במחקריה בתהליכי למידה בקרב קבוצות דיאלוג ומתמחה בהובלת קבוצות של בכירים במערכת החינוך; ועוד.

 

קהל יעד

 

תכנית הלימודים מיועדת לאנשי מערכת החינוך וכן לעוסקים בחינוך בקהילה, בהכשרת צוותים או בפעילויות הדרכה, ולאנשים המעוניינים לקבל כלים לעבודה במסגרת קבוצתית לשם התפתחות אישית או הסבה מקצועית.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית להנחיית קבוצות במעגל החיים הינם אנשים בוגרי תואר ראשון במגוון תחומים. עליהם לעמוד בראיון קבלה אישי במהלכו נבחנת התאמתם לתהליך הקבוצתי.

 

תעודה

 

מסיימי המסלול בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב יהיו זכאים לתעודת גמר בהנחיית קבוצות מטעם המרכז האוניברסיטאי. ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תעודה | קורסים

היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
ללא תגובה
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
קורס גישור בסיסי
מירב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp