קורס הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה

קורס הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה - לימודי המשך ולימודי חוץ

 

הנחיית קבוצות הינה תחום אשר נועד להרחיב את אופקיהם של אנשי חינוך ורוח בכל הנוגע להעברת חומר בקבוצה ושליטה על ארגונים. מדובר בענף אשר המחקר העוסק בו מתפתח מדי שנה בשנה. על פי רוב, קורסים בהנחיית קבוצות פונים בעיקר לאנשים מעולם החינוך כגון מנהלים, מורים, מדריכי נוער וכדומה. כמו כן, הנחיית קבוצות יכולה לסייע גם לבעלי מקצועות אחרים כגון פסיכולוגיים, במאים, אנשי עסקים, מנהלים וכיוצא בזה. היחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה מציעה קורס יוקרתי ואיכותי להנחיית קבוצות.

 

הקורס להנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה, אשר נערך מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך. משלב למעשה שלושה ערוצי למידה - דינאמי, פרקטי ותיאורטי. במהלך הקורס, הסטודנטים רוכשים כלים אשר מסייעים להם להנחות קבוצות במערכות ובארגונים. מטרתו המרכזית של הקורס הינה להכשיר מנחי קבוצות ולחבר בין מושגים שונים הנוגעים לתחום זה (קהל, מתודיקה, פסיכולוגיה, אתיקה וכדומה). במהלך הלימודים, הסטודנטים חווים ומתנסים בהנחיית קבוצת הלימוד, ונוגעים בהיבטים השונים של יחסי סמכות בקבוצה ויחסים בין-אישיים.

 

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לקורס זה כוללים תואר ראשון וראיון אישי בפני וועדת קבלה. על מנת לשמור על רמות אינטימיות ולימוד גבוהות, מספר המקומות בקורס מוגבל ל-14 בלבד. אי לכך, מומלץ להירשם לקורס בהקדם.

 

הנושאים בתוכנית

 

לימודי הנחיית קבוצות עוסקים בנושאים רבים ומרתקים. בין נושאים אלו ניתן למצוא לימודים העוסקים בקבוצה כשלם, בשלבים בהתפתחותה של הקבוצה, בתהליכים קבוצתיים ובפסיכולוגיה של הקבוצה. כמו כן, הקורס עוסק גם במרחב הקבוצתי, במעגלים של היכרות, במיפוי צרכים בתוך הקבוצה ומחוצה לה, בתפיסת תפקיד המנחה, בהתערבות בארגון, בסגנונות הנחייה, בהצגה אפקטיבית של נושא, בתיאום ציפיות, בגיבוש סטינג, בהתמודדות עם התנגדות בקבוצה, במצבי קונפליקט, בהיבטים אתיים, בהיבטים הנוגעים לקבוצות עובדות, בתהליכי פרידה וסיום ועוד.

 

הלימוד בתוכנית נעשה תוך כדי שילוב בין תיאוריה לפרקטיקה. במהלך הלימודים, הסטודנטים יתנסו מבחינה קבוצתית בחומר הנלמד, וזאת במקביל ללימודים תיאורטיים ופרונטאליים. כמו כן, הקורס כולל מפגשים עם אנשי מקצוע אשר יחשפו את הסטודנטים לשורה של סגנונות הנחיה.

 

היקף הלימודים

 

היות ולימודי הנחיית קבוצות פונים לבוגרי תואר ראשון, מדובר בתוכנית "ידידותית" גם לסטודנטים במשרה מלאה. הלימודים נערכים בשעות הערב, יום אחד בשבוע, ובהיקף של 120 שעות שנתיות שכר הלימוד משתנה משנה לשנה ומומלץ לפנות למרכז המידע באוניברסיטת חיפה לפרטים מדויקים.

 

תעודה

 

משתתפים אשר עומדים בדרישות התוכנית זוכים בסוף לימודיהם לתעודת גמר מטעם אוניברסיטת חיפה - לימודי המשך ולימודי חוץ.

 

מסלולים נוספים

 

הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד במספר רמות נוספות. לדוגמא, הפקולטה לחינוך מציעה תוכנית דו-שנתית להנחיית קבוצות בתחום הייעוץ והחינוך והנחיית קבוצות לתואר שני, עם תזה או בלי תזה. מיותר לציין כי המסלולים השונים אינם זהים זה לזה, קל וחומר שמבחינת ההיקף ותנאי הקבלה. במידה ואתם מעוניינים בהנחיית קבוצות, מומלץ לבחון מהו המסלול המתאים עבורכם ביותר.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
חוות דעת של סטודנטים על קורס הנחיית קבוצות באוניברסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
06/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

גישה, מקצועיות ומקצוענות, גישה פתוחה עם הסטודנטים ויחס אישי, ספריה עשירה, חדרי לימוד מרווחים. פחות א קרא עוד...

על הקמפוס

גישה נוחה, חנייה בשפע, אפשר לשפר או להוסיף קפטריות ו/או מסעדות, נסיעה ציבורית זמינה למי שאין לו רכב, קרא עוד...

טיפים

לרצות ללמוד זה לא מספיק, צריך לאהוב את מה שלומדים. במיוחד במקצועות חינוך, טיפול ומעורבות חברתית. תעו קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
19/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב אותו, לראיה אחרי שעשיתי בו תואר ראשון אני שב ולומד קורס תעודה במשך שנתיים

על הקמפוס

עד עכשיו למדתי במכללה נפרדת מהקמפוס וטוב עכשיו להיות שותף למוסדות האוניברסיטה וגם המיקום טוב לי

טיפים

חשוב ללמוד מקצוע שאתם מחוברים אליו ופחות חשוב מהי המשכורת ההתחלתית של המקצוע. אם תתחילו ללמוד ותאהבו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp