קורס הנהלת חשבונות סוג 3 במכללת רמת גן - לימודים חוץ אקדמיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על רמת גן לימודי חוץ - הנהלת חשבונות סוג 3.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנהלת חשבונות סוג 3 במכללת רמת גן - לימודים חוץ אקדמיים

האדם העוסק בתחום הנהלת חשבונות ברמת סוג 3, הוא מנהל חשבונות אשר רכש את ההשכלה ברמה הגבוהה ביותר בתחום זה. כיום, מנהלי החשבונות נמצאים בכל מפעל, מוסד, ארגון או בית עסק ומתפקדים שם כאחראים על כלל הפעולות הכספיות והעסקיות והרישום השיטתי שלהן. כך הם מהווים חוליה חשובה במערך הפיננסי של כל ארגון, שאחראיים על פיקוח על ההכנסות וההוצאות וביקורת על ההתנהלות הכלכלית של החברה.

 

המרכז ללימודים חוץ אקדמיים של מכללת רמת גן עורך קורס הנהלת חשבונות סוג 3, שמעניק למשתתפים בו את כל הכלים להתקדמות בתחום הנהלת החשבונות. מסלול זה מאפשר למנהלי חשבונות בדרגה 1 + 2 לשדרג את המעמד המקצועי וכך גם להעלות את רמת השכר. הקורס מפוקח על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והוא מכין את המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה החיצוניים שעורך המשרד לצורך קבלת ההסמכה להנהלת חשבונות מסוג 3. לאחר קבלת ההסמכה הם יכולים להשתמש בתעודת המקצוע ובכלים הנלמדים כדי לקדם את עצמם בארגונים ובחברות בתחום החשבונאות, בארגונים עסקיים, במוסדות פיננסיים ובעוד שלל מסגרות במשק. זהו ענף מבוקש והדרישה למנהלי חשבונות איכותיים ומיומנים תמיד קיימת בשוק.

 

 


תכנית הלימודים

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 בא להכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה שעורך משרד הכלכלה להסמכתם של מנהלי חשבונות. המשתתפים לומדים בהרחבה על תחום החשבונאות הפיננסית, על תהליכי השקעות, על עקרונות ביקורת החשבונות ועל מושגים מרכזיים בתחום המימון. נוסף על כך, הם מכירים את העקרונות המרכזיים של התקינה החשבונאים ואת הדרכים בהן היא משפיעה על עבודתם של מנהלי החשבונות. לאחר מכן, הם מעמיקים בתחום החשבונאות המעשית הממוחשבת ומכירים יישומים ותוכנות אשר מסייעים למנהלי החשבונות לבצע את עבודתם באופן יעיל ואיכותי.

מתכונת הלימוד

 

קורס זה נפרש על פני תקופה שבין עשרה חודשים לשנה אחת. שיעורים נערכים אחת לשבוע, כאשר אורכו של כל מפגש בין 4 - 5 שעות. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לבין תכנית בשעות הערב, או לימוד בימי שישי. השיעורים מתקיימים בכיתות קטנות במטרה לאפשר קבלת תשומת לב אישית לכל אחד מן המשתתפים.


נושאי הלימוד

בין הנושאים המרכזיים אשר נלמדים במהלך הקורס אפשר למנות את הנושאים הבאים:

 

 • ניתוח דוחות כספיים
 • מכינות וקניות בתשלומים
 • אירועים אחרי תאריך מאזן
 • חשבונאות מעשית ממוחשבת
 • בסיסי הדיווח ושחזור החשבונות
 • טיפול חשבונאי במיסים על הכנסה
 • השקעות בניירות הערך לטווח קצר    
 • מרכז וסניפים
 • תקינה חשבונאית
 • חכירות לזמן ארוך
 • ביקורת חשבונאות
 • התחייבויות תלויות
 • דו"ח תזרים מזומנים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס הנהלת חשבונות סוג 3 נדרשים להיות בעלי תעודת מנהלי חשבונות סוג 2 מתקדם. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה לצורך בחינת מידת ההתאמה שלהם לתכנית.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת רמת גן פועל מרכז ללימודים חוץ אקדמיים, אשר מציע מבחר תכניות לימודי תעודה וקורסים בענפים מבוקשים. בין היתר ניתן ללמוד בקורסים בתחום הניהול, החשבונאות, העיצוב, היין והשיווק. הקורסים מאפשרים למשתתפים לצבור מיומנויות חדשות וכך לקדם עצמם מבחינה מקצועית או להשתלב בתחום מבוקש חדש. רבים מבין הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה של גופים ממשלתיים, כאשר התכנים הנלמדים בקורסים השונים מותאמים להתפתחויות ולנושאים עדכניים משוק העבודה. בתחום החשבונאות, מתקיימים קורסים נוספים בהם קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, קורס יועצי מס וקורס חשבי שכר. את הקורסים בתחום החשבונאות של מכללת רמת גן סיימו למעלה מ - 10,000 בוגרים אשר התקדמו למילוי של תפקידים משמעותיים במסגרות כגון רשות המיסים, מחלקות כספים, מחלקות להנהלת חשבונות ומשרדי רואי חשבון.

 

תעודה


לאחר השלמת כל החובות שנדרשים במהלך הקורס, ניתנת לבוגרים תעודת גמר מטעם מכללת רמת גן וכן תעודת מקצוע הנהלת חשבונות סוג 3. כדי לקבל את תעודת ההסמכה הממשלתית, נדרשים הבוגרים לצלוח מספר מבחנים חיצוניים, אשר כוללים מבחן עיוני ומבחן מעשי ממושב, שנערכים על ידי משרד הכלכלה והתעשייה. בוגרי הקורס יכולים גם ללמוד קורסים משלימים כגון קורס חשבי שכר בכירים, קורס חשבונאי בכיר מדופלם או קורס ייעוץ מס, במטרה לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות מקצועיות נוספות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן | לימודי תעודה - לימודים בישראל

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס רובוטיקה ממדה
יוליה
ללא תגובה
האם לימודי הנחיית קבוצות מתקיימים בזום השנה?
דיקלה הופמן דהן
ללא תגובה
לימודי חוץ בשיווק או משאבי אנוש
יעל כהן
ללא תגובה
קורס מנהל עבודה תשתיות ועפר
שאדי
2 תגובות
קורס בדיקת פוליגרף במרכז
שני
1 תגובות
קורס עיצוב גבות בירושלים
מוריה
1 תגובות
קורס טכנאי מכשירים ביתיים
יוסי עגמי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp