לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

לימודי הנדסת תעשייה וניהול B.Sc. באוניברסיטה הפתוחה

 

להנדס את המשק

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול הם מתחומי הלימודים הפופולאריים בישראל וזאת בגלל הביקוש הרב שקיים היום במשק למהנדסים אלה. המקצוע התהווה מתוך ההכרה בנחיצותו של מענה טכנולוגי והנדסי על רקע התמורות והשינויים החלים בתחומים שונים בתעשייה, כמו תנאי השוק, תהליכי הייצור והתחרותיות הגדלה בשוק העבודה.


השאיפה המתמדת של האנושות היא לשפר מערכות קיימות ולייעל תהליכים כך שיאפשרו את התפוקה המקסימאלית בזמן ובעלות מינימאליים. תחום הנדסת תעשייה וניהול מתמקד בשאיפות אלה ומגשים אותן בעזרת שילוב של כלים ושל מתודות מהתחומים הכלכליים, הניהוליים והטכנולוגיים.
 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים בהתמקדות על עולם ההנדסה והטכנולוגיה. תלמידי התואר לומדים כיצד לפתור בעיות מערכתיות וכיצד לבנות ולתפעל מערכות בנייה ומודלים מכל ההיבטים שלם.

 

נוסף על כך, הסטודנטים לומדים לנתח תהליכים ולתכנן ולנהל מערכות תפעוליות. המסלול מקנה להם את היכולת לנהל פרויקטים, ליצור סימולציות ולבקר על בקרת איכות ועל הנדסת גורמי אנוש.
 

 


מתכונת הלימודים

 

הסטודנטים בוחרים אחת משתי ההתמחויות המוצעות – תפעול וייצור או מערכות מידע. שתי המגמות מחולקות לשש חטיבות עיקריות: מתמטיקה, פיזיקה, כלכלה וניהול, הנדסת תעשייה וניהול, התמקדות בהתמחות ופרויקט מסכם. מערכת השיעורים בנויה מקורסי חובה כלליים, קורסי חובה של כל התמחות וקורסי בחירה של כל התמחות.

מתכונת הלימודים בנויה מלימוד מקוון מבית התלמיד בשילוב הדרכות ומפגשים פרונטאליים. מסגרת לימודים זו מאפשרת לתכנן את זמני הלימוד שלהם לפי צרכיהם. התלמידים יכולים לסיים את התואר בארבע שנים, או לפי קצב ההתקדמות שלהם.
 

נושאי הלימוד

 

 • עקרונות בארגונומיה
 • תכנות בשפת JAVA
 • שיטות בניהול אסטרטגי
 • סטטיסטיקה והסתברות
 • תכנון וניתוח מערכות מידע
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי    
 • בקרת איכות
 • ניהול השיווק
 • ניהול בינלאומי
 • סוגיות בכלכלה
 • יסודות בפיזיקה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בפקולטות למדעי הרוח, למדעי החברה ולמדעים מדויקים. האוניברסיטה מתייחדת בכך שהיא מאפשרת קבלה ללימודים אקדמיים ללא תנאים מקדימים ובכך שהיא מאפשרת לתלמידיה ללמוד בזמן ובמקום הנוחים להם. שיטת לימוד זו מאפשרת שילוב של הלימודים עם עבודה וחיי משפחה.


מוסד הלימוד מציע לתלמידיו את מרבית סוגי התארים הנלמדים במוסדות להשכלה גבוהה, כמו לימודי מתמטיקה, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי מדעי המחשב.

תנאי קבלה

 

תלמידים המעוניינים ללמוד תואר זה אינם נדרשים לציון פסיכומטרי או לתעודת בגרות מלאה. מכיוון שאין צורך בהשכלה קודמת גם חיילים משוחררים ותלמידי תיכון יכולים להירשם.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמגישים את כל מטלות הלימודים מקבלים תואר ראשון בוגר (B.Sc.) בהנדסת תעשייה וניהול. התואר מוכר על ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והוא מאפשר למחזיקים בו ללמוד תארים מתקדמים באוניברסיטאות ובמכללות השונות או להמשיך לקורסים מקצועיים. לקבלת הזכאות לתואר על התלמידים לצבור את נקודות הזכאות ההכרחיות, להוכיח ידע באנגלית ולעבור הדרכה ביבליוגרפית בספריה.


אפשרויות התעסוקה

 

למחזיקי תואר בהנדסת תעשייה וניהול יש מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי. בוגרי הלימודים יכולים לעסוק כמהנדסי ייצור, כמנהלי פרויקטים, כמתפעלים של מערכות ייצור, כמהנדסי תהליכים וכן באפשרותם להשתלב בתחום הכלכלה הפיננסית. נוסף על כך, עם הידע שהתלמידים רוכשים הם יכולים לעסוק כיועצים ארגוניים. ישנה דרישה מתמדת למהנדסים בתחום זה והם נצרכים בכל ענפי המשק.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הנדסת תעשייה וניהול - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 29 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
13/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

ניתן ללמוד בקצב שלך, יש סרטונים גם משנים קודמות וניתן להתקדם גם ללא תלות בקצב הכיתה.

על הקמפוס

אין קמפוס אחד, השיעורים משתנים בהתאם לזמינות הקורס. רוב המקומות נוחים ויש חניה וקפיטריה.

טיפים

מומלץ לתכנן את הזמנים מראש ולפנות זמן בעיקר לשיעורים המועברים דרך אופק. להשתדל לעבור על הנושאים לפני קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
19/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני נהנית מזה שלא חייבים נוחכות בשעיעורים ואפשר לראות את השיעורים אחכ בצורה ברורה ומובנת

על הקמפוס

הקמפוס נעים ורגוע נחמד לבוא ללמוד המרצים מוסרים את החומר בצורה מובנת ומעניינת

טיפים

תפנו זמן ללימודים בלי שום מטרד כמו טלפונים וכו רק בשביל הלימודים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp