תואר בהנדסת תוכנה התמחות באשכול ניהול באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה

לימודי הנדסת תוכנה התמחות באשכול ניהול במכללת אפקה

  

המכללה האקדמית אפקה מתגאה באלפי בוגריה אשר השתלבו בשוק העבודה בשלל חברות היי-טק ובמשק התעשייתי בישראל. המכללה, הממוקמת בתל אביב, מעניקה תארי .B.Sc בהנדסה בחמישה מסלולי לימוד ותואר שני .M.Sc בהנדסת מערכות. מכללת אפקה הוקמה בשנת 1996, והחלה את דרכה במסגרת הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב. כעבור שנתיים מהקמתה, עברה המכללה למשכנה בשכונת אפקה, מאז ועד היום היא פועלת כגוף אקדמי עצמאי.

 

הסטודנטים הלומדים במכללה זוכים לחוויית לימוד מעשירה ברמה אקדמית גבוהה. זאת בזכות סדנאות מעשיות, מעבדות טכנולוגיות מתקדמות, סיורים בתעשיות המובילות בישראל וסגל אקדמי מצוין המעניק יחס אישי וליווי צמוד לאורך הלימודים.
בלב המכללה פועל ארגון דקאנט הסטודנטים. תפקידו של גוף זה הינו לדאוג לרווחת הסטודנט ולייצוגו אל מול הנהלת המכללה.

 

הארגון מסייע לסטודנטים שאינם יכולים לקחת חלק מלא בתוכנית הלימודים כגון נשים בחופשות לידה וסטודנטים שיצאו לשירות מילואים. כמו כן, דקאנט הסטודנטים מסייע לסטודנטים לקויי למידה ומאפשר לסטודנטים לקבל שירות פסיכולוגי מסובסד.

 

מהי הנדסת תוכנה?

 

בעולמנו הטכנולוגי, בעשרות השנים האחרונות, מתפתחות יותר ויותר מערכות מבוססות תוכנה. כיום, ישנן מכוניות, מקררים, מערכות מורכבות ואף ננו-מערכות הפועלות על בסיס הנדסת תוכנה. על כן, הצורך במהנדס תוכנה הינו צורך שהולך וגדל, הן בארגונים תעשייתיים והן במשק הפרטי.

 

ענף הנדסת התוכנה כולל בתוכו את כל שלבי הייצור של התוכנה, החל מזיהוי צרכי הלקוח ועד בניית התוכנה ותחזוקתה. כמו כן, אין דרך אחת לייצר תוכנה, וקיימות כיום תריסר מתודולוגיות שונות המורכבות ממערכת של עקרונות, תהליכים וכלים בבניית התוכנה.

 

מדוע כדאי ללמוד הנדסת תוכנה בהתמחות בניהול במכללה האקדמית אפקה?

 

המכללה האקדמית אפקה בכלל, והמחלקה להנדסת תוכנה בפרט, מקיימות קשר שוטף עם התעשייה הטכנולוגית בארץ ובעולם. על כן, תוכנית הלימודים ללימודי הנדסת תוכנה מעודכנת על פי צרכי התעשייה. תוכנית לימודים זו כוללת שיעורי יסוד במדעי המחשב יחד עם שיעורים מעשיים בתכנון וייצור תוכנה. כמו כן, התוכנית מציידת את הסטודנטים בכלים שיאפשרו להם להצטיין במהלך הקריירה העתידית שלהם. המעבדות העומדות לרשות הסטודנטים מרווחות ומאובזרות בהתאם לצרכיה של התעשייה.

 

סטודנטים אשר יבחרו להתמחות באשכול הניהול, יעמיקו את ידיעתם בנושאים הקשורים ליסודות הניהול. סטודנטים במסלול זה יכירו לעומק את עולם הכלכלה וילמדו לזהות התנהגות ארגונית. השיעורים בתחום התמחות זה יתווספו לשלל הקורסים המרתקים שיעברו בתחום הנדסת התוכנה.

 

על פי נתונים שהתקבלו מהיחידה להכוון תעסוקתי, הפועלת במכללת אפקה, נראה כי בשנים האחרונות התפתח ביקוש רב לבוגרי תואר .B.Sc בהנדסת תוכנה. המחסור הקיים בקרב מהנדסי תוכנה מאפשר לבוגרי החוג להשתלב בקלות בשוק העבודה. בשל הביקוש, עלה השכר ההתחלתי של מהנדסי תוכנה והוא נע בין 12 ל - 15 אלף ₪ לחודש.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תוכנה במכללה האקדמית אפקה מתפרשים על פני ארבע שנים, במהלכם על הסטודנט לצבור כ - 160 נקודות זכות. המחלקה ללימודי הנדסת תוכנה מפעילה תוכנית לימודים נוספת במסלול ערב. מסלול לימודי הערב מתפרש על פני חמש שנים (מקצועות הלימוד זהים לחלוטין בשני מסלולי הלימוד).

 

תוכנית הלימודים בלימודי הנדסה הינה מגוונת ובמהלכה נלמדים שלל קורסים מרתקים כגון מערכות תוכנה וזמן אמת, אבטחת מידע, קומפליציה, אלגוריתם מתקדם, מודלים חישוביים ועוד. במהלך הלימודים על הסטודנטים לצבור כ-20 נקודות זכות בהתמחות באשכול ניהול. במסגרת התמחות זו, על הסטודנטים לבחור מתוך מגוון קורסים כגון מבוא לכלכלת ישראל, טכנולוגיות אינטרנט, מבוא לשיווק, כלכלה הנדסית ועוד שלל קורסים מרתקים.

 

תנאי הקבלה

 

כדי להתקבל ללימודי הנדסת תוכנה בהתמחות ניהול, המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, וכן לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

 

  • ציון 600 לפחות בפסיכומטרי
  • תעודת הנדסאי בציון ממוצע של 85 ומעלה, מאושרת מטעם מה"ט
  • החל משנת תשע"ו, המכללה מאפשרת קבלה ללא ציון בפסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרויות גבוה. המועמדים צריכים להבחן בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות (ממוצע 85) או 5 יחידות (ממוצע 75) ובבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 80.
  • ניתן להתקבל גם על סמך תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.

 

סף הקבלה משתנה באופן תדיר. מומלץ לפני למוסד הלימוד כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים.

 

המכללה מספקת גם מלגות לימוד רבות לסטודנטים, על סמך גורמים כמו הצטיינות בלימודים או מצב סוציו אקונומי נמוך.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

ssssssssss

מתוך פורום מכללת אפקה

אפשר להירשם למכינה בלי בגרות במתמטיקה?
אליו אקלו
ללא תגובה
מעבר בין תארים במהלך השנה הראשונה או השנייה
שחר
ללא תגובה
מעבר קורס הכנה אחד מתוך שניים
בר
1 תגובות
קורס הכנה בפיזיקה מרץ 2020
דולב זהבי
ללא תגובה
מתי נסגרת ההרשמה למכינה?
עדי אזריאל
1 תגובות
יש חובת בגרות מלאה למסלולי הלימוד?
נמרוד
1 תגובות
קבלת הנדסאי חשמל להנדסת חשמל
חן
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp