רוצה פרטים על תואר בהנדסת סביבה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בהנדסת סביבה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בהנדסת סביבה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בהנדסת סביבה

 

הנדסת סביבה היא תת-תחום של הנדסה אזרחית, העושה שימוש בכלי ההנדסה, הפיתוח והמחקר המודרניים בכדי לדאוג לאיכות הסביבה ולבצע תהליכים נכונים. הנדסה סביבתית מכסה תחומים מאוד נרחבים ולכן, במרבית התארים בתחום זה, יקבלו הסטודנטים הכשרה בתחומים רבים, כלים מגוונים להתמודדות עם בעיות שונות.

 

כיום לימודי הנדסת הסביבה מקבלים יותר ויותר תשומת לב וזאת בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לשמירה על איכות הסביבה ולטיפול בסביבה. חוקים רבים נחקקו במטרה לשמור על איכות הסביבה ולכן ענפי תעשייה שונים נדרשים כיום לעמוד בתקנים מחמירים מאי פעם. לאור מגמות אלה, עולה הדרישה בשוק למהנדסים מומחים בנושאי איכות הסביבה.

 

המהנדסים הסביבתיים עוסקים באיתור ובהגדרה של בעיות סביבתיות, וכן בקביעת מטרות ויעדים לטיפול במפגעים סביבתיים שונים. מלבד זאת, הם נדרשים גם לספק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לבעיות הנוגעות לזיהום סביבתי. מהנדסי הסביבה נדרשים ליישם את חוקי איכות הסביבה הישראלים ולהתעדכן תכופות במגמות העולמיות בנוגע לאיכות הסביבה ובדרכים לשמירה עליה. המהנדסים הסביבתים חייבים לכן להחזיק בידע הנדסי כמו גם בידע נרחב בתחומים רבים.

 

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לקראת תואר ראשון בהנדסת סביבה מתבססים על מדעים מדויקים ובהם מדעי כדור הארץ, הנדסת מים, אקולוגיה, הנדסה כימית ומדעי האטמוספירה. הסטודנטים במסלול לומדים להכיר את הסביבה ואת התהליכים המעצבים אותה ומתוודעים ליחסי הגומלין בין תהליכים אלה לבין האורגניזמים המתקיימים בסביבה.

 

לאור הבעיות המחריפות של איכות הסביבה, המסלול לתואר ראשון בהנדסת הסביבה מקנה כלים מעשיים וידע עיוני מעמיק הנחוצים להתמודדות עם בעיות סביבתיות כמו גם למניעת נזקים עתידיים. תוכנית הלימודים מושתתת על בסיס טכנולוגי מוצק וזאת במטרה לשפר את יכולתם של הסטודנטים להתמודד עם התנאים המשתנים.

 

נושאי לימוד

 

בין הנושאים הנלמדים במסלול לתואר ראשון בהנדסת הסביבה:

 

 • בקרת איכות מים
 • מנהל סביבתי
 • איכות האוויר
 • דיני איכות הסביבה
 • תרמודינאמיקה
 • קרקע ומים
 • הנדסת משאבים סביבתיים
 • מערכות שפכים
 • אספקת מים
 • בקרת זיהומים אטמוספריים
 • הידרולוגיה
 • מטאורולוגיה
 • ביוטכנולוגיה סביבתית
 • ניהול חומרים מסוכנים
 • ועוד...

 

קהל יעד

 

לימודי הנדסת הסביבה הינם לימודים מאתגרים הכוללים בסיס הנדסי- מתמטי חזק. לרוב הלימודים מתאימים לבעלי "ראש ריאלי" שצברו 5 יחידות לימוד במתמטיקה, באנגלית ובפיזיקה. הלימודים לתואר זה מתאימים בעיקר לאנשים בעלי מודעות לסביבה, לאנשים אכפתיים שמחפשים דרכים לקחת חלק בשמירה והגנה על משאבי הטבע של כדור הארץ ואיכות כל הסובב אותנו.

 

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון בהנדסת סביבה?

 

לימודי הנדסת סביבה ניתן ללמוד במספר אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות ברחבי הארץ: הטכניון- המכון הטכנולוגי לישראל, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת אריאל בשומרון ועוד.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי קבלה לתואר זה משתנים מאוד בהתאם למוסד הלימודים הנבחר. באוניברסיטאות תנאי הקבלה יחסית גבוהים ואילו במכללות האקדמיות, קצת פחות. במרבית המקרים יידרשו המועמדים להציג תעודת בגרות עם ציון 80 ומעלה במתמטיקה 4 יחידות לימוד או 75 ב-5 יחידות לימוד, פיזיקה ציון 70 ומעלה, כימיה או מקצוע מקביל 4-5 יחידות לימוד.

 

ממוצע הבגרות המשוקלל, ישולב עם הציון פסיכומטרי, לקבלת "ציון התאמה", ציון ההתאמה הנדרש, משתנה ממוסד למוסד. מועמד שאינו עומד בתנאי הקבלה של מוסד הלימודים, מומלץ לעבור קורס הכנה לבגרות, לשפר את ציוניו ובכך, להגדיל את סיכויי הקבלה.

 

חשוב להדגיש כי דרוש רקע טוב וברמה מוגברת בפיזיקה, מתמטיקה, כימיה וביולוגיה.

 

 

באיזה תחומים יכולים לעסוק מהנדסי הסביבה?

 

בוגרי לימודי הנדסת הסביבה יוכלו להשתלב במגוון פעילויות: מניעת זיהום אוויר, תהליכי בקרה, מחזור, סילוק פסולת עירונית ופסולת תעשייתית, תכנון מערכות מתקדמות לאספקת מים, שמירה על משאבי טבע, מים עיליים ומי תהום, טיפול במי תהום מזוהמים, מחקר ופיתוח, שיקום קרקעות, איכות מים וטיפול במים, תכנון צנרת מים, מערכות ניקוז, טיפול בשפכים עירוניים ושפכים תעשייתיים, שמירה על איכות הסביבה הימית, תכנון מבנים ימיים ועוד ועוד.

 

שכר מהנדס סביבה נחשב לגבוה למדי, השכר משתנה בהתאם לתפקיד ולסוג הארגון, כאשר עם השנים יכולים העובדים להעלות את רמות שכרם באופן משמעותי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בהנדסת סביבה?

רוצה לדעת יותר על תואר בהנדסת סביבה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp