הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב
 
חומרה ותוכנה - יד ביד
 
כשאומרים מערכות תקשורת, מתכוונים בדרך כלל לרשתות המאפשרות מעבר מידע בין רכיבים ואתרים. אם אתם עומדים להשתתף בתכנית להנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון, התכוננו לשנות לימודים מלאות, המצריכות השקעה בעבודה רבה, רוויית אתגרים. המחלקה להנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון מקיימת קשרים איתנים עם מספר גדול של חברות הייטק, וביניהן: אלביט, פלאפון, אינטל, מוטורולה, סלקום, IBM, Comverse ועוד. בוגריה משתלבים בהצלחה בחלק מחברות אלו ובחברות אחרות. מי יודע, אולי בעקבות הלימודים לתואר תזכו גם אתם לעבוד באחת מהן.
 
על התכנית בבן-גוריון
 
לימודי הנדסת מערכות תקשורת בבן-גוריון נועדו להכשיר את הסטודנטים בשלבים השונים של תהליכי פיתוח יצרניים בתחום התקשורת הסלולרית, התקשורת האלחוטית והאינטרנט. דגש מושם על גיבוש של ראייה מערכתית בקרב התלמידים והקניית הבנה באשר לסביבה הטכנולוגית שבה פועלות מערכות התקשורת. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בענף ההנדסה וללוות תהליכים למימוש והטמעה של רעיונות חדשניים, שעשויים לשנות את פני האנושות.
 
במהלך התואר בבן גוריון הסטודנטים לומדים ברמה גבוהה את מקצועות המתמטיקה, הפיזיקה ולימודי מדעי המחשב. כמו כן, הלימוד כולל פרקים בהנדסת חשמל ופרקים בהנדסת תעשייה וניהול. הסטודנטים יכירו מודלים מתמטיים המשמשים בתהליך הפיתוח של מערכות תקשורת, הן בשלב התכנון והן בשלב הביצוע. בשנה הרביעית ללימודים מגישים הסטודנטים פרויקט גמר, ובמהלך התואר כולו הם מבצעים מחקרים בהנחיית המרצים. כמו כן, בשנה הרביעית הסטודנטים בוחרים להתמחות בנושא שמעניין אותם במיוחד.
 
תכנית מצטיינים
 
באוניברסיטת בן-גוריון ישנה תכנית מיוחדת לתואר ראשון בלימודי הנדסת מערכות תקשורת עבור תלמידים מצטיינים. מה שמייחד תכנית זו הוא שבמסגרתה יכולים הסטודנטים לעבוד יחד עם המרצים ולהכיר היבטים נוספים, שאינם נכללים בתכנית הלימודים הסטנדרטית. הם נהנים מהדרכה צמודה של מרצה ומתעתדים למחקר ממוקד דרך תכנית לימודים אישית. תלמידים בתכנית זו שקיבלו ציונים טובים יכולים בשנה הרביעית להתחיל ללמוד כבר לתואר שני.
 
נושאי לימוד
 
  • אופטיקה וקרינה
  • אפליקציות
  • רשתות חברתיות  
  • תכנות רשתות
  • מערכות משובצות
  • התפשטות גלים
  • פרוטוקולים TCP/IP
  • מערכות הפעלה
  • אלגוריתמים מבוזרים     
  • ועוד
 
תנאי קבלה
 
לשם קבלה ללימודי הנדסת מערכות תקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון סכם (ציון משוקלל של ממוצע ציוני הבגרות והציון במבחן הפסיכומטרי) של 515 לפחות. כך היה בשנים עברו, אך נתון זה יכול להשתנות. עדיפות ניתנת למועמדים שהגיעו להישגים גבוהים בפסיכומטרי ובמקצועות הריאליים לבגרות: מתמטיקה, מקצועות ההנדסה, ביולוגיה, כימיה ופיזיקה.
 
מדברי הבוגרים
 
בוגרי המחלקה, שכבר מועסקים בחברות פיתוח חשובות, חוזרים ומספרים, כי יש למחלקה להנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון מוניטין בשוק העבודה ובחברות ההייטק והתקשורת. לבוגרי המסלול באוניברסיטת בן-גוריון יש יתרון מובהק בקבלה לעבודה בענף התקשורת בהייטק על פני בוגרים של מסלולים במדעי המחשב או בלימודי הנדסת חשמל. זאת בשל הגיוון של נושאי הלימוד בתכנית הלימודים. בנוסף, במחלקה מתאפשרת התמקצעות בנושאים ממוקדים, מה שנותן לקורות החיים מראה ייחודי.
 
בתכנית לתואר הראשון נלמדים מצד אחד נושאים בתוכנה, ומצד שני לא זונחים בה גם את היבטי החומרה. שילוב זה מאפשר לבוגרים להשתלב בתחומי פיתוח חדשים יחסית, הדורשים ידע בשני ההיבטים של חומרה ותוכנה כאחד. כך למשל, בוגרי המחלקה יכולים לעסוק בתחום הפיתוח של מערכות זמן אמת משובצות מחשב (RT). יתרון נוסף של המסלול הוא ביחס האישי שזוכים לו התלמידים מצד צוות המרצים והסגל הטכני במחלקה. 
 
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
חוות דעת של סטודנטים על תואר בהנדסת מערכות תקשורת - אוניברסיטת בן-גוריון
התקבלו 12 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

אור

02/07/2017
5/ 4

אוניברסיטת בן-גוריון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חלק מהכיתות בקמפוס לא מתוחסקות כמו שצריך והכיסאות חורקים ממש

על הקמפוס

יש מעט מאוד כיסאות סטודנט. רוב הכיתות נוחות ללמידה יש אווירת כייף באוניברסיטה

טיפים

להתכונן לשבת הרבה על התחת ללמוד להנות עכשיו מהחופש

עידן

02/07/2017
5/ 3

אוניברסיטת בן-גוריון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש אוירה סטודנטיאלית,בכל יום יש משהו לעשות.אוירה כיפית לתקופת הלימודים.

על הקמפוס

אוניברסיטה בעלת שם,הלימודים לא קלים.אך בסוף ההשקעה משתלמת.למי שמעוניין בחיי חברה,בנוסף לתואר בעל ערך קרא עוד...

טיפים

לחסוך לפני הלימודים,הלימודים עמוסים אין הרבה זמן פנוי.שילוב של לימודים ועבודה לא פשוט בכלל.עדיף לא ל קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp