לימודי בהנדסת מכונות מכטרוניקה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי בהנדסת מכונות מכטרוניקה באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה B.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון


תחום הנדסת המכונות מתמקד במחקר, בפיתוח, בתיכון ובאחזקתן של מערכות מכניות ושל מערכות אנרגיה וזרימה. קיימים מגוון סוגים של מערכות מכניות, כגון כלי רכב, מכונות ייצור, מתקנים ליצירה ולאגירה של אנרגיה, מערכות הידראוליות, מערכות אוטומציה ובקרה ומערכות רובוטיות.


באוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד בתכנית לימודי הנדסת מכונות במספר מסלולי לימוד. אלה שואפים לפתוח בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה. הבוגרים מבוקשים בענפים רבים שעושים שימוש במערכות מכאניות בתעשייה, וכך הם מובילים תהליכי ייצור, פיתוח ומחקר. בוגרי מסלול אנרגיה וגז טבעי יכולים להשתלב כממוני אנרגיה במפעלים, בחברות פיתוח מערכות אנרגיה ובתחנות כוח וכן באפשרותם להשתלב בענף הגז הטבעי. בוגרי מסלול מכונות ומכטרוניקה יכולים להשתלב בתעשייה כמהנדסי פרויקטים ומהנדסי פיתוח, בתפקידי מחקר באקדמיה וכן כיזמים בחברות סטארט אפ ובפיתוח של מוצרים חדשים.

 


תכנית הלימודים


לימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה מכשירים את הסטודנטים כמהנדסי מכונות, עם אפשרות להתמקדות בתחומים מתקדמים שונים, כגון מכטרוניקה, הנדסת אנרגיה וגז טבעי, ביומכניקה ומכנואופטיקה.


במהלך התכנית, הסטודנטים מקבלים כלים לפיתוח ולמחקר של מערכות להעברת תנועה, כוח, חום וחומר. התכנית מקנה ידע במדעי ההנדסה, במכניקה זורמים, בחוזק חומרים, במעברי חום, בבקרה, באלקטרוניקה, ברובוטיקה ובחיישנים.


מסלולי לימוד


במחלקה פועלים כמה מסלולי לימוד. אלה כוללים:

 

 

  • הנדסת אנרגיה וגז טבעי: האוניברסיטה פתחה מסלול זה כחלק מהעלייה במודעות הלאומית לשמירה על איכות הסביבה ולהתייעלות אנרגטית. תכנית זו מכשירה מהנדסי מכונות שמתמחים באנרגיה וגז טבעי ומקנה להם היכרות עם מקורות אנרגיה אלטרנטיביים וקונבנציונליים, עם שיטות ותהליכי הפקת האנרגיה, עם טכנולוגיות חדשניות לייעול שימוש במתקנים קיימים ושמירה על איכות הסביבה. המסלול מעניק לבוגריו תעודת "ממונה אנרגיה" מטעם משרד התשתיות.

 

 

  • מכונות ומכטרוניקה: מסלול זה מכשיר מהנדסים לפיתוח של מכונות חכמות בעזרת שיבוץ מערכות מחשוב במערכות מכניות מורכבות, כגון כלי רכב אוטונומיים, רובוטים ומערכות עזר חכמות. נוסף על הכשרתם כמהנדסי מכונות, הבוגרים רוכשים ידע נרחב וניסיון פרקטי בבקרה, במימוש בקר באמצעות מיקרו מעבדים ומעגלים חשמליים, בפיתוח תוכנה ובאינטגרציה של תוכנה ומעגלים אלקטרוניים על מערכות מכניות.

 

 

  • הנדסת מכונות: מסלול זה מתמקד בפיתוח, בתכנון, בשיפור ובשימוש במערכות מכניות מתקדמות. התכנית כוללת שלל מקצועות בסיסיים של התחום כגון תרמודינמיקה, חוזק, מכניקת זורמים והנדסת חומרים, יחד עם תחומים נוספים כגון תכן ותהליכי ייצור, מנגנונים, חוזק מבנים ודינמיקה ומעברי חום ומסה.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כארבע שנים. במהלכם הסטודנטים מתנסים בפיתוח ובייצור של מערכות רובוטיות וכלי רכב וכן הם מפתחים פתרונות לצורכים שונים בחיי היום יום אשר מבוססים על אמצעי פיקוד ממוחשבים ועל מערכות מכניות מתקדמות ומתוחכמות.

 


על מוסד הלימוד


הפקולטה להנדסה של אוניברסיטת אריאל מפעילה תכניות נוספות בתחום לתואר ראשון. אלה כוללות לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסת תעשייה וניהול. בחלק מן המחלקות ניתן להמשיך גם לתואר שני בהנדסה.


תעודה


תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות ניתן לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך לימודיהם.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - הנדסת מכונות
התקבלו 44 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
06/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את הסטודנטים את האווירה באוניברססיטה היחס של חלק מהמרצים לתמוך ולעזור לכל סטודנט

אוניברסיטת אריאל
20/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קשה ללמוד ולעבוד תוך כדי תואר אפילו עד בלתי אפשרי, אני אוהב את האוירה באריאל, אוירת לימודים.

על הקמפוס

חנית אפר צפופה ומבאסת לרכבים. לפעמים הבירוקרטיה ממש מסובכת ומעצבנת.

טיפים

לחסוך כסף לפני שיספיק לשנה ראשונה ורצוי מאוד גם לשנייה של תואר במקצועות הנדסה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp