לימודי הנדסת מחשבים במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מחשבים במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת מחשבים B.Sc. במרכז האקדמי רופין

מפתח לעולם ההייטק

 

הנדסת מחשבים היא ענף של ההנדסה, המשלב שתי דיסציפלינות - מדעי המחשב והנדסת חשמל ואלקטרוניקה. מהנדסי מחשבים פועלים בשלל תחומים בחומרה ובתוכנה בעולם ההייטק, כדי למצוא פתרונות יצירתיים לאתגרים ולבעיות טכנולוגיות שונות. הם גם מפתחים רכיבים לתעשיות מתקדמות נוספות כמו למשל אלקטרוניקה ותקשורת.

 

לימודי הנדסת מחשבים במרכז האקדמי רופין באים לפתח את כושר ההפשטה של הסטודנטים ואת יכולתם לפתור בעיות יישומיות ומחקריות. בחירה בלימודים אלו מתאימה לכל המעוניינים לחקור ולהשתלב כאנשי צוות בתחום החומרה והתוכנה, בתעשיית ההייטק המשגשגת.

 

בין נקודות הייחוד של התכנית היא הסינרגיה בין ענפי החומרה, התוכנה והאלגוריתמיקה. בפקולטה פועלות תכניות להנדסת מחשבים, למדעי המחשב ולהנדסת חשמל ואלקטרוניקה וכך הסטודנטים יכולים לרכוש ידע וכלים משלוש התכניות.

 

תכנית הלימודים


בשנתיים הראשונות במסלול נחשפים למקצועות תשתית טכנולוגיים ומעמיקים את הידע בענפים כמו פיזיקה, מתמטיקה ותכנות ובמקצועות מבוא הנדסיים. לאחר מכן, מתמקדים בתחומים מרכזיים בתחום המחשוב וההנדסה כמו למשל מבני נתונים, מערכות הפעלה, תקשורת ואלקטרוניקה.

 

התכנית מתמקדת בהקניית ידע מעמיק ומקיף להתמודדות עם אתגרי פיתוח שלל מרכיבים במערכות מחשוב. תכנית זו שמה דגש על פיתוח מיומנויות רב תחומיות וראייה מערכתית וכן על שליטה בתוכנה ובחומרה.


החל מהשנה השלישית ניתן לבחור שניים בין חמישה אשכולות בחירה:

 

  • מערכות מחשבים: אשכול זה עוסק בנושאים כמו VHDL, מחשוב מקבילי וארכיטקטורת מחשבים ובו לומדים לארגן את מערכת המחשב לשיפור ביצועיה.

 

  • עיבוד תמונה ואות: במסגרת אשכול זה בוחנים לעומק סוגיות כגרפיקת מחשבים וראייה ממוחשבת לצורך עיבוד נתונים ומידע.

 

  • תקשורת מחשבים: בו לומדים לעומק על רשתות תקשורת אלחוטיות ואינטרנטיות ועל אופן אבטחתן.

 

  • מערכות תוכנה: בו מעמיקים בשפות תוכנה שונות וכן חוקרים נושאים כניהול בסיסי נתונים ומערכות זמן אמת.

 

  • מכשור רפואי: באשכול זה מתמקדים בתחומי ההנדסה הביו רפואית ובהנדסת מכשור רפואי, לצד היכרות עם טכנולוגיות לעיבוד אותות ביולוגיים ודימות.

 

 

מתכונת הלימוד

הלימודים נמשכים כארבע שנים. שיעורים מתקיימים בשלושה עד חמישה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע. לסטודנטים בעלי קריירה מוצע גם מסלול לימודי ערב, שנלמד על פני 12 סמסטרים רצופים כולל בחודשי הקיץ. במסלול הערב מתקיימים שני מפגשים שבועיים וכן בימי שישי.

 

בשנה הרביעית ללימודים מיישמים את העקרונות התיאורטיים הנלמדים דרך הגשה של פרויקט הנדסי בשילוב חברות הייטק. במסגרתו הם נדרשים לפתור בעיות הנדסיות מחזית המחקר הטכנולוגי. הפרויקטים מוצגים גם באירוע שנתי במוסד הלימוד. נוסף על כך, בשנה הרביעית הסטודנטים נחשפים למחקר ופיתוח באמצעות סמינרים בהנחייתם של מומחים מן האקדמיה והתעשייה.

לאורך לימודיהם הסטודנטים עושים שימוש בתשתית המעבדות המתקדמות של הפקולטה, בהן הן יכולים להתנסות בשימוש בתוכנות ובמכשור עדכניים ולהבין לעומק תהליכים הנדסיים.

 

תנאי הקבלה


כחלק מתנאי קבלה להנדסת מחשבים, המומעדים צריכים להציג ממוצע תעודת בגרות גבוה מ-70 (ללא בונוסים) וציון בפסיכומטרי. כמו כן, על ציון הבגרות במתמטיקה ובפיזיקה ב-5 יח"ל להיות גבוה מ-70 ועל הציון ב-4 יח"ל מתמטיקה להיות גבוה מ-80. יש לעבור מבחן פטור בפיזיקה.

כדי לסייע למועמדים ללימודים, מציע המרכז מכינה במתמטיקה, כמו גם מסלול לימודי יסוד בפיזיקה. להנדסאים אשר הגיעו על מנת להרחיב אופקיהם ותחומי ההתמקצעות שלהם, מעניקים מספר שיעורי פטור. אלו נקבעים באופן פרטני מול המרכז, בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). הנדסאים שהשיגו ממוצע ציונים של 80 לפחות, מתקבלים גם ללא מבחן פסיכומטרי.


על מוסד הלימוד


במרכז האקדמי רופין מתקיימים מסלולים רבים לתואר ראשון ושני.הקמפוס הראשי, בו מלמדים את תחומי מדעי החברה, ההנדסה והניהול, נמצא בעמק חפר. בקמפוס השני במכמורת נלמדים מקצועות מדעי הים. בין היתר, ניתן ללמוד במסלולים כלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול. שכר הלימוד הבסיסי זהה לשכר לימוד אוניברסיטאי ותעריפיו מתפרסמים מידי שנה בהתאם להחלטת המועצה להשכלה גבוהה.

 

תעודה


סטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מחשבים מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

לאן ממשיכים לאחר התואר?

תואר בהנדסת מחשבים פותח בפני בוגריו, בראש ובראשונה את דלתותיהן של חברות ההיי-טק הגדולות, חברות סטארט-אפ ועוד רבות אחרות. הבוגרים יכולים להשתלב בשוק העבודה במגוון עבודות מעניינות בתפקיד מהנדסי פיתוח מערכות מחשב, מהנדסי תוכנה, מהנדסי יישומים או מנתחי מערכות. בוגרי שרוצים להמשיך לתואר שני יוכלו לעשות זאת במגוון תחומי ההנדסה - הנדסת מחשבים, מדעי המחשב או הנדסת אלקטרוניקה. בהמשך הדרך המקצועית יכולים הבוגרים אף להתקדם לתפקידים בכירים כגון ניהול פיתוח עסקי, ניהול אסטרטגיה ויזמות בסטארט אפים.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
חוות דעת של סטודנטים על הנדסת מחשבים - המרכז האקדמי רופין
התקבלו 10 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

המרכז האקדמי רופין
22/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא ממליץ על לימודי ערב הם פשוט נוראים, לא עוזרים , קובעים לך ימי לימוד על ימי עבודה למרות שרשום אחרת קרא עוד...

על הקמפוס

מקום יפה נחמד אבל למי יש זמן שלומדים הנדסה .

טיפים

אל תלמדו ברופין, ממליץ מאוד הרמה נמוכה הם לא מלמדים דברים חדשים של התעשיה וכול מה שהם אמרו לנו ביום  קרא עוד...

המרכז האקדמי רופין
24/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הסביבה של רופין והטבע שמה ממש מדהים ומרגיע למרות הלחץ והעומס בלימודים מה שאני לא אוהב זה קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס ממש טוב ויפה ניתן לראות שיש חברתיות ברמה גבוהה בין הסטודנטים והאווירה עוזרת לסטודנט להרגיש פח קרא עוד...

טיפים

ממליץ מאוד לסטודנטים לקבל ציונים גבוהים בבגרות וחשוב מאוד לעשות פיזיקה ומתמטיקה מינימום 4 יח״ זה ממש קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp