לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת כנרת

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת כנרת

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת כנרת

 

המכללה האקדמית כנרת, נמצאת בצומת צמח וממוקמת על חופי אגם הכנרת. לימודים ברמה אקדמאית בלתי מתפשרת, הנעשים בסביבה הפסטורלית של נופי העמק הקסום, מניבים חווית לימודים ייחודית ואיכותית. המכללה מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון במקצועות המבוקשים ביותר במשק הישראלי.

 

תחום האלקטרוניקה מהווה חלק מהותי מההתקדמות הטכנולוגית שממנה אנו נהנים בחיי היום יום. בעולם המודרני, רוב המכשירים והתשתיות בהם אנו תלויים בנויים ממערכות אלקטרוניות מורכבות. עולם האלקטרוניקה הינו עולם דינאמי המשתנה כל הזמן, והתפתחויות טכנולוגיות בתחום זה מופיעות חדשות לבקרים.

 

אי לכך, ישנו צורך במהנדסים בעלי ידע מעמיק ורחב, אשר רכשו את השכלתם במוסד אקדמי הקשוב להתפתחויות השוק. תחום הנדסת החשמל הוא בין המקצועות הבודדים בשוק העבודה בהם הביקוש גובר על ההיצע. שילוב של שני התחומים הללו פותח בפני הבוגר אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות.

 

למה דווקא המכללה האקדמית כנרת?

 

מכללת כנרת קיימת כבר למעלה מ - 50 שנה, ולצד הניסיון העשיר והמצוינות האקדמית, הסטודנטים אשר יבואו בשעריה ייהנו מיתרונות רבים מעבר לתכנית הלימודים. המכללה מציעה מלגות רבות במטרה לעזור ולהקל כלכלית על תלמידיה.

 

הלימודים מקיפים מגוון של תחומי פעילות והם כוללים שלל התמחויות שונות זו מזו, שלהן בסיס מדעי משותף. התמחויות אלה מותאמות לדרישות השוק ולמגמות עדכניות בו. ענפי ההתמחות מאפשרים לסטודנטים לקבל יתרון בעת ההשתלבות בהייטק, בתחומים כגון מחשוב ותכנון חומרה. נוסף על ההתמחויות בענפי ההייטק, התכנית מאפשרת לסטודנטים לקבל רישיון חשמלאי מהנדס, מה שפותח בפניהם אפשרויות מקצועיות שונות.

 

התכנית ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכילה התנסות מעשית שמאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון כבר בזמן הלימודים. מוסד הלימוד מתחזק קשי תעשייה עם שלל ארגונים בצפון, במסגרתו נערך גם פרויקט הנדסי.

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים מתחילים מקורסי יסוד שבהם לומדים עקרונות תשתית בפיזיקה ובמתמטיקה. לאחר מכן נלמדים קורסי הנדסה בסיסיים שבהם מקבלים ידע אודות תחומים מרכזיים בהנדסת החשמל והאלקטרוניקה, תוך הכשרה בענפים מקצועיים מבוקשים בתחום. קורסי ההתמחות מאפשרים להעמיק בתחומים מיקרואלקטרוניקה ומערכות הספק - זרם חזק.

 

חלקה האחרון של הכשרת המהנדסים מוקדש לקורסי מעבדה, במהלכם מתנסים בהפעלה של מכשירים, ביישום של שיטות מדידה ובשימוש בשלל רכיבים נפוצים. שלב זה משלב גם את פרויקט הגמר שבו הסטודנטים מיישמים את הכלים הנלמדים לפתרון של בעיות הנדסיות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי הנדסת אלקטרוניקה במכללת כנרת נמשכים ארבע שנים ומחולקים לשמונה סמסטרים. על מנת להשלים את התואר יש לצבור 160 נקודות זכות, עפ"י החלוקה לקבוצות הנדרשת ע"י המכללה. הלימודים מורכבים מחמש קבוצות קורסים: מקצועות יסוד, מקצועות בחירה הנדסיים, מקצועות הנדסיים, מעבדות ומקצועות בחירה כלליים. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בהתמחות מעשית במסגרת פרויקטים שנערכים בשיתוף התעשייה.

 

נושאי הלימוד

 

 • מיקרו אלקטרוניקה
 • הינע חשמלי
 • אלקטרוניקת הספק
 • טכנולוגיות מתח גבוה
 • כלכלה הנדסית
 • מבני נתונים ואלגוריתמים
 • רשתות מחשבים
 • מעגלים אלקטרוניים לינאריים
 • מערכות ספרתיות    
 • המרת אנרגיה אלקטרומגנטית    
 • ועוד

 

סגל המרצים

 

ראש המחלקה להנדסה במכללה הוא חוקר בעל תואר פרופסור, שמתמחה בארכיטקטורות מחשבים ובניהול אנרגטי. הוא מרצה בתחומי האלקטרוניקה ומדעי המחשב במגוון מסגרות אקדמיות.


כמו כן, כולל צוות המרצים במסלול: פרופסור להנדסת חשמל שמתמחה בעיבוד אות ובביצוע מערכות; דוקטור בתחום הנדסת מערכות מידע שמתמחה במחקריה במערכות מידע רפואיות; דוקטור למתמטיקה אשר מומחה למתמטיקה שימושית ולסטטיסטיקה מתמטית; דוקטור לפיזיקה שעוסק גם בהכנת תכניות לימוד להוראת מדעים ולשילוב טכנולוגיות בחינוך; ועוד.
 

אפשרויות תעסוקה

 

ענפי המשק בהם נדרש תואר בלימודי חשמל ואלקטרוניקה בכדי להשתלב בעבודה הינם רבים ומגוונים. בוגרי מכללת כנרת משתלבים מדי שנה בתפקידים מובילים בתעשיות ביטחוניות, חברות תקשורת, חברות היי-טק, במגזר הציבורי ועוד.

 

בוגרי הלימודים יכולים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים, במדור האלקטרוניקה ובמדור זרם חזק.


בוגרי מגמת מיקרואלקטרוניקה - התקנים ומכשור יכולים לעסוק בתכנון של מעגלים אלקטרוניים על שבבי סיליקון לשלל סוגי מכשירים בהם מחשבים, טלפונים חכמים ומכשירים לדימות רפואי.


כמו כן, בתכנית נלמדים נושאים במערכות הספק - זרם חזק החל מהשנה השלישית, קורסים אלה מאפשרים קבלת רישיון תכנון ואישור עבור מערכות מתח גבוה ומערכות הספק גבוה. מי שמשלימים את התכנית בזרם חזק זכאים, נוסף לתואר בהנדסה, גם לתעודת חשמלאי.
 

 

תנאי קבלה

 

 • תעודת בגרות מלאה
 • בגרות במתמטיקה ברמת 4 יח"ל בציון 80 לפחות, או 5 יח"ל בציון 70 לפחות.
 • בגרות באנגלית ברמת 4 יח"ל בציון 70 לפחות, או 5 יח"ל בציון 65 לפחות.
 • בגרות פיזיקה ברמת 5 יח"ל בציון 70 לפחות.
 • ציון פסיכומטרי ברמה מינימאלית של 650 או ציון במבחן פסיכוטכני.
 • הנדסאים מדופלמים, מועמדים מעל גיל 30 ובוגרי האוניברסיטה הפתוחה נדרשים לעמוד בתנאי קבלה ייחודיים אחרים.

 

לתשומת לבכם! תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. יש לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר בנוגע לתנאי קבלה

 

תעודה

 

בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תואר ראשון בוגר במדעים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה (B.Sc) מטעם המכללה האקדמית עמק הירדן. 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת
חוות דעת של סטודנטים על הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - כנרת
התקבלו 12 דירוגיםבציון ממוצע: 3.3 מתוך 5

המכללה האקדמית כנרת
01/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהב את היחס האישי שניתן לקבל מהמרצים, סטודנטים חלשים זוכים לדחיפה מהמערכת באמצעות חניכה אי קרא עוד...

על הקמפוס

המקום נעים מאוד, נגיש לתחבורה ציבורית, מעט בעיית חניה, אך יש מתחם צמוד שבו יש מגרש חניה גדול. מרחק ה קרא עוד...

טיפים

לפני הכניסה ללימודים כדאי לוודא שיש סכום התחלתי בצד שנועד לצורכי כלכלה מינימאליים. בעיקר להגיע חדורי קרא עוד...

המכללה האקדמית כנרת
29/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הרמה נמוכה מאוד, השם שיצא למכללה הוא מאוד לא מקצועי, ככה שלא פשוט למצוא עבודה לבוגרים/סטודנטים מהמכל קרא עוד...

על הקמפוס

המקום מאוד יפה ונקי, החנייה המסודרת היחידה היא רחוקה, הקפיטריה יקרה ואין שם מבחר גדול, האוכל צמחוני.

טיפים

להשקיע בלימודים, לעבוד כמה שפחות בשנה הראשונה, ולהכיר חברים ללימודים, ולהעזר בהם במידת הצורך


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp