לימודי הנדסת חשמל התמחות בתורת התקשורת במכללת אפקה

שירות אישי - צור קשר

לימודי הנדסת חשמל התמחות בתורת התקשורת במכללת אפקה

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בתורת התקשורת במכללה האקדמית אפקה

 

מאירים את עולם התקשורת

העשורים האחרונים מאופיינים בהתפתחות דרמטית של אמצעי התקשורת, באופן המשפיע עמוקות על חיי היומיום של כולנו. לעיתים קשה להאמין שאך לפני כמה שנים, שימוש בטלפונים ניידים, מערכות אלחוטיות וגלישה ברשת האינטרנט היו משהו שבני אדם לא העזו בכלל לחלום עליו. כיום, מהווה התקשורת האלחוטית את הבסיס לצמיחה של תעשיית ההייטק. התקשורת האלקטרונית עוסקת בהעברה של נתונים בין רכיבי מערכת וכן בניהול, בתכנון, בייעול ובחקר ביצועים של מערכות תקשורת שלמות.

 

מהנדסי חשמל טובים, הם אלה המצליחים לשלב בין שני סוגי חשיבה: יצירתית ולוגית. תפקידם העיקרי של אנשי המקצוע בתחום, הינו בתכנון ובפיתוח של מערכות חשמליות. מערכות אלו נוצרות באמצעות יצירה של מניפולציה על גלים אלקטרו-מגנטיים, שמופיעים בשדה המגנטי והחשמלי. קשה לדמיין כיצד עולמנו נראה היה לפני שהתמלא במאות אלפי התקנים חשמליים, החל מהטרנזיסטור וכלה במכשירי האייפון. אך על אף ההתקדמות המדהימה שחלה בתחום, אין ספק כי השנים הבאות טומנות בחובן עוד תמורות נרחבות נוספות.

במסגרת לימודי הנדסת חשמל, ניתנת לסטודנטים במכללת אפקה אפשרות בחירה בין כמה מגמות לימוד, אחת מהן היא לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תורת התקשורת. מסלול זה בא לענות על צורך גדול בתעשייה במהנדסים שבקיאים בטכנולוגיות ובמערכות בתחום התקשורת.

 


תכנית הלימודים

 

הסטודנטים בהתמחות זו לומדים על תהליכי ניתוח, אפיון ופיתוח של מוצרי תקשורת אלחוטית וקווית. הם בוחנים כיצד מרכיבי התקשורת משולבים במוצרי אלקטרוניקה ממגוון סוגים מרמת קישור פיזי ועד לרמת האפליקציות. בהמשך הם דנים בסוגיות תיאוריות של מערכות תקשורת חדשניות ובמגבלות העקרוניות שלהן. הם סוקרים יישומים בולטים כגון מערכות מכ"ם, תקשורת אלחוטית וניווט רדיו.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת מתקיימים במכללה האקדמית אפקה בשני מסלולי לימוד אפשריים: לימודי בוקר הנמשכים ארבע שנות לימוד, או לימודי ערב המתאימים לאנשים עובדים, ומתפרשים על פני חמש שנים. השנתיים הראשונות ללימודים מוקדשות בעיקר להעמקה במדעי יסוד, ורכישת התשתית שתסייע למשתתפים בהמשך, בקורסים המתקדמים יותר.

במקביל, נדרשים הסטודנטים לצבור מספר מסוים של נקודות זכות במסגרת קורסי בחירה בתקשורת. בשנה האחרונה ללימודים, הם בוחרים נושא שבו הם מעוניינים להעמיק, ושוקדים על הכנתו של פרויקט גמר המדמה משימה הנדסית שלמה - החל משלב האפיון הטכני, וכלה בכתיבה של מפרט המערכת.

נושאי לימוד

 

  • מערכות מכ"ם
  • רשתות תקשורת
  • תקשורת ספרתית
  • אבטחת רשתות תקשורת
  • מערכות תקשורת אלחוטית    
  • ניווט רדיו
  • תורת המידע
  • אבטחת מידע    
  • ועוד

 

 

תנאי קבלה

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר בוגר B.Sc בהנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת במכללת אפקה, נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות בהיקף מלא. ישנם מספר אפיקים לקבלה: על סמך הציון בבחינה הפסיכומטרית, של 600 או יותר; הנדסאים שיש ברשותם תעודת הנדסאי של מה"ט יכולים להתקבל אף הם, על סמך ממוצע 855 לפחות במבחנים החיצוניים; או על סמך תעודת בגרות איכותית ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה וגם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 75 או ברמת 4 יחידות בציון 85. יכולים להתקבל גם בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים 80 ומעלה.


מעת לעת משתנה סף קבלה למכללה, ועל כן כדאי להתעדכן בנושא במחלקת ייעוץ הלימודים של המכללה.

 

על מוסד הלימוד


מכללת אפקה הוקמה ב - 1996 במהרה היא הפכה למוסד מוביל בתחומו, היא ממוקמת בלב מתחם הייטק מוביל - בשכונת אפקה. המכללה מעניקה לבוגריה תואר ראשון ושני במגוון מסלולי לימוד, המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סגל המכללה מקיים קשרי מחקר ושיתוף פעולה עם בכירים בתעשייה העולמית והמקומית ומאפשרת לסטודנטים להשתלב בקלות בשוק העבודה עם סיום הכשרתם.

 

תכניות הלימוד שהיא מציעה מתעדכנות לעיתים קרובות בהתאם למגמות עכשוויות כדי להגיש לתלמידים את החומרים הרלוונטיים ביותר להתמקצעותם. בין היתר, פועל בקמפוס המכללה אגף שלם המוקדש לטכנולוגיה ולמערכות מידע, בו תוכלו למצוא תשתית של מערכות תקשורת, מחשבים וציוד מעבדה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

חוות דעת של סטודנטים על אפקה - הנדסת חשמל התמחות בתורת התקשורת

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

מכללת אפקה
25/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את היחס החם , ההבנה וההקשבה. אני נהנה מהידע הרב אשר מוקן לנו בשיעורים מן המרצים , את אהבתם  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס שלנו לא מהגדולים ביותר או מלא באטרקציות אך למי יש זמן בכלל בחוגי הנדסה ? באופן כללי הקמפוס מע קרא עוד...

טיפים

תמיד טוב להתייעץ עם אנשים משנה מעל , לגבי עבודות , שיעורי בית וכו'. ידע זה כוח ומי כמו סטודמט שהרגע  קרא עוד...

מכללת אפקה
24/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הפעילויות של אגודת הסטודנטים טובות ומשרה אווירה טובה בין הסטודנטים. יש מרצים ממש טובים במסלול שלי ב קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה יחסית קטנה וקיים מחסור במקומות ללמידה עצמית. הספריה לא נוחה ללמידה למרות השיפוץ שעברה וקיים  קרא עוד...

טיפים

לימודים זה קשה ודורש המון השקעה, העיקר לא לוותר. ללמוד למבחנים עם חברים היא הדרך הכי טןבה, במיוחד עם קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp