לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות ותמונה DSP בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה


ידע בטכנולוגיות מבוקשות


תחום ניתוח האותות והתמונה הוא בין ענפי המחקר בהנדסת החשמל והאלקטרוניקה, אשר מתמקד בפענוח ובהצגה של אותות וסוגים שונים, כגון אותות קול, אותות וידאו, אותות דיבור, אותות ספרתיים וסוגים נוספים. התחום הוא בעל חשיבות רבה בתעשיות שונות כגון בתעשייה הביטחונית, בתעשיית תקשורת הסלולר, בתחום המדידות והמיפוי ובענף ההייטק.


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ניתן ללמוד בתכנית לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות. מסלול זה בא להקנות לסטודנטים כלים בתחום מבוקש בעולם ההנדסה ולסייע להם לפתוח דלת לקריירה בשלל תפקידים בתעשיית ההייטק.

 


תכנית הלימודים


מסלול ההתמחות בעיבוד אותות ותמונה חושף את הסטודנטים לשטחים ולשימושים מגוונים בעולם הנדסת החשמל, הם מתוודעים למערכות משובצות מחשב, לטכנולוגיות עיבוד תמונה ועיבוד דיבור, להסקה רפואית ולתחומים נוספים. כמו כן, הם רוכשים כלים שחיוניים לתהליכי מחקר ופיתוח בהייטק, לרבות מימוש שיטות עיבוד אותות על מעבד האות הייעודי DSP.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי ההנדסה במכללה הוא ארבע שנים. ההתמחות נבחרת בסיום השנה השנייה ללימודים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בקורסים ייעודיים של המגמה וכן בעבודה מעשית במעבדות המכללה. בשנה האחרונה ללימודים מבצעים פרויקט גמר מסכם בשיתוף עם גורמים שונים בתעשייה בתחום החשמל והאלקטרוניקה.


חיילים משוחררים ולבוגרי שירות לאומי זכאים לשנת לימודים ראשונה חינם, עד חמש שנים ממועד השחרור ובכפוף לחוק לקליטת החיילים המשוחררים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת ההתמחות נכללים:

 

  • עקרונות VLSI
  • אותות אקראיים
  • אותות ומערכות
  • ראייה ממוחשבת
  • עיבוד ספרתי של תמונות   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה אפשר ללמוד גם במסלול התמחות תקשורת אלקטרונית. כמו כן, המכללה מציעה שלל תכניות ללימודי הנדסה, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת חומרים מתקדמים, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מכונות ולימודי הנדסה פרמצבטית. כמו כן, פועלים במכללה מסלולי מכינה קדם אקדמית שמסייעים למועמדים ללימודי הנדסה שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים. המכללה מתחזקת קשרים עם גופים ומוסדות מובילים בתעשייה הישראלית ובתעשייה באזור ירושלים בפרט במטרה לסייע לבוגרים להשתלב בתחומם לאחר תום הלימודים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה, וציון פסיכומטרי בדגש כמותי של לפחות 550. הציון בחלק הכמותי נדרש להיות 100 לפחות. כמו כן, על המועמדים להציג ציון של לפחות 70 בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד או ציון 80 ברמת 4 יחידות לימוד; ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 65 ומעלה או בציון 70 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד.


תעודה


לבוגרים שעומדים בכל הדרישות במהלך הלימודים ניתן תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
Whatsapp Whatsapp