לימודי הנדסה מעניינים אותך?

עולם ההנדסה מעניין אותך?  אספנו את כל המידע על מקצועות ההנדסה לרבות  סוגי מסלולים, כגון: הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה ומחשבים, הנדסת בניין, תעשייה וניהול, ביו רפואית, כימיה עוד. בנוסף שאלנו מעל 3,000 סטודנטים להנדסה את כל השאלות המעניינות בתחום. יש לך שאלה?


לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על מקצועות ההנדסה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה - בדרך לתואר מהנדס 

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

מהנדסים הם אנשי הפתרונות, האחראים גם על תהליכי חיסכון, שיפור והתייעלות בייצור ובעבודה. לשם כך, הם עושים שימוש בעקרונות מדעיים ומתמטיים כדי לבדוק ולפתח שיטות חדשות ומוצרים המותאמים לצרכי החברה והמשק. המהנדס יכול להתמחות בתכנון של המוצרים עצמם, של מכונות הייצור או של מערכות תעשייתיות ומפעלים.

 

מבין המהנדסים יש כאלה המתמחים בנושא של אבטחת איכות או בתחום יעילות העבודה בפסי הייצור. אחרים עוסקים בעיקר בפיתוח של חומרי גלם, המשפרים את הביצועים של מוצרים היוצאים לשוק המסחרי. בענף האנרגיה פועלים מהנדסים המייעלים את אופני אספקת הכוח והחשמל לכל המדינה.

 

לימודי הנדסה אינם לימודים קלים, אך הם בכל זאת מרתקים. העבודה עצמה שונה מאד מהחוויה באוניברסיטה, וכוללת מפגש עם מעצבים, סיעור מוחות בסביבת שרטוט ממוחשבת, משא ומתן מול ספקים ומעורבות בבנייה ובייצור במפעלים לפי תכניות מוגדרות היטב. אנשי מקצוע בתחום ההנדסה ממליצים לצעירים, בדרך כלל, לפנות למסלול רחב ומגוון כמה שיותר, שיוכל לפתוח להם דלתות רבות בהמשך. 

 

קהל יעד

 

העוסקים בתחומי ההנדסה השונים משתמשים במדע ובטכנולוגיה לצרכי האנושות. הם אמונים על פיתוח וייצור פתרונות מקוריים ויצירתיים בתחום התמחותם ולכן הם נדרשים לידע הנדסי מעמיק ולחשיבה אנליטית ויצירתית.

 

  

עבודתו בפועל של המהנדס - להיות מהנדס


באופן כללי עבודתו של המהנדס היא לפתח מוצרים חדשים בתחום התמחותו, לתכנן מוצרים ולבקר את תקינותם בפועל. כמו כן, הוא פותר בעיות העולות בעת תהליך הבקרה או לאחר שהמוצר היה בשימוש של לקוחות. הוא עובד בדרך כלל בצוות של מהנדסים. ישנם גם מהנדסים אשר עובדים ישירות מול לקוחות. כך לדוגמה מהנדס תוכנה המסייע ללקוחות להטמיע את התוכנה שפותחה, בתוך ארגון.


המהנדס משתמש בעבודתו בתוכנות מחשב ספציפיות לתחום בו הוא עוסק. עליו לנתח נתונים מספריים או מדעיים ולהסיק מהם מסקנות יישומיות. חלק מהמהנדסים עובדים במעבדה. כך למשל, מהנדס ביוטכנולוגיה או מהנדס כימיה מועסקים לעיתים בחברות המשתייכות לתעשיית התרופות. יש להביא בחשבון כי העבודה במעבדה לרוב אינה כרוכה בתקשורת רבה עם אנשים.


בישראל, מהנדסים רבים עובדים בתעשיית ההייטק ובתעשייה הבטחונית. תעשיית ההייטק זקוקה בעיקר למהנדסי תוכנה וכן למהנדסי אלקטרוניקה וביו-רפואה. התעשייה הביטחונית, המפתחת ומייצרת כלי נשק, זקוקה בעיקר למהנדסי מכונות ואווירונאוטיקה וכן למהנדסי תעשייה וניהול, שיעסקו בניהול הייצור ובניהול פרויקטים שונים.


מהנדסים המעוניינים להתקדם באפיק ניהולי יכולים להתקדם בתחילה לאפיק של ראש צוות. בהמשך באפשרותם להתקדם לתפקידי ניהול בכירים יותר כגון תפקיד של סמנכ”ל חטיבה טכנית, או אף למנכ”ל. בחלק מן הארגונים, הקידום לתפקידי ניהול בכירים יותר דורש השכלה בתחום הניהול, לכן מהנדסים רבים משלימים לימודי תואר שני במנהל עסקים.


יכולות הנחוצות לתפקיד מהנדס - תכונות של מהנדס


המהנדס צריך להיות בעל חשיבה לוגית ומתמטית טובה וכן כישורים טכניים, כדי שיוכל לצלוח את לימודי ההנדסה ולהצליח לפתור בעיות בתפקידו כמהנדס בשטח. עליו להיות מסודר, יסודי ושיטתי בעבודתו, כדי להיות מסוגל לתעד את מה שעשה, ולבצע תפקידי תכנון ובקרה. בד בבד, הוא נדרש גם להיות מעשי ומשימתי, כדי לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו לפרוייקט שבמסגרתו הוא פועל.


מבחינה בינאישית, על המהנדס להיות מסוגל לשתף פעולה בצוות וליצור יחסי עבודה תקינים עם קולגות וכן עם ראש הצוות. מהנדסים שהם פתוחים וחברותיים, יתאימו גם לביצוע תפקידים שונים מול לקוחות כגון תפקידי הדרכה והטמעה וכן תפקידים הכרוכים בשיווק המוצר. בהייטק תפקידים כאלו כרוכים לא פעם בנסיעות לחו”ל ודורשים שליטה טובה בשפה האנגלית.


מהנדסים שניחנים בחשיבה יצירתית, יוכלו לבטא אותה בעבודה בצוות המפתח מוצרים חדשים. אם הם גם בעלי ראייה עסקית וכישורי יזמות, הם יוכלו לפתוח עסק משל עצמם או להקים סטארט אפ. לעומת זאת, מהנדסים בעלי צורך ביציבות תעסוקתיות ורתיעה מסיכונים, יוכלו להשתלב בעבודה בצבא, למשל כמהנדס אזרחי או במשרדי ממשלה כגון מהנדס אנרגיה וגז במשרד האנרגיה.


מהנדסים שאפתניים, המעוניינים להתקדם ניהולית והם בעלי יכולת להוביל אנשים, מתאימים לתפקידי ניהול טכני. כדי להתפתח לתפקידי ניהול בכירים יש צורך בראייה מערכתית ורחבה וביכולת לנהל תקציב באופן עצמאי. מהנדסים המעוניינים לצמוח, אך לא לתפקידי ניהול אלא לתפקידים מקצועיים, יכולים להמשיך לתואר שני ושלישי ולהשתלב בעבודה מחקרית באקדמיה או בתעשיית התרופות או בצבא.


תנאי ההעסקה - שכר מהנדסים


משכורתו של מהנדס גבוהה מן השכר הממוצע במשק. העבודה יכולה להיות רווחית ביותר למי שמשתלב בתעשיית ההייטק ולבעלי תפקידי ניהול בכירים. יש להביא בחשבון שתפקידים אלו כרוכים בשעות עבודה מרובות ובהתמודדות עם לחץ ועומס רב במהלך העבודה היומיומית.

 

מסלולי לימוד

 

אם בעבר נחלקו הפקולטות להנדסה לשלושה עד ארבעה מחלקות, הרי שהיום כל פקולטה באוניברסיטה או במכללה מכילה מחלקות רבות. עם התפתחות התחום חל ריבוי משמעותי בהתמחות בתתי תחומים, ריבוי ההתמחויות גרם לריבוי מחלקות בתוך הפקולטות להנדסה באוניברסיטאות. להלן רשימה חלקית של תחומי לימוד הנכללים תחת הגדרת לימודי הנדסה:

 


בשנים הראשונות ללימודים מתמקדים בלימוד מקצועות היסוד המדעיים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וכדומה. עם ההתקדמות בשלבי התכנית לתואר הראשון, הלימודים נעשים ממוקדים יותר לתחום ההתמחות הנבחר בהנדסה.

חשוב לדעת, כי הלימודים בכל תחומי ההנדסה דורשים השקעה רבה מצד הסטודנט, זאת על מנת שיגיע בהצלחה לסיום התואר. קשה מאוד להגדיר כיום מהו תפקידו של המהנדס. עבודתו כוללת היבטים של תכנון, בקרה, יזמות, מציאת פתרונות, פיתוח טכנולוגי, תכנות, מדידה ובדיקה, וניהול פרויקטים.

 

מסלולים מבוקשים בלימודי הנדסה

מבין כל תחומי ההנדסה, המסלולים הנפוצים והמבוקשים ביותר הם הנדסת כימיה, הנדסת חשמל, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים, הנדסת בניין והנדסת מכונות. להלן פירוט על מקצת תחומי הלימוד העיקריים:

 

 • הנדסת תעשייה וניהול - מתמקדת בהבנת התנהגותן של מערכות פיזיקליות ושל כח האדם הפועל במערכות התעשייה והשירותים. העוסקים בתחום אמונים על תכנון, שיפור והפעלה של מערכות משולבות אדם, ציוד וחומרים ולכן הם נדרשים לידע נרחב הן בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה והן בתחומי מדעי החברה והניהול. הלימודים בתחום משלבים קורסים בהנדסה, במחשוב ובניהול ומאפשרים לסטודנטים לבחור להתמחות במערכות מידע , בניהול התפעול ועוד.

 

 • לימודי הנדסת תוכנה מכשירים אנשי מקצוע לעסוק בכל שלבי הפיתוח והתחזוקה של התוכנה מניתוח, תכנון, יישום, בדיקה, תחזוקה, הערכה ועד הסבה של תוכנה. בתוכנית נלמדים מקצועות הבסיס במתמטיקה ובמדעי המחשב וכן בתקשורת ובעיבוד אותות ותמונות.

 

 • הנדסה אזרחית וסביבתית - הלימודים בתחום זה מכשירים מהנדסים לעסוק בתכנון, בתוכן ובביצוע של מבנים ומערכות . הסטודנטים הלומדים הנדסה אזרחית וסביבתית יוכלו לבחור מבין ההתמחויות הבאות: הנדסת ניהול ובנייה, הנדסת תחבורה, הנדסת מבנים, הנדסת משאבי מים וסביבה או הנדסה אזרחית כללית.

 

 • לימודי הנדסה כימית - מכשירים מהנדסים שתפקידם הוא ליישם את כללי הכימיה וההנדסה כדי לפתור בעיות בייצור חומרים או באפשרויות השימוש בהם. התחומים בהם עוסקים המהנדסים הכימיים כוללים: מניעה וטיפול בזיהום אוויר ומקורות מים, פיתוח דרכים יעילות לניצול אנרגיה ממקורות מגוונים, ייצור תרופות ותכשירי קוסמטיקה, ועוד.

 

איפה לומדים הנדסה?

בכל האוניברסיטאות בישראל אפשר ללמוד הנדסה, וביניהן: אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה, הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון בנגב ועוד. כמו כן, הלימודים אפשריים גם במכללות רבות. קיימים גם מוסדות לימוד המתמחים בתחומים ייחודיים, כגון: המכון הטכנולוגי חולון HIT, מכללת אפקה בתל אביב, עזריאלי - המכללה האקדמית להנדסה בירושלים, SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (באר שבע ואשדוד) ורשת מכללות אורט בראודה. במכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד במסלול שנה א' להנדסה, שבו לומדים שנה אחת במכללה ואחריה ממשיכים לשלל מחלקות ללימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון ובמוסדות נוספים.

 

משך הלימודים

 

לימודי הנדסה מתפרשים בדרך כלל על פני ארבע שנים ומזכים את בוגריהם בתואר B.Sc.

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות ההנדסה?

רוצה לדעת יותר על מקצועות ההנדסה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מקצועות ההנדסה

מעל 3,094 סטודנטים
המליצו והצביעו על הנדסה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  המרכז האקדמי רופין289 חוות דעת

 • 4.0

  אורט בראודה - לימודי הנדסה293 חוות דעת

 • 4.1

  מכללת אפקה238 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
הנדסה גרעינית 612 96
הנדסה כללי 604 95
הנדסת אלקטרוניקה 608 93

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,094 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

להשקיע להגיע להרצאות לעשות שיעורי בית באופן קבוע לישון טוב זה לא פחות חשוב אם אין צורך בשילוב עבודה אז עדיף שלא ולהשקיע הכל בלימודים.
אוניברסיטת אריאל
ספיר
אוניברסיטת אריאל - הנדסה
התמדה זה סוד לחיים לטובים!
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
מיכאל
הנדסת בניין - סמי שמעון
לפי דעתי סטודנט שמחליט ללמוד באריאל צריך לקחת בחשבון את הדו קיום שמתרחש שם ואת זה שכנראה הוא יתקל בהרבה אנשים ששונים ממנו (שזה טוב) ומבחינת המרחק שייקח בחשבון זאת עלות נוספת, אני שנה רביעית ובזבזתי עד היום הרבה מאוד כסף רק על נסיעות לשם, מגורים באריאל יכולים להוות פתרון אם כי לא זול שם בכלל, דירת שלושה שותפים ב -16001200 ש"ח לפני חשבונות0מגורים בעיר,מגורים במעונות מתחלקים ל-2: הראשון זה המומלץ לפי דעתי וזה שכונת הקראוונים מגורים בתנאים פחות טובים מהמגורים בחלופה השנייה אבל מבחינת האווירה שם היא מורגשת זה המקום היחיד שיש בו אווירה טובה וסגורה של סטודנטים שכולם שכנים , החלופה השנייה היא מגורים בבניינים מחוץ לשכונת הקראוונים בבניינים חדשים ובתנאים יותר וכומבן גם יקרים יותר 1100-1600 לעומת המעונות ששם זה 780-1400 לחודש.
אוניברסיטת אריאל
עמית
הנדסת אזרחית
כדי להתקבל לאוניברסיטת בן גוריון הייתי צריך לעבור מסלול קבלה במכללת ספיר שם נדרשתי לעשות שנה א ולהגיע לממוצע ציונים גבוה.
אשמח לשתף סטודנטים לעתיד בעצות שהייתי שמח שהיו מביאים לי בתחילה:
1. בשיעורים מעבירים לנו את המידע על קצה המזלג כלומר תפקידנו הוא תמיד לחקור לבדוק וחפש עוד ידע ולהקיף את הנושא מכל הכיוונים.
2. יותר חשוב הקטע של ההבנה (לפחות בהנדסה) מאשר לפתור כמה שיותר תרגילים, להשתדל להיכנס לעובי הקורה.
3. אפשר לשלב מדי פעם יציאות להתאווררות אך חשוב לא לזלזל בלימודים ולנצל את הזמן שיש לנו בקפדנות.
3. לא להשאיר נושאים שלא הבנו ולהמשיך, תמיד להגיע לשעות קבלה, לרוץ אחרי המרצים והמתרגלים עד שנבין.
4. יש מקצועות שכדאי ללמוד בקבוצות ויש ביחידים תלוי בבן אדם. לכן צריך לבחון את עצמך.
אוניברסיטת בן-גוריון
זוהר
הנדסת אזרחית
לרשום כמה שיותר מה שהמרצה אומר, כשחוזרים הביתה, להשלים את מה שרשמנו בכיתה בכתב, לעשות חזרה בבית על כל החומר הנלמד באותו היום, חשוב מאוד להכין שעורי בית ולא ללמוד חודש לפני המבחן, חשוב מאוד להגיע לכל השיעורים ולא להפסיד חומר, חשוב מאוד חודש לפני המבחן להתחיל לפתור שאלוני מבחן משנים קודמות, חשוב להיות בקשר עם חברים להתמודדות קלה יותר עם הלימודים , עם שיעורי הבית התכוננות למבחנים, וכמובן שהכי קשה לא להתייאש אלא להגיד לעצמי לעשות את התואר? מה זה יתן לי בסופו של דבר? מה השאיפות שלי בעקבות התואר? וכו'
(כמובן לשקול טוב טוב למה רוצים ללמוד את התואר, באיזה מוסד לימודים, עלויות שכר לימוד והתקיימות ועוד, וכמובן שיהיה המון בהצלחה :)
מכון טכנולוגי חולון
בני
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
טיפים ועצות:
1. לפני שמתחילים ללמוד מקצוע מסויים לדבר עם סטודנטים שכבר התחילו את אותו תואר ולשמוע מה אפשר לעשות לפני תחילת הלימודים.
2. לשמור על קור רוח (במיוחד בשנה הראשונה) כי החזרה ללימודים לא תמיד מתקבלת בצורה חיובית.
3. לדעת להפריד בין שיעורים רלוונטים ותרגולים לבין אלה שפחות כי צריך לעשות תיעדופים.
4. במידה ואתה עובד ואתה שם לב שזה גוזל ממך שעות תרגול עדיף לצמצם בשעות העבודה כי חבל שזה יפגע לך בלימודים.
5.בתקופת המבחנים לתת 100% השקעה ולא להתייאש כי זה שווה את זה.
6. להשתתף בפעילות ההווי שמארגנת באגודה כי חשוב להיות חלק מהחברה ומהפנאי.
7. לשמור על קור רוח!!!
אוניברסיטת בן-גוריון
אביה
הנדסה כימית
לדעתי לא פשוט להיות סטודנט במדינת ישראל. שכר הלימוד גבוהה, יוקר המחיה בעיה ידועה כמובו. קשה מאוד לשלב עבודה ולימודים. לסטודנטים רבים בעיות אישיות (וכן חלק גדול מזה מהמצב הבטחוני והכלכלי במדינתנו). בהשכלה הגבוהה אין מענה למצבים בהם לסטודנט חסר "חומר רקע" מקורס קודם שאותו איכשהו הצליח לעבור למרות למשל שהיה במילואים או מסיבה אחרת. כלומר כאשר נכנסים לקורס מתקדם, קשה מאוד בזמן הסמסטר ללמוד (ולהשיג חומר) כדי לרענן את הרקע ולהצליח בקורס המתקדם. לדעתי, סטודנטים רבים נתקעים בבעיה הזו. חשוב מאוד שבכל קורס הסטודנטים יקבלו איזושהי הנחיה/סיכום לחומר רקע כלשהו הנדרש בקורס המתקדם.
עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
ליאור
הנדסת תעשייה וניהול
העצות שלי לסטודנטים לעתיד:
דבר ראשון לקחת הכל בקלות ולא להבהל אם נכשלתם במועד א' או לא עברתם קורס, במיוחד אם אתם עובדים במקביל, העיקר עשיתם את ההחלטה של ללכת ללמוד ולרכוש השכלה אקדמית. ממליץ לכם לעזור "במרכז לנגישות" שהמכון הטכנולוגי מציע, אין את זה בהרבה מקומות ובתור סטודנט עם הפרעות קשב וריכוז , המכון בהחלט נותן עזרה מענה וייעוץ בכל הנוגע לתחום הלימודי.
כמו כן ממליץ להביא לכם אוכל מהבית במיוחד כשיש מקררים במועדון אגודת הסטודנטים וכמובן תתייעצו ותעזרו בסטודנטים בשנים מעליכם במקצוע שבו בחרתם ללמוד, אין כמו אדם עם ניסיון! שיהיה המון בהצלחה לסטודנטים העתידיים!
מכון טכנולוגי חולון
עדיאל
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
ניצול אפקטיבי של הזמן העומד לרשותנו הוא המכשול העיקרי הניצב בפני רוב הסטודנטים בפרט ורוב האנשים בכלל במרוץ החיים. ניהול זמן נכון מאפשר לנו לבצע את כל המטלות שאנחנו חייבים לבצע, ומצד שני מפנה גם זמן לעשיית הדברים שאנחנו אוהבים ורוצים לעשות. הלימודים באוניברסיטה דורשים התמודדות עם כמויות רבות של חומר קריאה, תרגול, לימוד למבחנים וכתיבת עבודות. זכרו כי הזמן הוא המשאב היקר ביותר של הסטודנט ולכן יש לייעל את תהליך הלמידה באמצעות ניצול נכון של הזמן. הצלחה בלימודים והאפשרות לשלב בין לימודים ובין תחומים אחרים כגון עבודה, חברים ומשפחה דורשת ניהול זמן יעיל.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
אלאא
הנדסת חומרים- פיסיקה
שנה ראשונה קשה מאוד, ממליצה לא להתרכז בציונים ולהתרכז בלעבור את המבחנים מעל 65 (כדי לא להכנס לאזהרה) חשוב לשמור על ראש מעל המים ולחכות ששנה שניה תעבור כי אחרי זה מתחילה העבודה האמיתית והקשר לתחום. אני ממליצה לאנשים שיש להן זיקה למחשבים ותקשורת או לפחות ידע שאותו הם ירצו לרכוש ועניין בתחום הזה להרשם, אחרת אתם תמצאו את עצמכם נלחמים בשיניים על תואר שלא מעניין אתכם בכלל ותהיו מתכנתים בחברה גדולה (כשיכולתם לעשות א תזה ב3 שנים ) וחבל. אם לא התקבלתם להנדסה שרציתם תלחמו עד שתצליחו כי הסכם אצלנו נמוך רק כי אין הרבה נרשמים לא כי זה תואר קל. בהצלחה!
אוניברסיטת בן-גוריון
גיל
הנדסת תקשורת
ללמוד תחום שבאמת מענין אותך ובאמת לתת מספר שבועות או אף חודשים של מחשבה על מנת לענות על השאלה הנ"ל. לשאוף להתפתח בתחום שקורץ לך כך שבאמת תוכל לבלוט בו, מאשר לכפות על עצמך ידע שאין לך תועלת או עיניין בו.
לשאול את עצמך "האם באמת הבנתי את זה?" ולעשות את הנדרש במידה והתשובה הינה שלילית.
לעיתים קרובות נושאים מסויימים מצטיירים כלא מעניינים בגלל קושי הבנתם. התעמקות יסודית יכולה להעלות את ההבנה ולהפוך דברים קשים משעממים לכאורה למרתקים. לא פעם ולא פעמיים הפתעתי את עצמי בכמה נושא יכול להיות מרתק כאשר נותנים לו צ'אנס מעבר למה שהמוח רוצה.
[=
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
סלביק
הנדסת מכונות
אני כרגע עולה לשנה רביעית וראיתי במהלך השנים הרבה אנשים פורשים ומחליפים קרירה לכן אני ממליצה לבוא כמה שיותר סגורים על עצמכם ועל מה שאתם רוצים ללמוד, זה לא סוף העולם אם הבנתם שאתם רוצים ללמוד משהו אחר אך כמובן שעדיף מראש שתדעו אם אתם ריאלים יותר או הומנים וכך אם תחליפו תואר תשארו פחות או יותר באותו תחום. אני ממליצה ללכת ללמוד משהו שאוהבים כי מאוד קשה להתמיד בלימודים כשלא מוצאים בהם שום עיניין. מומלץ מאוד להגיע לימים הפתוחים ולשמוע על תארים ומסלולים שלאו דווקא את כולם הכרתם- כך אני גיליתי את התואר שקוראים לו "הנדסת חומרים".
אוניברסיטת בן-גוריון
מעין
הנדסת חומרים
הטיפ הכי חשוב שלי - זה לתפוס מישהו שלומד במוסד ולשאול כל מה שאתה צריך לדעת, טיפים "של המקום". גיליתי במרוצת הסמסטרים שחברים בסמסטרים גבוהים זה נכס - בין אם בעזרה בש.ב (שלבחורה כמוני בלי קשרים לקח שעות לעשות ש.ב לעומת אחרים עם קשרים שלקח חצי שעה), ובין אם אפילו עזרה בהתכוננות למבחנים. (יצא לי להיבחן במקצוע שאותו מרצה לא פרסם שום מבחן שלו, והמקומבנים השיגו כמה מבחנים שלו משנים קודמות, ורק לאחר הבחינה גיליתי שהמרצה נוטה למחזר מבחנים, וחצי מהשאלות היו ממוחזרות, אח, אם רק היה לי חבר שמעביר לי גם הצצה במבחנים הגנוזים.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
עתליה
הנדסת תעשייה וניהול
1. אם נפלתם על מרצה לא טוב תחפשו קורסים מצולמים -ב-youtube- ממסדות לימוד מקבילים.
2. בסמסטר הראשון ללימודים על תעמיסו על עצמכם הרבה קורסים + קורסי בחירה. קודם תבחנו את עצמכם ותראו למה אתם מסוגלים וע"פ זה תתנהגו בסמסטר הבאה.
3. תעשו לעצמכם לו"ז שבועי של מה שאתם מתכננים להספיק (שיעורי בית וכ'ו) אחרת תמצאו את עצמכם צוברים פערים. בתקופת מבחנים דגש זה חשוב במיוחד.
4. לפני כל מבחן אתם חייבים להשאיר לעצמכם זמן לפתור מבחנים שהיו בשנים קודמות לא משנה מה הספקת ומה לא. זו ההכנה החשובה ביותר לקראת מבחן.
בהצלחה!
מכון טכנולוגי חולון
עודד
הנדסת חשמל
לנסות במידת האפשר לעבוד כמה שפחות והכי טוב זה לא לעבוד - פשוט מאוד הציון יורד בהתאם ורואים את זה בממוצעים של אלו שכן עובדים.
תתכוננו להשקיע מלא.
השנתיים הראשונות מלאות בקורסים כלליים ומשעממים, לא זה לא רק אתם.

לכולם יש את הקורסים שהם לא מסתדרים בהם - פשוט תסמנו וי ותמשיכו הלאה.

הטיפ הכי חשוב:
תתידדו עם שנים מעליכם ותבקשו מבחנים, סיכומים וטיפים למבחנים - כל מרצה יש לו את הניואנסים שלו והם ישמחו לעזור לכם אני בטוח בזה.

לא לכתוב בשיעורים - בשיעור תבינו ותצלמו מה"פרייאר" שכן כותב (תמיד יש כאלה).
עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
יהונתן
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה בירושלים - הנדסה
אני ממליצה לסטודנטים שעתידים ללמוד בספיר, לתכנן לעצמם מראש את דרכי ההגעה למכללה מאחר ועניין התחבורה הוא קצת בעייתי באזור (לפחות ממקומות מסויימים כמו הקיבוצים).
עוד הייתי ממליצה לא להוציא הרבה כסף על מגוון המזנונים שפזורים במכללה, מאחר וכל כמה מטרים ניתן למצוא מיקרוגל או מיחם עם מים רותחים, דרכם ניתן פשוט לחמם אוכל שהבאתם מהבית. מזין יותר וזול יותר.
כמו כן הייתי ממליצה בחום לנצל את ההנחה שניתנת לנו הסטודנטים בחדר הכושר במכללה. מדובר במחיר מצחיק למנוי שנתי, ואין כמו לחלץ עצמות אחרי יום לימודים ארוך :)
המכללה האקדמית ספיר
רוני
ספיר - שנה א` בהנדסה
לחלק לתחומים:
נגיד אם הייתי יודעת שאני רוצה ללמוד תוכנה .(אין לי ניסיון קודם בתחום) אז בזמן הפנוי שהיה לי לפני שהתחלתי ללמוד הייתי שמחה אם מישהו היה ממליץ לי ששפת סי לדוגמא זו שפת בסיס טובה ושכדאי להציץ בפרקי אינטרלקט (אפילו מההתחלה) של אותו נושא וללמוד אותה כדי להגיע עם ידע בסיסי של מה זה מה.
או אם הייתי לומגת פיזיקה- על אותו משקל. כנ"ל גם לגבי מתמטיקה.
וככה כל נושא לגופו כמובן.. זה בסך הכל דברים שיש באינטרנט. אם אתם הייתם יכולים לנווט סטודנטים לעתיד שאין להם מושג בד"כ אז זה היה יכול להקל..
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
נועה
הנדסת תוכנה
הקבלה זה החלק הקל בדרך אל התואר. הסכ"ם קבלה הוא דיי גבוה והאנשים שמתקבלים הם איכותיים ביותר וכניראה היו מהמצטיינים בכיתה בבית ספר, אך יחד עם זאת יש אחוז נשירה מאוד גבוה בהנדסה, בעיקר בשנה הראשונה, ויש מקרים שאפילו בשנה השלישית. קיים מיתוס שמשנה שלישית והלאה התואר ניהיה יותר קל אך זה ממש לא המצב, הקורסים רק ניהיים יותר ויותר קשים מסמסטר לסמסטר, ההבדל הוא שמתרגלים לעומס. ההמלצה שלי היא להתמיד בביצוע מטלות וללמוד לוותר על כל הפיתויים מסביב (בעיקר בסופ"ש) כי אחרת אי אפשר לשרוד בתואר הזה.
אוניברסיטת תל אביב
סטס
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
הטיפ המרכזי שלי לסטודנט החדש זה תגיע מוכן ללימודים לאחר שהשלמת את כל המכינות לפני הלימודים.

אני היום לומד סמסטר קיץ לאחר שהחלטתי לקיים מכינה לאחד הקורסים במהלך הסמסטר הראשון ולא לפני תחילת הלימודים.
אני חושב שזה פגע בי בכמה דברים. חשוב להגיע לתחילת הלימודים לאחר שהסרת מעט חלודה. רובנו מתחילים לחמוד לאחר מספר גדול של שנים שלא היינו במסגרת לימודית ולימודי המכינה יכולים לתת לכם אפשרות טובה להסיר חלודה ובעזרת זאת להיכנס לשנה הראשונה שלכם בלי לחץ. בנוסף הרייך יהיה לכם זמן לנוח.
שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב
אורן
הנדסת תעשייה וניהול
לסטודנטים שמתחילים שנה א תמיד עדיף להם להכיר סטודנט אחר שכבר התחיל שנה ב או ג באותו תחום לימודי, זה יעזור לו גם מבחינת בניית המערכת בבחירת המרצה ואיזה קורסים לקחת במקביל כדי שלא יהיה עומס ואז יהיה זמן מספיק ללמוד וגם יעזור בבחירת השיטה הכי טובה כדי ללמוד את החומר של הקורס.
אווירת המכללה טובה מאוד, תמיד ממליצה ללמוד במכללה כי היא ברמה טובה והיחס בין הסטודנטים והעובדים במחלקה הוא יחס טוב ותמיד מנסים לעזור לסטודנטים בכל דרך (לפחות אני יודעת שזה קורה במחלקה שאני שייכת אליה).
אורט בראודה - לימודי הנדסה
ראויה
הנדסת תוכנה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp