לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע B.Sc. במרכז האקדמי רופין

 

מידע פנימי

 

מערכות המידע הן אלמנט אינטגראלי לניהול מערכות ברמה הארגונית וברמה הכלכלית הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. תפקידן של מערכות המידע הוא להעביר אינפורמציה בצורה יעילה וחכמה והעוסקים בתחום הם מהנדסים אשר אמונים על פיתוח המערכות ותחזוקן.

 

הבוחרים ללמוד הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע מקבלים את ההכשרה הנדרשת כדי לתכנן, להקים ולפתח מערכות מידע בשביל עסקים וארגונים בתעשיית ההיי טק ובארגוני שירות. הם לומדים להתאים את המערכת לצרכים של הארגון ובכך לסייע לו להגיע להצלחה.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע במרכז האקדמי רופין מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים לעבודה ולפיתוח בענף הטכנולוגיה והתוכנה. הסטודנטים לומדים לתכנן ולהטמיע מערכות מידע לצרכים שונים, וזאת על בסיס מתודות להתאמת המערכת לדרישות של הארגון ולאופי שלו.

 

התכנית בהתמחות זו מכשירה את הסטודנטים על ההיבטים השונים של תחום הנדסת תעשייה וניהול בדגש על מערכות המידע. לשם כך הם חוקרים לעומק את הטכנולוגיות השונות כמו בינה עסקית, בסיסי נתונים וממשקים גרפיים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא כארבע שנים. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול הבוקר, שבו השיעורים מתקיימים במשך חמישה ימים מלאים בשבוע, או במסלול הערב שבו השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, גם בשעות הערב ופעם נוספת ביום שישי בבוקר, לרבות בסמסטר קיץ. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי בסיס, מקורסי ליבה כלליים, מקורסי התמחות במערכות מידע, מקורסי בחירה מתקדמים וממעבדות.

 

נושאי לימוד

 

 • תכנון ופיקוח ייצור
 • ניהול משאבי אנוש
 • יסודות ההסתברות
 • שיטות אופטימיזציה
 • מבני נתונים ואלגוריתמים
 • מערכות מידע אינטרנטיות    
 • יזמות און ליין
 • כלכלה הנדסית
 • הנדסת חומרים
 • ניהול פרוייקטים
 • תקשורת נתונים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי רופין הוא מוסד להשכלה גבוהה המאפשר ללמוד במבחר תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בבתי הספר שלו – בית הספר להנדסה, בית הספר לכלכלה ומנהל עסקים, בית הספר למדעי החברה והקהילה ובית הספר למדעי הים. בבית הספר להנדסה אפשר ללמוד לימודי הנדסת מחשבים ולימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחויות שונות.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 70 לפחות אשר כוללת ציון 80 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 70 ב - 5 יחידות לימוד מתמטיקה וציון 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד בבגרות בפיזיקה. עליהם לעבור גם בחינת פטור בפיזיקה. הקבלה ללימודים מותנית בציון המשוקלל של ציון בחינת הפסיכומטרי עם ממוצע ציוני תעודת הבגרות. מועמדים ללא הדרישות המתאימות יכולים להשתתף בקורסי קדם בפיזיקה ובמתמטיקה. מתקיימות גם תכניות הכנה ומכינות ייעודיות למי שאינם עומדים בתנאים.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תוארB.Sc בהנדסת תעשייה וניהול מטעם המרכז האקדמי רופין.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים. כמו כן, הם משתבצים בתפקידים רבים בשוק העבודה, ובהם מנתחי מערכות, מתכנתים ומנהלי מסדי נתונים, מהנדסי אבטחת איכות תוכנה, מהנדסי תמיכה והדרכה ומיישמי מערכות.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp