לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות יזמות וחדשנות במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות יזמות וחדשנות במרכז האקדמי רופין

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות יזמות עסקית וחדשנות טכנולוגית במרכז האקדמי רופין


להנדס הצלחה עסקית


התעשייה של היום תחרותית ביותר, בכל שנה רק עולה מספר המיזמים והפרויקטים. איך אפשר לפתח ולקדם את הסטארט אפ כך שיהיה ההצלחה הגדולה הבאה? כיצד מגיעים מרעיון טכנולוגי לאקזיט? ואיך אפשר לבלוט בזירה הבינלאומית והאינטרנטית של היום? עם שאלות אלה ורבות אחרות מתמודדים מהנדסים ויזמים כאחד, כשהם באים לפתח פרויקט חדש או לקדם ארגון קיים.


במרכז האקדמי רופין אפשר ללמוד באשכול התמחות יזמות עסקית וחדשנות טכנולוגית במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול. התכנית באה להכשיר את הבוגרים לקידום יוזמות טכנולוגיות בתעשייה ולפיתוח של אסטרטגיה בארגונים ובזירת האונליין.

 


תכנית הלימודים


אשכול ההתמחות ביזמות מציע לסטודנטים שלל כלים שחשובים להשתלבות במיזמים טכנולוגיים בישראל ולהובלתם להצלחה ולרווחיות. הם לומדים על שיטות לפיתוח יוזמות וסטארט אפים וסוקרים שיטות ליזמות פנים ארגונית וכן ליזמות באינטרנט. כמו כן, הם לומדים לעומק על טכניקות לפיתוח ולניהול של אסטרטגיה עסקית בארגונים.


מתכונת הלימוד


את אשכול ההתמחות ביזמות וחדשנות הסטודנטים יכולים לבחור בשנה השלישית של התכנית ללימודי הנדסת תעשייה וניהול, שהיקפה כארבע שנים. השיעורים מתקיימים במהלך חמישה ימים בשבוע והם כוללים קורסי חובה ובחירה וסדנאות מסוגים שונים. בשנה ד' לומדים יומיים בשבוע בלבד.


בשנה הרביעית הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר יישומי שמתקיים בשיתוף עם ארגוני תעשייה או לחלופין כרוך בהקמה של סטארט אפ. במסגרת הפרויקט מתרגלים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובכלים ניהוליים שנלמדים במהלך התואר. יש לציין כי לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקיימים גם במסלול לימודי ערב, בו לומדים גם בסמסטרים בחודשי הקיץ.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך התכנית אפשר למנות:

 

 • יזמות בין לאומית
 • אסטרטגיה עסקית
 • חדשנות טכנולוגית
 • מבוא ליזמות עסקית
 • חדשנות פנים ארגונית
 • ביזטק וכתיבת טכנית עסקית    
 • חקר ביצועים
 • יזמות אונליין
 • ניהול משא ומתן
 • תורת ההחלטות
 • הסקה סטטיסטית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה להנדסה של מוסד הלימוד מציעים גם מסלולי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולימודי הנדסת מחשבים. במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקיימים כמו אשכולות התמחות כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול התפעול ומערכות שירות וייצור ולימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע. המרכז מציע גם לימודים בתחומים נוספים כגון לימודי מנהל עסקים, לימודי ביוטכנולוגיה ימית ולימודי כלכלה ומנהל.


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה מוסד הלימוד משקלל את הנתונים בבגרויות עם הציון בפסיכומטרי. על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בציון של לפחות 70, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או 5 יחידות בממוצע 70 ומעלה וכן בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בממוצע של לפחות 70. עליהם לעבור גם בחינת פטור בפיזיקה. מי שאינם עומדים בדרישות אלה יכולים להשתתף במכינות או בתכניות הכנה, כגון מכינה להנדסה ומדעים לבעלי בגרות מלאה או חלקית ותכנית ההכנה 'בדרך לאקדמיה' שמתאימה לבעלי בגרות מלאה שעומדים ברף הקבלה ומאפשרת קבלה בלי פסיכומטרי.. מועמדים עם נתוני קבלה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות מטעם מוסד הלימוד.


תעודה


הסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות במהלך הלימודים מקבלים בסיומם תואר ראשון B.Sc. בלימודי הנדסת תעשייה וניהול מטעם המרכז האקדמי רופין.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp