המכללה האקדמית כנרת
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > הנדסה > מכללת כנרת - הנדסה

תואר בהנדסה במכללת כנרת

שירות אישי - המכללה האקדמית כנרת

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי הנדסה במכללת כנרת

 

המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, השוכנת לחופי האגם, הינה מוסד אקדמי מוביל בתחומו אשר הוקם כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן. מכללת כנרת מעניקה תואר ראשון מזה למעלה מ-40 שנה, ובמסגרתה פועלות תוכניות רבות ומגוונות לתואר ראשון. הלימודים במכללה הצפונית מעניקים לסטודנטים לימודים באווירה אחרת, אשר אינם מתפשרים על רמה אקדמית גבוהה מחד, וחיים סטודנטיאלים עשירים מאידך.

 

המכללה האקדמית כנרת מפעילה את בית הספר ללימודי הנדסה, אשר במסגרתו נלמדים תחומים מרתקים כגון הנדסת תעשיית מים, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מערכות מידע והנדסת איכות ואמינות.

 

בית הספר להנדסה במכללת כנרת שם לעצמו למטרה להכשיר מהנדסים מובילים בתחומם. על פי חזונו של דיקן בית הספר, בוגרי המכללה ישתלבו בסיום לימודיהם בתפקידי מפתח במשק הישראלי - הן באזור הגליל והן באזור המרכז. אי לכך, בשעריה של המכללה באים מדי שנה אלפי סטודנטים מכל רחבי הארץ. כמו כן, סטודנטים מהדרום והמרכז נהנים מאפשרויות מגורים רבות בקיבוצים באזור ובמעונות הסטודנטים האיכותיים.

 

המכללה האקדמית כנרת מקיימת קשרים הדוקים עם גורמים בתעשייה ומפעלים באזור הצפון. לפיכך, הסטודנטים נהנים מלימודים אקדמאים מתקדמים, לצד צבירת ניסיון מעשי בתחומים כגון הנדסה והיי טק.

 

הכשרתו של המהנדס במכללת כנרת כוללת הענקת בסיס איתן במסגרת לימודי היסוד במקצועות ההנדסאים, והתמחות בענפים ספציפיים (כגון מים, אלקטרוניקה וכו'). הלימודים במכללה נעשים תוך מתן דגש גם על מערכות רב תחומיות מורכבות, וכוללים בתוכם היבטים ניהוליים כגון כלכלה ויזמות.

 

סגל ההוראה במחלקות השונות בבית הספר להנדסה במכללת כנרת מורכב ממרצים מובילים בתחומם, הידועים באקדמיה, במחקר ובמשק. מרצים אלו מעניקים לסטודנטים יחס אישי לאורך כל הלימודים, ומסייעים להם להשתלב בשוק העבודה עם קבלת תעודת המהנדס.

 

תפיסתה של המכללה – קידום תעשיית הגליל

 

המכללה האקדמית כנרת רואה בפיתוח הגליל ואזור הצפון כערך עליון. אי לכך, המכללה שואפת להכשיר מהנדסים מקצועיים, בעלי ידע נרחב, אשר ישתלבו בתעשייה המקומית. חזונה של המכללה הינו להעניק לגליל תשתית אנושית איכותית אשר תביא לפיתוח האזור, ולהעמדתו בחזית תעשיית העילית בישראל.

 

על פי תפיסתה של המכללה, הכשרתם של מהנדסים והנדסאים מקצועיים במסגרת הלימודים בבתי הספר להנדסה, תמשוך לאזור הצפון משקיעים ומפעלים במגוון תחומים. כמו כן, בוגרי המכללה וסגל ההוראה מהווים ביחד מרכז להכשרה וחינוך של כוח האדם ההנדסי גם בשנים הבאות.

 

כאמור, המכללה האקדמית כנרת דואגת לקיים קשרים הדוקים עם התעשיות בארץ ובאזור, והיא מציבה לעצמה תחומי מחקר ופיתוח מוגדרים, בהתאם לדרישות והאתגרים הרלבנטיים.

 

תחומי ההנדסה במכללת כנרת

 

בית הספר להנדסה במכללה האקדמית כנרת מפעיל חמישה מסלולים ללימוד הנדסה לתואר B.Sc. בין תחומים אלו ניתן ללמוד הנדסת תעשיית מים, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת איכות ואמינות והנדסת מערכות מידע. כמו כן, המכללה האקדמאית כנרת נמצאת במשא ומתן עם המועצה להשכלה גבוהה בנוגע לפתיחת מסלולים נוספים.

 

בוגרי תארים אלו, במכללת כנרת, זוכים בסיום לימודיהם בתואר ראשון יוקרתי המוכר על ידי המוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל. אי לכך, בוגרים רבים בוחרים בתום הלימודים להמשיך ללימודים מתקדמים או לפנות למחקר ואו לאקדמיה.

 

משך הלימודים

 

לימודי ההנדסה במכללת כנרת אורכים כארבע שנים ובסופם זכאים הסטודנטים לתואר ראשון B.Sc בהנדסה. הלימודים במכללה נערכים באווירה צעירה ותוססת, אך אינם מתפשרים על איכות וניסיון. במהלך השנים הראשונות עוברים הסטודנטים קורסי יסוד מענף ההנדסה כגון מתמטיקה, פיסיקה, מבואות שונים ועוד.

 

בשנים הבאות נלמדים נושאים מרתקים העוסקים בכל התמחות באופן ממוקד. השנה האחרונה ללימודים מוקדשת גם לעמידה בפרויקט גמר, במהלכו צוברים הסטודנטים ניסיון רב ומביאים את הידע אותו למדו – הלכה למעשה.

 

מסלול להשלמה – מהנדסאי למהנדס

 

המכללה האקדמית כנרת מאפשרת לבעלי תואר הנדסאי לעבור לימודי השלמה לתואר מהנדס במסגרת הפקולטה להנדסת תעשיית מים בבית הספר להנדסה. הנדסאים אלו יזכו בתום לימודיהם לקבל תואר ראשון B.Sc בהנדסה, אשר יסייע להם להשתלב בתפקידים מובילים במשק המים בישראל.

 

 

שכר לימוד ומלגות

 

הלימודים במכללה האקדמית כנרת, בבית הספר להנדסה, נעשים בתמורה לשכר לימוד אוניברסיטאי (כ-11,000 שקלים בשנה). כמו כן, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן מעניקה מדי שנה מאות מלגות שונות לסטודנטים הבאים בשעריה. מלגות אלו ניתנות לסטודנטים בכפוף לתנאים סוציו אקונומיים, מגורים, שירות צבאי, שירותי לאומי, מעורבת חברתית, הצטיינות ועוד. המלגות הצנועות ביותר עומדות על 2,000 שקלים לשנה, והגבוהות ביותר כוללות תשלום מלא של שכר הלימוד.

 

בעבור הסטודנטים הלומדים במחלקות ההנדסה במכללה, מפעילה כנרת את תוכנית 50 לבית הספר להנדסה. במסגרת תוכנית זו זכאים הסטודנטים למלגה בשיעור של מחצית שכר הלימוד, בהתאם לתנאי קבלה מסוימים.
 עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת : 

חוות דעת של סטודנטים: מכללת כנרת - הנדסה (21 חוות דעת)
התקבלו 21 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, מכללת כנרת - הנדסה , 28/10/2018

דירוג: 4/5 
הילה, מכללת כנרת - הנדסה
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את מיקום המוסד, את הכיתות הקטנות.
לא אוהבת שלפעמים המערכת תקועה בהחלטות שלה.

על הקמפוס
אווירה טובה, נוף יפה, חברה טובה, המרצים לרוב אכפתיים לפרט
, מכללת כנרת - הנדסה , 20/11/2017

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לא אוהב את השכר השנתי של הלימודים כי ממש קשה לי להתמודד עם השכר הזה בגלל שהוא ממש גבוה והרבה מצידי ואני לא יכול להמשיך כך

על הקמפוס
אני ממש מרוצה להמשיך בלימודים אבל ממש קשה לי כך בגלל שכר הלימוד הוא ממש גבוה בשבילי ואני לא מצליח למצוא עבודה מתאימה לזמן הלימודים שלי..

    עוד חוות דעת

מה חושבים הסטודנטים על מוסד הלימודים
 • באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?
  (מ: 1- קל מאד, עד: 5 - קשה מאד) 
  10%
   
  1
  29%
   
  2
  38%
   
  3
  19%
   
  4
  5%
   
  5
 • דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול
  (מ:1 - שביעות רצון נמוכה, עד: 5 - שביעות רצון גבוהה) 
  10%
   
  2
  5%
   
  3
  57%
   
  4
  29%
   
  5
 • באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?
  (מ: 1 - לא עמד בכלל, עד 5 - עמד בהכל) 
  19%
   
  3
  38%
   
  4
  43%
   
  5
 • באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?
  (מ: 1 - בשום אופן לא ממליצ/ה, עד 5 - ממליצ/ה לכולם) 
  5%
   
  1
  57%
   
  4
  38%
   
  5
 • האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?
   
  57%
   
  כן
  10%
   
  לא
  33%
   
  אולי
 • באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?
  (מ: 1 - בכלל לא מרוצה, עד 5 - מאד מרוצה) 
  24%
   
  1
  14%
   
  2
  29%
   
  3
  10%
   
  4
  24%
   
  5
 • באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?
  (מ: 1 - לא מרוצה בכלל, עד 5 - מרוצה מאד)  
  10%
   
  1
  43%
   
  2
  19%
   
  3
  19%
   
  4
  10%
   
  5
 • באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?
  (מ: 1 - כלל לא מרוצה, עד 5 - מרוצה מאד)  
  5%
   
  2
  29%
   
  3
  24%
   
  4
  43%
   
  5

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית כנרת
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
  קשור לתחום הלימודים שלך?
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
  במסלול בו הינך לומד?

המכללה האקדמית כנרת


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English