מסלול הנדסה כללית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסה כללית באוניברסיטת אריאל

 

כיום, לימודי הנדסה מבוקשים מאוד בשוק העבודה. מועמדים רבים אשר מעוניינים להשתלב בתחום אינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים או שאינם יודעים באיזה תחום התמחות לבחור. המסלול ללימודי הנדסה כללית באריאל מקנה הזדמנות לשיפור הנתונים של המועמד ומאפשר להכיר את תחומי ההתמחות השונים. כמו כן, הלימודים במסלול זה אינם מבזבזים את זמנו של הסטודנט שכן בסיומו של המסלול, הסטודנטים מתקבלים לשנת הלימודים השנייה בתחום ההתמחות בו בחרו.

 

מדוע להצטרף למסלול לימודי הנדסה כללית באוניברסיטת אריאל?

 

בעשורים האחרונים חלה התפתחות משמעותית בעולם הטכנולוגיה ותעשיית ההייטק בישראל. לאור התפתחות זו, גובר הביקוש מצידם של מעסיקים רבים למהנדסים מקצועיים ומיומנים בעלי רקע אקדמי. תואר ראשון בהנדסה מספק קרש קפיצה לעולם ההייטק ומקנה בסיס ידע רחב בתחום בצד לכלים יישומיים ופרקטיים.

 

אוניברסיטת אריאל מציעה מסלול מיוחד ללימודי הנדסה כללית שנפרס על פני שנת לימודים אחת. המסלול מיועד למועמדים לפקולטה להנדסה לאחת המחלקות אשר אינם עומדים בדרישות המחלקות השונות או מועמדים אשר טרם החליטו על כיוון התמחות.

 

המעבר למחלקות הלימודים השונות כרוך בהשגת ציון ממוצע של 70 לפחות במסלול זה. הלימודים במסלול מאפשרים להשלים את הדרישות של המחלקות השונות במהלך סמסטר קיץ ובכך להצטרף ללימודים כבר בשנה השנייה.

 

המסלול מורכב מקורסים המתאימים לכל המחלקות השונות ומאפשרים לרכוש ידע מעמיק במקצועות רבים. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: פיזיקה מכאניקה, מבוא לתכנות, מורשת ישראל, אנגלית, פיזיקה חשמל, אלגברה ליניארית, חשבון אינפיטיסימלי ועוד.

 

בכפוף לעמידה בדרישות המסלול הסטודנטים יוכלו לבחור להשתלב בשנת הלימודים השנייה באחת מן המחלקות הבאות: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה אזרחית והנדסת מכונות ומכטרוניקה

 

קראו עוד על: לימודי הנדסה

 

בוגרי המסלול להנדסה כללית אשר השתלבו באחת מן המחלקות בפקולטה להנדסה מבוקשים מאוד בשוק העבודה, הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי. הבוגרים יכולים להשתלב בתחומים שונים בתעשיות המובילות בשוק המקומי והבינלאומי. כמו כן, בוגרי התואר יכולים להירשם בתום לימודיהם בפנקס המהנדסים. בוגרי האוניברסיטה יוכלו להמשיך גם ללימודים מתקדמים בתחומי ההנדסה בארץ ובחו"ל. 

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה למסלול לימודי הנדסה כללית באוניברסיטת אריאל: דרישות מינימום – ממוצע בגרות בציון 85 לפחות ללא בונוסים, ציון 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. הציון הקובע לקבלה יורכב משילוב בין ממוצע ציוני הבגרות לציון בבחינה הפסיכומטרית וחייב להיות לפחות 560.

 

מוסד הלימוד מביא בחשבון את ההישגים של המועמדים ביחידות הריאליות בתעודת הבגרות. כמו כן, גם הנדסאים מדופלמים יכולים להתקבל. מועמדים אשר אינם עומדים באחד או יותר מתנאי הקבלה יכולים להצטרף למכינת השלמה במקצועות החסרים. יש לפנות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים העדכניים והמדויקים לגבי תנאי הקבלה.

 

קראו עוד על: מכינה קדם אקדמית

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד באוניברסיטת אריאל זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה על ידי משרד האוצר. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של מלגות שכר לימוד לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או למועמדים בעלי נתוני בגרויות ופסיכומטרי גבוהים (פרויקט פר"ח, סטודנטים תושבי בקעת הירדן, נפגעי טרור ובני משפחותיהם ועוד).
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

האם מתקיים מסלול לקבלת דוקטורט
מאיר נווה
1 תגובות
לימודי תואר להסבה לעבודה סוציאלית
רחל שחר
1 תגובות
הרשמה קורס פראמדיקים באריאל
ירוס
ללא תגובה
בניין בית הספר לרפואה
לאון
ללא תגובה
תואר בתקשורת - תנאי קבלה
אופק אזולאי
1 תגובות
תנאים מותאמים על רקע חרדת מבחנים
מעיין
1 תגובות
תנאי הקבלה למסלול מעבדה רפואית
תפארת נהרי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp