רוצה פרטים על הנדסת תוכנה בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת תוכנה בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת תוכנה בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תוכנה בירושלים

 

לימודי הנדסת תוכנה מתקיימים במגוון ערים ואזורים בישראל, בהם גם בעיר ירושלים. תושבי העיר וסביבתה הקרובה יכולים לבחור מבין מספר מוסדות הפועלים בה, שבהם ניתן ללמוד את המקצוע לתואר ראשון. כך הם יכולים ללמוד בנוחות סמוך למקום מגוריהם או בסומך לעבודתם. המוסדות ממוקמים בשכונות ואזורים שונים של העיר, רבים מהם בסמוך לאזורי הייטק פעילים או למרכזים עסקיים.


הלימודים במקצוע זה, המשתייך למקצועות ההנדסה, נלמדים באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות שונות. קיימים גם מוסדות לימוד ייעודיים לציבור הדתי והחרדי, שבהם אווירת הלימודים מותאמת לצורכי שומרי מצוות.


בוגרי לימודי הנדסת תוכנה יכולים לפתוח דלת להשתלבות בקריירה בהייטק במגוון של תפקידים והתמחויות. בעיר פועלות חברות פיתוח ומחקר רבות וכן סטארט אפים ומיזמים טכנולוגיים שבהם נדרשים מהנדסים איכותיים ויצירתיים. כמו כן, ניתן להשתלב בארגונים וחברות בענפים אחרים במשק שבהם נדרשים שירותי תכנון וניהול של מערכות תוכנה ומחשבים.

 

מוסדות לימוד אפשריים


בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעים לימודים בירושלים בתחום זה, אפשר למצוא:


האוניברסיטה הפתוחה: לאוניברסיטה הפתוחה מרכז לימוד הממוקם במלחה. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה שמתאימה במיוחד לאנשים עובדים. הסטודנטים יכולים לתכנן את מערכת השעות ואת זמני הלימוד, וכן את קצב הלמידה וכמות הקורסים מדי סמסטר. הלמידה נערכת באופן המשלב למידה טכנולוגית מקוונת יחד עם מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד. את הלימודים בתחום זה ניתן להשלים תוך כארבע שנים או לפרוש על פני פרק זמן ממושך יותר. בתחום ההנדסי, ניתן למצוא באוניברסיטה הפתוחה גם לימודי הנדסת תעשייה וניהול. חשוב להדגיש כי לא בכל עת מתקיימים כל הקורסים בכל מרכזי הלימוד ומומלץ לוודא את הזמינות מול מוסד הלימוד.

 

עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה: הלימודים במכללה להנדסה, הממוקמת בשכונת רמת בית הכרם, מקיפים את מכלול הכלים הנחוצים לעובדים בתחום פיתוח התוכנה, כאשר הסטודנטים מתוודעים למגוון של שפות עדכניות תקשורת מחשבים, מערכות מידע וענפים נוספים. הם יכולים לתרגל את החומר הנלמד הלכה למעשה בתרגולים שבהם מדמים את העבודה בהייטק, אזורי עבודה בצוות ופרויקטים מעשיים שונים. מקצועות הנדסיים נוספים המתקיימים במכללה זו כוללים חשמל ואלקטרוניקה, תעשייה וניהול, מכונות, חומרים ופרמצבטיקה. כמו כן ניתן ללמוד לתואר במדעי המחשב.


לציבור הדתי והחרדי


סטודנטים מהציבור החרדי או הדתי המעוניינים בלימודים בתחום זה באווירה המותאמת לצורכיהם יכולים למצוא מסלולי לימוד ייעודיים. במוסדות לימוד אלה הלימודים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים, שלומדים בקמפוסים שונים או בימים נפרדים. גם תכני הלימוד מותאמים לצורכיהם של שומרי המצוות וניתן לשלב בתואר גם לימודי קודש.


המרכז האקדמי לב: זהו מוסד לימוד לדתיים ולחרדים. גברים לומדים בקמפוס לב הממוקם בגבעת מרדכי, ונשים בקמפוס טל. שבשכונת גבעת שאול. הסטודנטים בחוג יכולים לבחור התמחות, בתחומים סייבר, דאטה סיינס (Data Science) או תקשורת מחשבים. מקצועות נוספים הנלמדים במרכז האקדמי כוללים הנדסת תעשייה וניהול, מדעי המחשב, הנדסת חשמל, פיזיקה יישומית ועוד.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים את הידע הנחוץ להשתלבות בתפקידי פיתוח תוכנה בתעשיית ההייטק. הסטודנטים רוכשים ידע בתכנות, פיתוח וניהול פרויקטים בתוכנה ומתוודעים גם לענפים משיקים הרלוונטיים למהנדסים כגון מערכות מידע, תקשורת מחשבים, פיתוח אפליקציות ותחומים נוספים. ידע זה יכול לשרת את הבוגרים בהשתלבותם בצוותי מחקר ופיתוח בתעשייה.


הסטודנטים מתוודעים לשפות תכנות עכשוויות ולומדים על העקרונות המצויים בבסיס השפות השונות. היות ומדובר בענף דינמי במיוחד, הסטודנטים נחשפים לפיתוחים, שפות קוד וטכנולוגיות עדכניות וגם מפתחים את המיומנויות הנדרשות ללמידה עצמאית של פיתוחים עתידיים בהמשך דרכם.


במוסדות מסוימים הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות במהלך לימודיהם. במסגרת ההתמחות לומדים קורסים ייעודיים שדרכם ניתן להתמקד במקצועות מבוקשים שונים בעולם התוכנה. בין הענפים הנפוצים להתמחויות נכללים רשתות תקשורת מחשבים, מערכות מידע וניהולן, מדעי הנתונים ו - Data Science, סייבר ואבטחת מידע וענפים נוספים.


מתכונת הלימוד


אורכו של התואר הוא כארבע שנים. במרבית המקרים, מדובר בלימודי יום שבהם לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים בשבוע. עם זאת, במוסדות מסוימים מתאפשרים לימודי ערב בהנדסת תוכנה, או מסלולים גמישים אחרים שבהם הסטודנטים יכולים להתאים את מערכת השעות לשילוב עם עבודה וחיי משפחה.


בלימודים משולבים קורסים עיוניים יחד עם מעבדות וקורסים פרקטיים. הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים יישומיים שבהם הם יכולים לדמות תהליכי תכנון ופיתוח של תוכנות ואפליקציות. לעיתים הפרויקטים מקיימים בשיתוף עם חברות הייטק ובליווי של מומחים מהתעשייה. בדרך כלל הפרויקטים מוצגים בסיום התואר בתערוכת הבוגרים שאליה מוזמנים גורמים מהתעשייה, הפרויקט יכול לשמש גם כתיק עבודות עבור הבוגרים וניתן להציגו למעסיקים פוטנציאליים.

 

למי מתאימים הלימודים?


לימודים אלה מיועדים לתושבי ירושלים וסביבתה המעוניינים לרכוש את הכלים הנחוצים להשתלבות בתפקידי פיתוח בהייטק. הם מתאימים גם לבוגרי מגמות כמותיות וריאליות בתיכון וכן למי שברשותם ניסיון קודם בעולם התוכנה במסגרת השירות הצבאי. עם זאת, אין צורך בידע קודם בתכנות כדי להתקבל ללימודים, שכן נכלל בהם לימוד של יסודות הענף.


מקצוע זה יכול להתאים לבעלי יכולות כמותיות וזיקה לעולם המתמטיקה והתכנות. בתפקידי מפתחי תוכנה ומהנדסי תוכנה נדרשות יכולות אנליטיות, דייקנות ויכולות עמידה בדד ליינים ותנאי לחץ. לעיתים העבודה נעשית בצוותים ולעיתים באופן יחידני. כמו כן, העבודה מאופיינת בשעות ממושכות מדי יום, היא נעשית בסביבה מדרשית וכוללת ישיבה רבה מול מחשב.


יש לציין כי בתואר עצמו נכללים קורסים מתמטיים רבים, בעיקר בשנים הראשונות של הלימודים. במרבית המוסדות מתקבלים בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות, או מי שמשלימים קורסים ברמה מתאימה או עוברים בחינות מיון.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


תעשיית ההייטק הירושלמית נמצאת לאחרונה בצמיחה משמעותית, כאשר חברות רבות בוחרות להפעיל מרכזי פיתוח או שלוחות בעיר ובסביבתה. במקום פועלות חברות מקומיות ובין לאומיות וכן סטארט אפים שונים בתחום הטכנולוגי.


בעיר פועלים מספר מתחמי הייטק, שבהם ניתן למצוא ריכוז של חברות תוכנה. בין היתר פועלים מתחמים מסוג זה בפארק מלחה (הגן הטכנולוגי), בהר החוצבים ובמיקומים נוספים, כאשר בשנים הקרונות צפויים לקום מתחמי תעסוקה נוספים.


כל אלה מציבים הזדמנויות תעסוקה רבות לבוגרי לימודי מקצועות ההייטק בירושלים, שיכולים להשתלב בתפקידי מחקר ופיתוח בחברות השונות לאחר סיום התואר. הביקוש היום למהנדסי תוכנה בשוק הוא גבוה במיוחד והמקצוע נחשב לאחד מעשרת המקצועות המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית, וגם בזו הגלובלית.


בוגרים שברצונם להרחיב את הידע שברשותם והעמיק גם את יכולות המחקר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחום זה או במקצועות משיקים, כגון מדעי המחשב או מערכות מידע. ברבים מבין המוסדות בעיר ניתן למצוא מסלולים לתואר שני, כגון בעזריאלי מכללה להנדסה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת תוכנה בירושלים?

רוצה לדעת יותר על הנדסת תוכנה בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסת תוכנה בירושלים

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp