לימודי הנדסה כימית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסה כימית באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסה כימית באוניברסיטת אריאל בשומרון


אוניברסיטת אריאל מציעה לימודי הנדסה כימית. הלימודים מכינים את הסטודנטים להשתלבות בתעשייה כמהנדסים והם פותחים בפניהם מגוון דלתות לתעסוקה. בוגרי הנדסה כימית וביוטכנולוגיה יכולים להשתלב במפעלים כימיים ובשוק האזרחי בשלל תפקידי פיתוח, ייצור, ניהול מפעלים ופיקוח. בוגרי הנדסת כימיה וחומרים משתלבים בשלל תעשיות בארץ ובעולם בייצור ובעיבוד חומרים, ובענפי הבנייה וההנדסה האזרחית.

 


תכנית הלימודים


התכנית ללימודי הנדסה כימית מכשירה את הסטודנטים כמהנדסים שבקיאים בתכונות חומרים שונים, לצורך ניצול שלהם לפעילות ייצור שונות בתעשייה ולהבנת התהליך שחומרים עוברים בדרך להפיכתם למוצרים וחומרי גלם שמניבים רווח כלכלי. כמו כן, הם עוסקים בפיתוח ובמחקר של שלל סוגי חומרים ובאופן ההתאמה שלהם לשלבי פיתוח מוצר ולשלבי ייצור. לאורך הלימודים נלמדים נושאים בדינמיקה ובקרת תהליכים, בניהול בטיחות, בכימיה של פולימרים, בפיזיקה, בתרביות תאים ובעוד שלל תחומים.


במחלקה שתי מגמות - ביו טכנולוגיה וחומרים. מגמות אלה מכינות את הסטודנטים להשתלבות בתעשיות שונות כגון תעשיית

התרופות, בהייטק, בתהליכי ייצור או להמשיך לתואר שני בהנדסה כימית.


הנדסת כימיה וביוטכנולוגיה


המגמה מכשירה מהנדסים שלהם אוריינטציה יישומית בענפי התפעול והתכנון התעשייה הביו טכנולוגית והכימית. במהלך הלימודים מקבלים רקע בכימיה, בביוטכנולוגיה ובביולוגיה ולומדים לתכנן מתקנים ותהליכים ולטפל בבעיות סביבה תוך ניצול מוצרים שונים לצורכי האדם.


הסטודנטים במגמה יכולים לבחור מבין שני מסלולים:

 

 

  • טכנולוגיות מים: מסלול טכנולוגיות יין מכשיר להשתלבות כמהנדסי כימיה בתחום הספקת המים והטיפול במים. הבוגרים משלבים בחברות ממשלתיות, בחברות בין לאומיות ובתאגידי מים וביוב.

 

  • יין: מסלול יין הוא ייחודי לאוניברסיטת אריאל ובו משלבים לימוד מעמיק של תחום הבוטניקה ואגרוטכניקה של תחום כרם היין, טכנולוגיות ייצור יין ותחומים נלווים. המסלול מכשיר מהנדסי כימיה וביוטכנולוגיה שמומחים ליין שיכולים לקדם את תעשיית היין בישראל ולהכין אותה לאתגרי העתיד. מסלול זה כולל הכשרה מעשית ביקבים והכוונה אל תחומי פיתוח יצירתי בתעשיית היין.


הנדסת כימיה וחומרים


תחום הלימודים מכשיר מומחים בכימיה והנדסה של חומרים מגוונים, כגון חומרים מרוכבים, מתכתיים, זכוכיות, פולימרים טבעיים וסינתטיים וחומרים קרמיים. מגמה זו שמה דגש על תחום הכימיה הירוקה ומשלבת את מדע החומרים עם דרישות מודרניות לאיכות הסביבה בתעשייה. מהנדסים כימיים במגמה זו לומדים לבחור באופן אחראי ונכון חומרים שמתאימים לפתרון בעיות מורכבות בתכנון של מתקנים ומבנים שונים. מסלול זה מכין ברמה עדכנית וחושף לשיטות מתוחכמות ולסימולציות ממוחשבות.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים הוא כארבע שנים. האוניברסיטה מעמידה לרשות הסטודנטים מעבדות מתקדמות ופועלת רבות במחקר ההנדסה הכימית. הסטודנטים צוברים ניסיון פרקטי במהלך הלימודים ונחשפים לפעילות חוקרים ומדענים מובילים. כך הם יכולים להעמיק בנושאים כגון פיתוח מערכות להספקת תרופות, פיתוח שיטות משופרות לחיסון, חקר מלחים בים המלח, פיתוח של ביו ריאקטורים יעילים, פיתוח טכנולוגיות ירוקות, ייצור של אנרגיה במערכות ביולוגיות ועוד מגוון נושאים.


על מוסד הלימוד


הפקולטה להנדסה של האוניברסיטה מציעה תכניות רבות ללימודי הנדסה, אלה כוללות לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה. כמו כן פועלים בפקולטה מסלולים לתואר שני בהנדסה.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים מבוססת על ציון משולב של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. הציון המשולב בנדרש לקבלה ללימודי הנדסה כימית הוא לפחות 541. יש צורך בממוצע בגרות 80 ומעלה ובציון של לפחות 550 בפסיכומטרי. מועמדים שלהם ממוצע בגרות של לפחות 90 יכולים להתקבל על סמך בגרות בלבד. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם ניתן תואר ראשון B.Sc. בהנדסה כימית על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

תכנית באנליזה פרמצבטית

 

סטודנטים לתואר ראשון זה, שמתעניינים בתחום התרופות, יכולים להשתתף בתכנית לימודים ייחודית, בנוסף למה שנלמד בתואר.

 

התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם חברת טבע העולמית, ובמהלכה הסטודנטים לומדים על תחומי הכימיה האנליטית ועל אנליזת תרכובות. התכנים הנלמדים במסגרת התכנית מתגבשים ומתעדכנים על פי צרכי התעשייה המשתנים, ומקנים ידע פרקטי שיכול לסייע להשתלב בחברות תרופות לאחר סיום הלימודים.

 

מעבר לכך, עבור סטודנטים שעומדים בתנאים, קיימת אפשרות לקבלת מלגות לימודים מטעם חברת טבע וכן לחוזה עבודה לאחר סיום התואר.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על הנדסת כימיה - אריאל
התקבלו 25 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
11/09/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את הראש מחלקה להנדסה כימית

על הקמפוס

קמפוס לימודי, עשיר, נעים

טיפים

לבוא עם רצון ללמידה. לשבת על החומר הנלמד גם אחריי השיעור

אוניברסיטת אריאל
17/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את זה שהקמפוס קטן יחסית לשאר האוניברסיטאות , רוב המרצים שלי הם טובים מאוד ורמת הלימודים לא קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס הוא גדול אבל מספר התלמידים לא מאוד גדול . בחוג שלי יש 80 תלמידים מה שגורם ליחס אישי לסטודנטים קרא עוד...

טיפים

לחסוך הרבה כסף לפני שנכנסים ללימודים ולא לשאוף ליותר ממה שיכולים, להיות ריאלים בנוגע לעצמכם .


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp