הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד בתכנית לימודי הנדסה אזרחית. בוגרי מחלקה זו משתלבים בשלל תפקידים בענף הבנייה, במסגרות פרטיות וציבוריות כאחד. בין הענפים בהם משתלבים הבוגרים נכללים תכנון ותכן חוזק ויציבות מבני מגורים, ציבור ותעשייה, שיטות ייצור ושיווק מפעלים שמייצרים לתעשיית הבניין, פיקוח ובקרה על פרויקטים וכן תפקידים ניהוליים בחברות בתחום הבנייה.

 


תכנית הלימודים


תכנית לימודי הנדסה אזרחית מכשירה את הבוגרים כמהנדסים אזרחיים שעוסקים בניהול ביצוע ובתכנון של מערכות מבניות. הכשרה זו מתמקדת בתחומי התכנון, התכן, הביצוע והניהול של מבנים הנדסיים. היא מתקיימת במקביל לתחומי הנדסה נוספים, כגון בקרת סביבה, זרימה, חומרי בנייה, תחבורה ומכניקה קרקע, כלים אשר נחוצים לעבודתם של מהנדסים בעת ניהול הבנייה ותכנון הקונסטרוקציות.

 

מסלולי הלימוד במחלקה

 

מסלול הנדסה הידראולית


במסלול זה רוכשים הסטודנטים סל כלים נרחב להשתלבות בתחום ההנדסה ההידראולית ובענפים משיקים בהנדסה האזרחית. תחום ההנדסה ההידראולית מתמקד בתכנון של מבנים כגון סכרים, מעבירי מים ועוד, בתכנון ובהקמה של מבני ים כגון מזחים, נמלים, תחנות כוח ומתקנים המייצרים חשמל מגלי ים, וכמו כן בתחום השאיבה וניצול המים ובאספקה עירונית של מים.


במהלך המסלול נרכש ידע בתחום ההנדסה האזרחית והתמחות בזרימה כגון תעלות, צנרת, זרימה ימית, זרימת מי תהום ועוד. הם לומדים גם על יחסי גומלין בין מבנים לבין מים ומכירים תוכנות מחשב למידול של מבנים ותהליכים. נוסף על כך, הם מעמיקים בעקרונות פעולה של מכונות כגון טורבינות, משאבות ועוד. במסלול עוסקים במרכיבים מרכזיים וחשובים בתחום ובתכנית ניתן משקל גדול יחסית לנושאים אקטואליים כדי להעמיק את הכלים לעבודה מקומית. כמו כן, בתכנית מבינים כי קיימת היתכנות כי הבוגרים ישתלבו גם בפרויקטים במדינות אחרות.


בתחום זה קיים צפוי להיות מחסור של כ – 1,200 מהנדסים בתת ההתמחויות השונות ובתעשייה קיים צורך רב לאנשי מקצוע אלה. בוגרי המסלול יכולים להשתלב בתפקידי תכנון, ניהול פרויקטים, ביצוע ומחקר במבחר מסגרות כגון תאגידי מים, חברות ביצוע, משרדי תכנון, מכוני מחקר וחברות ממשלתיות. כמו כן, ניתן להשתלב בשלטון המקומי או בחברות ייעוץ בתשתיות מים.

 

מסלול מבנים (קונסטרוקציות)

 

סטודנטים במסלול לומדים על המערכת השלדית לרבות התמודדות עם בעיות פיזיקליות ואנליטיות והצגה של פתרונות אפשריים בעזרת שרטוט הנדסי. סביבת העבודה לבוגרי המסלול היא משרדית בדרך כלל וכוללת עבודה מול גורמי תכנון כגון יזמים ואדריכלים. במסגרת עבודתם ואחריותם של מתכננים הם נדרשים לבקר באופן תדיר באתר הבנייה.

מסלול ניהול הבניה

 

סטודנטים במסלול לומדים על שלל שיטות בתחום הנדסת המבנים וכך מכירים לעומק את מערכות הבניינים ולומדים להתמודד עם אתגרים ואילוצים בתהליך הבניין. כמו כן נרכשים כישורי ניהול ייעודיים לבכירים בתחום הבניין, אשר חיוניים להובלה של תקציבים, תפעול, הון אנושי ונהלי בטיחות. הסטודנטים לומדים גם כיצד לשמור על איכות פרויקטים ועל התנהלות תקינה בחברות הבנייה.

 

מסלול מדידות וגיאו אינפורמציה

 

במסלול זה משלבים לימודים בטכנולוגיות מתקדמות כגון GPS, עיבוד תצלומי לוויין ומערכות מידע גיאוגרפית – יחד עם הכשרות בתחומים כנדל"ן, מקרקעין והנדסת מדידות. הלימודים במסלול נכללים בתהליך ההסמכה לרישיון ממשלתי כמודדים מוסמכים, רישיון המאפשר חתימה על מסמכים ברישום מקרקעין, בבניה ובתכנון. אוניברסיטת אריאל החליטה על פתיחת המסלול עקב דרישה מרובה בחברות הייטק המעוניינות לקלוט מהנדסים בעלי ידע בתחום זה, וכן עקב רצון במשרדי הממשלה שברצונם לחזק את תחום הנדל"ן בארץ.

 

מסלול תחבורה

 

במסלול מכשירים מהנדסים לעיסוק בתחומי התחבורה כגון תכנון של מערכות תחבורה רב תחומיות, תכן מבנה דרכים, תפעול ותכן דרכים, הנדסת תעבורה, תחבורה ציבורית ותחום הבטיחות בדרכים. הכשרתם של מהנדסי תחבורה מורכבת משני חלקית, חלק בסיסי ובו לימודי הנדסה אזרחית וחלק מתקדם הכולל את מקצועות התחבורה. במסגרת לימודי התחבורה רוכשים הסטודנטים מיומנויות רב תחומיות בתכנון ובתפעול של מערכות תחבורה מתקדמות לרבות צמתים, דרכים, נמלים ומסילות. בסיום לימודיהם הם מקבלים תואר "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית".

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסה אזרחית נפרשים על פני פרק זמן של כארבע שנים. הם כוללים קורסים אנליטיים התנסות בשימוש בכלי תכנון ממוחשבים, עבודה מעשית במעבדות וכן פרויקטים מעשיים שונים שמאפשרים לנצל את הידע הנלמד לפתרון של בעיות הנדסיות שונות.


כחלק משילוב התכנים התיאורטיים והיישומיים של המחלקה, ההתמחויות הקיימות והעתידיות הן בתחומים כגון מדידות, קונסטרוקציות, בנייה ירוקה ותחבורה. כמו כן, מתקיים מסלול הנדסת בטיחות, בו הסטודנטים יכולים להעמיק שלל סוגיות בטיחותיות ובניהול של סיכונים הקשורים לענפי תעשייה מגוונים.


במחלקה מתקיימים מסלולי השלמה מובנים שמיועדים להנדסאים. כמו כן, קיימת אפשרות שילוב של לימודי תעודה בשמאות מקרקעין וניהול נכסים. לימודי תעודה אלה כוללים הכנה לקראת מבחני הרישוי שעורכת מועצת שמאי המקרקעין.


סגל הוראה


המחלקה מתייחדת בסגל הלימוד שלה, אשר עוסק במגוון של תחומי מחקר מובילים וחדשניים. בין תחומי המחקר נכללים תכני מבנים, עמידות מבנים ברעידות אדמה, הנדסת סביבה, תכנון של קונסטרוקציות ותחומים נוספים.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה שלל מסלולים ללימודי הנדסה, ביניהם אפשר למנות לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה ולימודי הנדסה כימית. ניתן להמשיך גם לתואר שני בהנדסה בתחומי לימוד שונים.


נוסף על כך, האוניברסיטה מפעילה פקולטות ובתי ספר נוספים, כגון הפקולטה למדעי החברה הרוח, הפקולטה למדעי הטבע, בית הספר למדעי הבריאות, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה.


תנאי קבלה


ציון הקבלה המשולב שדרוש לקבלה ללימודי הנדסה אזרחית הוא לפחות 630. נדרש ממוצע ציונים של לפחות 90 בבגרויות וציון 630 ומעלה בפסיכומטרי. בעלי ממוצע גבוה בבגרויות, של לפחות 105, יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי. כמו כן, מושם דגש על ההישגים במקצועות הריאליים בתעודת הבגרות. המחלקה מקבלת גם מועמדים שהם בוגרי לימודי הנדסאים. כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הלימודים ניתן תואר ראשון B.Sc. בהנדסה אזרחית מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. הבוגרים רשאים גם להירשם בפנקס המהנדסים הישראלי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - הנדסה אזרחית
התקבלו 81 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5
רן

רן

20/11/2019
5/ 4

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האנשים טובים

על הקמפוס

אחלה קמפוס, לא גדול מדי, נראה טוב

אדיר

אדיר

22/10/2019
5/ 5

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב שהם חושבים על כולם גם דתיים וגם לא דתיים

על הקמפוס

מקום שמעצים את חווית הלמידה לחוד והקבוצה

טיפים

לכו אחרי החלומות שלכם ואל תוותרו לעצמכם גם השנאה קשה !!!

אריאל

אריאל

26/08/2019
5/ 1

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אחלה של אווריה

על הקמפוס

אם לא היה צריך תואר לא הייתי עושה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp