לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

שירות אישי - צור קשר

הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

כחלק מהתפתחות השווקים בארץ ובעולם בעשרים השנים האחרונות נוצר צורך באנשי מקצוע אשר מומחים לתכנון ולניהול של תהליכי ייצור ועבודה בתעשייה. תחום הנדסת התעשייה והניהול מתמקד בייעול תהליכים פנים וחוץ ארגוניים, אשר הפכו להכרח בארגונים קטנים כגדולים לצורכי עמידה בתנאי התחרות הקשה ברוב התחומים וברוב השווקים בעולם.

תפקידו של ההנדסאי היא למצוא פתרונות לבעיות המתעוררות בתהליכים כגון ייצור, לוגיסטיקה ושינוע סחורות, ייעול תהליכים על-ידי שימוש במערכות מידע משוכללות ועוד. הוא בעל ידע בתחומים ארגוניים רבים כגון: כלכלה, מדעי ההתנהגות, מחשבים, סטטיסטיקה, מערכות מידע ולוגיסטיקה. אלו מכלול הידע הנרחב של הנדסאי התעשייה וניהול הם אלו המאפשרים לו לפעול לייעול בכל תחום ותחום בארגון וראייה נרחבת של השפעת תהליכים על מכלולים רחבים יותר בארגון.

 


בקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה מתקיימת תכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, אשר מאפשרת לסטודנטים לרכוש את מגוון הכלים הטכנולוגיים, העסקיים והמדעיים שנחוצים להנדסאים בתעשייה של היום. התכנית מתמקדת בתחום הלוגיסטיקה, שלו דרישה מרובה בשוק הישראלי.

 

תכנית לימודים

סטודנטים בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול בקריה ללימודי הנדסה, מקבלים הכשרה למלא תפקידי מפתח בארגונים השונים בשני תחומי ההתמחות מערכות מידע ולוגיסטיקה. מטרת הלימודים הינה לאפשר לבוגר להשתלב במערכות ארגוניות השונות, בתפקידי ניהול פרויקטים שונים, ייעול תהליכים ברמת התפקוד המערכתי והתפעולי של הארגון.

 

במסגרת הלימודים, הסטודנטים לומדים על תחום ניהול הפרויקטים ונחשפים לאתגרים עכשוויים שעומדים בפני המנהלים. הם לומדים על אילוצי תקציב, הערכה ומדידה של ביצועים ועל יחסי גומלין בין שלל הגורמים שיחד בונים את הפרויקט.

נוסף על כך, הם משתתפים בהכשרה שמעניקה למי שעוברים אותה בהצלחה תעודת SAP ברמת משתמשים. הם לומדים על מערכת SAP Business ובאפשרויות שהיא מציעה לטיפול בתהליכים עסקיים כגון סוגיות פיננסיות, רכש ומכירות, תהליכי ייצור ומלאי, מכירות וניהול קשרי לקוחות ושירות.

 

התמחות בלוגיסטיקה

העולם בו אנו חיים הולך ונעשה לכפר גלובאלי, בו סחר החוץ בין המדינות הולך ועולה. רכש, יבוא, יצוא ושינוע סחורות בין מדינות, גם הם הופכים לברי תחרות. תהליכים אלו, אם אינם יעילים עלולים למנוע מחברות להיות חלק מהתחרות. שינוע יעיל ומהיר, טיפול בתחום מלאי מינימום, קיצור תהליכים של טיפול במלאי, יכולים להבדיל בין חברה תחרותית לחברה שעלולה למצוא עצמה מחוץ לשוק.

במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול התמחות בלוגיסטיקה מוכשרים הסטודנטים להשתלבות בתחומי התובלה, הלוגיסטיקה, הסחר הבינלאומי, הרכש, הניהול ועוד. הלימודים מקיפים סוגיות מרכזיות בתחום הייצור, בניהול של פרויקטים ובניהול של מערכות מלאי, שילוח ותובלה. כמו כן, הסטודנטים לומדים על מערכת ERP ועל תפעול יעיל שלה לטובת הארגון.

נושאי לימוד

 

במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים במגוון של נושאים וביניהם:

 

 • ניהול מחסנים
 • הנדסת שיטות
 • מערכות ERP
 • ניהול פרויקטים
 • ניהול מערכות מלאי
 • תובלה ושילוח בין לאומי    
 • ניהול הייצור
 • חקר ביצועים
 • רכש ואחזקה
 • מדידת עבודה
 • סחר בינלאומי    
 • ועוד


תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול הנדסאי תעשייה וניהול במכללה זו הם:

 

 

 • תעודת בגרות מלאה עם ציון ממוצע עובר, או בחינות מטעם מה"ט של המקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה או ספרות לאלו אשר ברשותם תעודת בגרות חלקית.

 

 

 • אפשר להתקבל ללימודים גם עם תעודת מכינה אקדמאית או מכינה אוניברסיטאית ממוסד לימודים מוכר

 

 

 • בני 30+ אשר אין בידיהם תעודת בגרות בעלי תעודת מכינה 30+ ממוסד אקדמי לימודים מוכר או בעלי תעודת גמר המעידה על 12 שנות לימוד למועמד שגילו מעל 35 ללא תעודת מכינה


על מוסד הלימוד


הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה הממוקמת בצפון תל אביב מתמחה בלימודים להכשרת הנדסאים החל משנת 1998. לימודי הנדסאים מתקיימים במוסד זה במגוון של תחומים, כגון הנדסאי תוכנה, הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות, הנדסאי רפואי ומסלולים נוספים. כמו כן נערכת במוסד הלימוד גם מכינה טכנולוגית. כחלק מתפיסת העולם של המכללה הלימודים מתקיימים ברמה גבוהה והציוד לשימושם של הסטודנטים בקמפוס הינו חדשני, זאת כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהציבה המכללה לנגד עיניה. תכני הלימוד בתוכניות השונות מותאמות באופן תדיר לדרישות שוק העבודה, במטרה להכין את הסטודנטים הלומדים במכללה להיות הראשונים בתחומם עם סיום לימודיהם.

תעודה

בוגרי המגמה, אשר עמדו בכל דרישות הלימודים לצורך תעודת גמר ואשר עמדו בכל הבחינות מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה (מה"ט) זכאים לתעודת הנדסאי מטעם מה"ט.

חוות דעת של סטודנטים על הנדסאי תעשייה וניהול - הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.8 מתוך 5

הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
26/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצה נותן ביטחון שנצליח. מתאמץ מאוד שנבין את החומר אין לי משהו שלילי כי רק התחלתי . שנה א :)

על הקמפוס

מקום נחמד וצעיר. יש עם מי לדבר.. שוב בינתיים הכל בסדר..מקווה שימשיך ככה במשך שלוש השנים.

טיפים

כיום אני עובדת במשרה מלאה וגם לומדת שזה לא פשוט. רק בימים שאני לומדת יוצאת מוקדם. ממליצה לסטודנטים  קרא עוד...

הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה
31/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס אישי מרצים מעולים מספר תלמידים רב מדי חניון גדול - בדר"כ עמוס

על הקמפוס

בסך הכל ההתרשמות מהקמפוס בתחילת הסמסטר הראשון היא חיובית מאד. מרצים מעולים וחומר מעניין ויש נכונות  קרא עוד...

טיפים

מומלץ לבחור מסלול לימודים בקפידה יש להביא בחשבון שנדרשות שעות מרובות ללימוד בבית.


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp