רוצה פרטים על הנדסאי רכב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנדסאי רכב, אוהב טכנולוגיות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי רכב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנדסאי רכב, רוצה לדעת איך זה עובד?

 

הצלחה מתגלגלת

 

אין כמעט אנשים בעולם המערבי שאין להם רכב ולעיתים יש למשפחות גם מספר רכבים. קשה מאוד להסתדר כיום ללא רכב, אך ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך מתקדמים גם סוגי המנועים והמערכות המפעילות את הרכבים שלנו. יש כיום ביקוש גדול רב לאנשי מקצוע איכותיים הבקיאים בתחום זה ואחד מהמקצועות החשובים בתחום הוא הנדסאי רכב. הנדסאי בתחום זה חייב לדעת כיצד להתמודד עם המערכות המשוכללות (הקיימת והעתידית) של סוגי הרכבים השונים. איש מקצוע טוב גם לוקח חלק בתכנון ובשיפור של מערכות הרכב המודרניות.

 

חשוב לזכור כי רכבים חדשים מונעים ומתופעלים על ידי מערכות מורכבות מאד, שעד לפני זמן לא רב נשמעו לנו ממש כמדע בדיוני. בשל מורכבותן של המערכות, לימודי הנדסאי רכב מתאימים לאנשים בעלי חוש טכני מפותח וחשיבה ראלית, שיש להם נכונות לעבודה עם הידיים. הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כהנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסאי רכב מקנים ידע תיאורטי ומעשי כאחד, בכדי להכשיר את התלמידים לשליטה מלאה והבנה מעמיקה במערכות מכניות, הידרואליות, וממוחשבות. הם כוללים גם לימוד של מספר מקצועות יסוד חשובים ובהם מתמטיקה שימושית, יישומי מחשב, אנגלית טכנית, מכאניקה טכנית ועוד. בוגרי המגמה להנדסאי הרכב מוכשרים לעסוק בתפעול, בתיקון ובשיפור של מערכות הרכב השונות, וכן להתמודד עם השינויים המהירים בענף ועם טכנולוגיות חדשות.  

 

נושאי הלימוד

 

 • בקרת אקלים
 • תורת הרכב
 • תרמודינאמיקה
 • הידראוליקה
 • תכנון וניהול מוסכים
 • חלקי מכונות
 • איתור ואבחון תקלות
 • תורת המנוע     
 • מערכות חשמל ואלקטרוניקה     
 • ועוד

 

מוסדות לימוד

 

ישנם כיום לא מעט מוסדות ללימודי הנדסאי. ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בישראל. חשוב לוודא כי הלימודים במוסד שבחרתם מוכרים על ידי המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט). לפרטים נוספים על מכללות, תנאי קבלה ושירות אישי ללא תשלום תוכלו לפנות אל נציגי האתר.

 

בין המוסדות שבהם מתקיימים לימודי הנדסאי רכב:

 

 • תל חי הנדסאים: במכללה שממוקמת באצבע הגליל אפשר ללמוד במסלול הנדסאי רכב שנפרש על פני כשנתיים. הבוגרים יכולים לגשת למבחן המסמיך לניהול מוסך.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: במכללה מתקיימת תכנית הנדסאי מכונות רכב שאורכה כשלוש שנים. ניתן ללמוד גם במסלול הנדסאי מכונות - מכטרוניקה.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): בלימודי הנדסאי רכב במכללה הטכנולוגית רופין משולבת עשייה מעשית מרובה במסגרת סימולטורים, עבודה פרקטית במעבדות וסיורים במפעלים.

 

 • הנדסאים באריאל: בית הספר מציע תכנית בהיקף של שנתיים ללימודי הנדסאי רכב, שמתקיימת בשעות הבוקר. אפשר ללמוד בעוד שלל תכניות להכשרת הנדסאים במוסד לימוד זה.

  

 • מכללת עתיד (פרישה ארצית): רשת המכללות מאפשרת ללמוד במסלול לימודי יום שאורכו כשנתיים או במסלול משולב שנפרש על פני כשלוש שנים.

 

 •  מכללת עמל הישגים: רשת המכללות מציעה מגמת התמחות רכב במסגרת לימודי הנדסאי מכונות. הלימודים מתקיימים במסלול משולב שמתפרש על פני שלוש שנים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי רכב ברוב מוסדות הלימוד הוא תעודת בגרות מלאה. לימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לבעלי בגרות חלקית שרוצים להשלים את המקצועות החסרים להם ולהתקבל למסלול.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הכשרת ההנדסאים נמשכת כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. לימודי יום אורכים שנתיים ולימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד הוא כ- 10,500 שקלים לשנת לימוד במכללות ובבתי ספר המתוקצבים ע"י המה"ט. חיילים משוחררים יוכלו לשלם את כל שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

תעודה

 

עמידה בכל הבחינות מזכה בדיפלומה מטעם המכללה, משרד החינוך ומה"ט. הנדסאי רכב יכולים להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים. להנדסאים ניתנת בדרך כלל האפשרות להמשיך ללימודי תואר ראשון מקוצר בתחומי הנדסה רבים ובעיקר בתחום התמחותם. בוגרים מצטיינים יוכלו להמשיך ללימודי הנדסת מכונות ובתחומים קרובים נוספים כמו הנדסת אלקטרוניקה או הנדסת מחשבים.

 

אפשרויות תעסוקה 

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כהנדסאי רכב במחלקות רכב, במוסכים, בחברות רכב  וכן כעצמאיים. הנדסאי רכב מנוסים יכולים לעבוד כם כמנהלי מוסך, או כמנהלי הדרכה בתחום הרכב.

 

 

הסמכה בניהול מוסך לבוגרי הנדסאי רכב

 

בכדי לקבל הסמכה לניהול מוסך, יש להוציא תעודה של משרד התעשייה והמסחר ושל משרד התחבורה. תנאי הסף לקבלה לקורס הכשרה לניהול מוסך הם: מכונאי רכב סוג 3, אשר ברשותם רישיון נהיגה 02 ותעודת יושר. עם זאת, בעלי דיפלומה של הנדסאי רכב יתקבלו לקורס גם ללא סיווג זה. בנוסף, במהלך הלימודים עצמם, יהיו נדרשים להשתתף אך ורק בחלקו המעשי של המסלול ומקבלים פטור מהתכנים העיוניים. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי רכב?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי רכב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסאי רכב
Whatsapp Whatsapp