מסלול הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

שירות אישי - צור קשר
מסלול הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללת אורט סינגאלובסקי

 

בחום הזה של תל אביב

 

באקלים הים תיכוני השורר במדינת ישראל אנו תלויים לחלוטין באמצעי הקירור, לא רק כדי לשמור על טמפרטורה סבירה של חום הגוף ולהתמודד עם הלחות או היובש, אלא גם על מנת לשמר את מוצרי המזון, לשמור על מבנים ולהגן על ציוד רגיש. במכללת אורט סינגאלובסקי, במסגרת המסלול ללימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ומעשי בתחום, ומשתבצים להתמחות בארגונים מובילים בשוק.

 

סגל המרצים מורכב מבעלי תארים מתקדמים עם ניסיון עשיר בתעשייה ובהוראה. ביניהם ניתן לפגוש גם אנשי אקדמיה, אשר לקחו חלק בתהליכי מחקר ופיתוח בתחומי הקירור והמיזוג. במכללה מתקיימת אווירה חמה ותומכת, המעודדת את הלומדים למקצוענות ולהישגים גבוהים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתעודת ההנדסאי נקבעת על ידי מה"ט, וכוללת מקצועות יסוד מדעיים כמו מתמטיקה, מחשבים ופיזיקה, ותחומי התמחות טכניים בחשמל, באלקטרוניקה ובתורת הקירור. הסטודנטים משתתפים בסדנאות מעשיות, ומתנסים במדידות, בוויסות, בפיקוד ובקרה ובתחזוקת מערכות מיזוג אוויר, באמצעות מעבדות המכללה. בשנה האחרונה ללימודים מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר בהנחיית המרצים. הפרויקט מאפשר להם ליישם את כל החומר שצברו בתכנית, והוא מהווה הכנה טובה לעבודה.

 

מבנה הלימודים

 

הלימודים מתקיימים במסלול משולב של לימודי ערב ומפגשים בימי שישי, והמסלול נמשך שלוש שנים אקדמיות. ההכשרה כוללת לימודים תיאורטיים, התנסות מעשית במעבדות חדישות העומדות לרשות הסטודנטים במכללה, וכן התמחות פרקטית בחברות מובילות בשוק כמו: אינטל, אלקטרה וחברת חשמל.

 

נושאי לימוד

 

 • תכנון מערכות
 • הידראוליקה 
 • תרמודינאמיקה
 • מערכות הפעלה
 • חוזק חומרים
 • מכונות ומתקני חשמל
 • פניאומאטיקה
 • בקרת איכות ותהליכים
 • תכנון מתקנים     
 • אלקטרוניקה תעשייתית     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול הנדסאי קירור ומיזוג אוויר במכללת אורט סינגאלובסקי נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית, עם שלוש יחידות במתמטיקה ואנגלית ושתי יחידות בעברית. מועמדים בני 35 ומעלה אינם מחויבים בתעודת בגרות, ורשאים להגיש מועמדות על סמך 12 שנות לימוד. כמו כן, מועמדים שיש ברשותם תעודת קדם הנדסאים, רשאים להציג אותה במקום את תעודת הבגרות.

 

תעודה

 

לבוגרי המסלול מוענקת תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט). הבוגרים שעומדים בהצלחה בבחינות ההסמכה של משרד התמ"ת, זכאים לקבל בנוסף גם תעודת רישיון חשמלאי מוסמך.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המסלול משתלבים בתפקידי ייעוץ ופיתוח במשרדי מהנדסים ובמחלקות להנדסת קירור. הם עוסקים בניהול הייצור של מקררים, מזגנים ומתקני קירור. כמו כן, הבוגרים מוסמכים להתקין מערכות מיזוג אוויר בבתים פרטיים ובגופים מסחריים ותעשייתיים. הם משמשים כמנהלי עבודה בבתי קירור ובקווי הקפאת מזון, ואחראים על התחזוקה של מערכות גדולות ומתקנים.
 

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
חוות דעת של סטודנטים על הנדסאי קירור ומיזוג - מכללת אורט סינגאלובסקי
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אורט סינגאלובסקי תל אביב
21/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את העזרה והמתיכה מצד המכללה , ואוהב את הקשרים החברתיים שלי עם הסטודנטים הייתי שמח אם היו נותנים קרא עוד...

על הקמפוס

אורט סינגאלובסקי מקום מיוחד עם תמיכה ועזרה מצד הצוות , מרצים מעולים ישנה אפשרות לשיפור . צריך להוסיף קרא עוד...

טיפים

להגיע עם ראש פתוח ללימודים , אם לא הגעתם לאחר צבא או לאחר ביה'ס נא לעבור על החומר הבסיסי , תחשבו על  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp