רוצה פרטים על הנדסאי פלסטיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תעודת הנדסאי פלסטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי פלסטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנדסאי פלסטיקה

הנדסאי הוא איש מקצוע אשר יש לו אוריינטציה טכנולוגית יישומית. הנדסאים הפכו בשנים האחרונות לכוח חשוב בשוק העבודה בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שחלו בעשורים האחרונים. הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת.

 

כל מי שרוצה להיות הנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה. אנשי המקצוע הללו משתלבים כמעט בכל תחומי התעשייה ומחזיקים בתפקידי מפתח חשובים ומגוונים על פי הכשרתם והשכלתם. אחד מהתחומים החשובים בהם מתמחים הנדסאים הוא תחום הפלסטיקה.
 

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי פלסטיקה?

תעשיית הפלסטיקה התפתחה מאוד בישראל בשנים האחרונות וההתפתחות המהירה של תעשייה זו גרמה להגדלת הביקוש לכוח אדם מיומן ומקצועי המתמחה בתחום. על מנת להיות הנדסאי פלסטיקה ברמה גבוהה יש צורך בהבנה עמוקה של מערכות ייצור מתוחכמות ובידע נרחב בתכונות ובשימושים של חומרי גלם שונים מהם מייצרים מוצרים רבים ומגוונים.

ראו לציין כי תעשיית הפלסטיקה בישראל מייצרת ומייצאת מוצרים בשווי של למעלה ממיליארד דולר. עבור השוק המקומי התוצר הוא אף גבוה יותר - בהיקף של כשלושה מיליארד דולר. אין ספק כי אלו הם מספרים משמעותיים המראים כי התחום הזה נמצא בפריחה. לכן, יש צורך באנשי מקצוע איכותיים בתחום. למרות הביקוש העצום, עדיין אין מוסדות לימוד רבים המלמדים מקצוע חשוב זה. 

 

הנדסת פלסטיקה עוסקת בשיפור מוצרים קיימים ובתכנון ועיצוב של מוצרים חדשים, תוך התעדכנות מתמדת בשינויים התדירים בענף ובהתפתחויות הטכנולוגיות. החומרים הפלסטיים, על יתרונותיהם הרבים, משולבים כמעט בכל מוצר,ממוצרי אריזה, חקלאות, שילוט, תעופה, בנייה, מוצרי צריכה, רפואה ועד ריהוט.

 

לימודי הנדסאי פלסטיקה מכשירים את הסטודנטים לעסוק בתכנון ועיצוב של מוצרים חדשים תוך שימוש בפולימרים טבעיים וסינתטיים ובעיבוד תכונותיהם. הנדסאי פלסטיקה, לפיכך, צריכים להיות בעלי כושר יצירתי מפותח מחד ובעלי אוריינטציה ריאלית מאידך, מאחר והם מתעסקים הן בפן הההנדסי והן בפן העיצובי של המוצר.

 

תוכניות הלימוד

 

לימודי הנדסאי פלסטיקה כוללים את מקצועות הליבה: המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה ואת מקצועות התחום ביניהם , בדיקות ובקרת איכות, חומרי אריזה, עיצוב תוכן מוצר, מדע הפולימרים ומחזור חומרים פלסטיים.

 

מלבד הידע התיאורטי ,התוכנית ללימודי הנדסאי פלסטיקה שמה דגש רב על הפן המעשי והיישומי שכולל ביקורים במפעלים בתחום הפלסטיקה. כמו כן, הסטודנטים בלימודי הנדסאי פלסטיקה נדרשים להגיש פרוייקט גמר.

 

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד תחום זה בשנקר בית ספר להנדסאים או ברשת אורט. חשוב לוודא כי הלימודים במוסד שבחרתם מוכרים על ידי המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט). לפרטים על מכללות, תנאי קבלה וקבלת שירות אישי חינם ניתן לפנות אל נציגי האתר.

 

תנאי קבלה

 

על פי רוב, תנאי קבלה ללימודי הנדסאי פלסטיקה הינם תעודת בגרות מלאה וציון עובר באנגלית ובמתמטיקה. כמו כן, מועמדים אשר אין בידיהם תעודת בגרות העונה על דרישות אלו, יכולים לפנות ללימודי מכינות קדם אקדמיות הפועלות במגוון מכללות ברחבי הארץ. קבלה למסלולים אלו אפשרית פעמים רבות בהתאם להישגים במכינה זו (ותוך קבלת הנחה ו/או מלגה בשכר הלימוד).

 

הסמכה

 

סטודנט שיעמוד בכל הבחינות יקבל תעודת גמר (דיפלומה) מטעם מהכללה, משרד החינוך והמה"ט.
 

כמה זמן לומדים?

הכשרת ההנדסאים לקוחת כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. לימודי יום (שהם בדרך כלל אינטנסיביים יותר אורכים שנתיים ולימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה. להנדסאים ניתנת בדרך כלל האפשרות להמשיך ללימודי תואר ראשון מקוצר בתחומי הנדסה רבים ובעיקר בתחום התמחותם.

 

אפשרויות התעסוקה

 

לבוגרי הנדסאי יש כמה אפשרויות תעסוקה בשוק העבודה. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב בחברות העוסקות בתחום. הנדסאי פלסטיקה יוכלו לאייש מגוון תפקידים, דוגמת תכנון ייצור והפצה של מוצרים, מחקר ופיתוח, שיווק, ניהול, אבטחת איכות ועוד.

 

לימודי המשך

 

הנדסאי פלסטיקה יכולים להמשיך להתמחות בהנדסת פלסטיקה או בהנדסת מכונות, במסגרת לימודים אקדמיים -תואר ראשון

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי פלסטיקה?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי פלסטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי
התקבלו 537 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp