רוצה פרטים על הנדסאי סביבה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי סביבה, לסביבה ירוקה...

מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסאי סביבה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הנדסאי סביבה, רוצה להשפיע על הסביבה?

 

נושא איכות הסביבה הפך בשנים האחרונות לאחד הנושאים החשובים ביותר בחיינו. השמירה על הסביבה הפכה לנחלת הכלל וכיום, רבים נוהגים למחזר, להשתמש באנרגיות חלופיות ולנקוט בפעולות נוספות השומרות על איכות הסביבה.

 

כתוצאה מהמודעות הגבוהה שנוצרה בעניין זה, חלה גם עליה באנשי המקצוע המתמחים בתחום. המסלול להנדסת סביבה התפתח במוסדות לימוד רבים כחלק מהגברת המודעות לנושא איכות הסביבה והחיים.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי סביבה?

 

הקידמה הטכנולוגית, הכימיקלים והדשנים הרבים בהם אנו משתמשים, ריבוי הפסולת והשפכים, הגדלת החור באוזון, כל אלה ועוד הביאו לזיהום מים, אוויר וסביבה. הנדסאי הסביבה עוסקים בנושא זה ותפקידם הוא חשוב מאוד. הצורך באנשי מקצוע איכותיים המסוגלים לתכנן, לייעץ ולסייע בתחום המחקרי והתעסוקתי הקשור לאיכות הסביבה הביא לפתיחת מסלולי לימוד רבים בתחום. גם לארגונים הירוקים הרבים יש כמובן השפעה לא מעטה.

 

ישנם כאמור לא מעט גופים בישראל המכשירים הנדסאי סביבה. מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום אשר יוכלו לתרום לאיכות סביבה טובה יותר.

 

בין נושאי הלימוד במסלול ייחודי זה - מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, אנגלית, טיהור מים, חומרים מסוכנים, איכות אוויר, כימיה סביבתית, דיני איכות הסביבה, בקרת זיהום אוויר, טיפול במים ושפכים פסולת מוצקה, בריאות הציבור ועוד. במהלך הלימודים הסטודנטים יעבדו גם בעבודת מעבדה בתחום הכימיה והמיקרוביולוגיה.

 

לאלו מבינכם שירצו להרחיב את השכלתם בנושא זה - ניתן ללמוד תואר שני בהנדסת הסביבה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

זהו אחד התחומים הקריטיים ביותר בחיינו ואם לא נדע להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום נמצא את עצמנו בעוד כמה שנים חיים בעולם בו האוויר אינו ראוי לנשימה והמים אינם ראויים לשתיה. כל מי שהתחום הירוק מדבר אל ליבו, מוזמן להירשם למסלול מאתגר זה.

 

היכן לומדים?

 

מסלול המקנה תעודת הנדסאי סביבה נלמד, בין היתר, במכללות הבאות - אורט ישראל, המכללה הטכנולוגית באר שבע, שנקר - בית הספר להנדסאים, מכללת מאר אליאס, המכללה הארצית ועוד. לפרטים נוספים על מוסדות לימוד ולקבלת שירות אישי חינם ניתן לפנות אל נציגי האתר.

 

מה הם תנאי הקבלה למסלול הנדסאי?

 

רוב מוסדות הלימוד דורשים תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאים. לימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לבעלי בגרות חלקית שרוצים להשלים את המקצועות החסרים להם ולהתקבל למסלול.

 

כמה זמן לומדים?

 

לימודי ההנדסאים נמשכים כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. לימודי יום (שהם בדרך כלל אינטנסיביים יותר) אורכים שנתיים ומסלול לימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

 

להנדסאים ניתנת בדרך כלל האפשרות להמשיך לתואר ראשון מקוצר בתחומי הנדסה רבים ובעיקר בתחום התמחותם.

 

מהו שכר הלימוד?

 

שכר הלימוד הוא כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד במכללות ובבתי ספר המתוקצבים ע"י המה"ט. חיילים משוחררים יוכלו לשלם את כל שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

הסמכה

 

בוגרי המסלול יקבלו עם סיום הלימודים דיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט.

 

מה הן האפשרויות ללימודי המשך?

 

תואר ראשון בהנדסת סביבה ניתן ללמוד רק בטכניון ולימודים אקדמיים להנדסת מדעי הים והסביבה ניתן ללמוד ברופין.
עם זאת קיימים תארים בתחומים קרובים כמו: מדעי החיים התמחות באקולוגיה, גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי, גיאוגרפיה בהתמחות לימודי הסביבה. לימודי תואר שני בהנדסת הסביבה מוצעים באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

במה עוסק הנדסאי סביבה?

 

תפקידיו של הנדסאי איכות סביבה מגוונים וכוללים: טיפול בשפכים ופסולת, טיפול בזיהום אוויר, מניעת רעש, תכנון, ייעוץ וסיוע בתחומי טיהור מים ואוויר, תכנון יישובים עירוניים, ביקורת על גורמים סביבתיים למיניהם ועוד.

 

מה הם מקומות התעסוקה שקולטים אליהם הנדסאי סביבה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כהנדסאי סביבה בארגונם ירוקים, עמותות, גופים ציבוריים העוסקים בנושא איכות הסביבה, עיריות ומועצות אזוריות, מפעלים תעשייתיים, משרדי תכנון, מכוני מחקר ,חברות פרטיות העוסקות בכך ועוד.

 

מה ההבדל בין מסלול הנדסאי חקלאות בהתמחות מים והנדסאי סביבה בתחום המים?

 

המהות של לימודי חקלאות בהתמחות מים היא שימוש במים לחקלאות, בעיקר למטרות השקייה. מדינת ישראל נחשבת למובילה בתחום זה. לעומת זאת, לימודי הנדסאי סביבה בהתמחות מים מתמקדים באיכות המים, בתחום ההתפלה, טיפול בשפכים ועוד. יש עליה בביקוש למקצוע זה בשל מצב המים במדינה ובשל המודעות הגוברת לנושאים איכות הסביבה.

 

לסיכום,

 

על מנת למזער את הנזק הסביבתי, עולה הביקוש להנדסאי סביבה מקצועיים, שיתכננו, יסייעו וייעצו בתחומי איכות הסביבה השונים, החל מטיהור מים ואויר, מניעת רעש, וכלה בפתרון בעיות בתחומי תעשיות מתקדמות. משרד הבריאות, עיריות ומפעלים רבים זקוקים להנדסאי סביבה שיאיישו תפקידים שעוסקים בהפעלת מתקני טיהור מערכות מים ומערכות ביקורת על גורמים סביבתיים למיניהם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי סביבה?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי סביבה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי סביבה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 1 סטודנטים
המליצו והצביעו על הנדסאי סביבה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

  • 4.0

    האקדמית נתניה 280 חוות דעת

  • 4.2

    המכללה האקדמית הדסה ירושלים 309 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי סביבה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם