ללמוד במכללה האקדמית ספיר
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > הנדסאי > ספיר - הנדסאי סאונד

לימודי הנדסאי סאונד במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - המכללה האקדמית ספיר

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי הנדסאי סאונד - המכללה האקדמית ספיר

 

בית הספר להנדסאים וטכנולוגיה ספיר

 

בית הספר להנדסאים במכללה, מקיים מגוון רחב של תוכניות לימוד להכשרת כוח אדם מקצועי שיוכלו להשתלב ולהוביל בתעשייה הישראלית המודרנית. בית הספר מעדכן את תוכניות הלימוד שלו באופן שוטף בהתאם לדרישות השונות ולשינויים וההתפתחויות התמידיות במשק.

 

צוות ההוראה בבית הספר כולל אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ, רובם בעלי ניסיון עשיר בהוראה והם מלווים את הסטודנטים במהלך לימודיהם תוך מתן יחס אישי וסביבה תומכת. מכללת ספיר היא המכללה הציבורית הגדולה בארץ, וסטודנטים רבים מכל קצוות הארץ מגיעים ללמוד בקמפוס הכפרי של המכללה ואף להתגורר בקיבוצים ובמושבים באזור.

 

האווירה הסטודנטיאלית החמה של הקמפוס, מורגשת בכל הסביבה והסטודנטים נהנים מחיים חבריים עשירים ולימודים ברמה הגבוהה ביותר המאפשרת להגיע להישגים גבוהים. קיימת אפשרות לשלב לימודי הנדסאים עם לימודי תואר ראשון במכללה, כך בוגרי הלימודים מתקבלים בקלות לעבודה כשברשותם תעודת הנדסאי ותעודת תואר B.A. תלמידים שבחרו במסלול הלימודים המשולב יקבלו פטורים מקורסים מסוימים ואף זיכוי בשכר הלימוד.

 

תוכנית הלימודים להנדסאי קול (סאונד)

 

מסלול לימודים זה הינו מסלול לימודים ייחודי המשלב יצירתיות וטכניקה. תוכנית הלימודים כוללת טכנולוגיות הקלטה והגברה מתקדמות, כאשר הסטודנטים מתנסים בעבודה באולפן בית הספר הכולל את כל הציוד המתקדם ביותר בתחום. בנוסף, הלימודים כוללים שיעורים עיוניים בנושאי יצירה ומוסיקה. חלק גדול מתוכנית הלימודים מוקדש ללימודי תוכנות מחשב בעריכת קול והשימושים השונים המאפשר מחשב לעריכת סאונד.

 

בנוסף, הסטודנטים במסלול מתנסים בהפקות מוסיקליות שונות, ביצירה של תוכניות טלוויזיה ורדיו, תרגול במופעים ובקונצרטים ובעריכת פסקול לסרטים. הלימודים במסלול מעניקים לסטודנטים ידע מקיף בשפת המוסיקה המשותפת למלחינים, מפיקים מוסיקליים, מעבדים ועוד.

 

בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר היה הראשון בארץ להעניק תעודת דיפלומה של הנדסאי סאונד לבוגריו, מאז ועד היום תוכנית הלימודים ממשיכה להתפתח ולהתעדכן בשינויים הטכנולוגיים ובדרישות השוק. הלימודים כוללים שילוב של לימודי תיאוריה והתנסות במעבדות הסאונד, בנוסף, במהלך הלימודים על הסטודנטים לשלב סטאז' שיאפשר להם להתקבל לעבודה מיד עם סיום לימודיהם. צוות המרצים במגמה כולל אנשי מקצוע מנוסים שפועלים בתעשיית ההגברה, ההקלטות, הקולנוע, הטלביזיה והרדיו.

 

תנאי קבלה

 

לבית הספר להנדסאים במכללת ספיר יתקבלו מועמדים שעונים לדרישות הבאות:

 

 • בעלי תעודת בגרות מלאה בציון עובר.
 • בעלי בגרות חלקית מחוייבים במעבר בחינות:
   - בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות
   - בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות
   - בגרות בהבעה, ספרות או לשון ברמת 2 יחידות לימוד לפחות.
 • מועמדים ללא תעודת בגרות יוכלו לגשת ללימודי מכינה טכנולוגיות או מכינה קדם אקדמית - על המכינה להכיל את המקצועות אנגלית (היקף של לפחות 200 שעות), מתמטיקה (היקף של לפחות 200 שעות) והבעה עברית (היקף של לפחות 100 שעות). את המקצועות יש להשלים בציון 55 לפחות.
 • מועמדים בגילאי 35 ומעלה אשר סיימו 12 שנות לימוד לא מחוייבים בדרישות הקבלה הנ"ל.

 

המועמדים מוזמנים ליום בחינות קבלה, שכולל מבחני שמיעה מוזיקלית וראיון בפני ועדה. מטרת יום זה היא לבחון את מידת ההתאמה למגמה. תוצאות המבדקים משוקללות עם הציונים בבגרויות או במכינת קדם הנדסאים ועל פי התוצאות נקבעת הקבלה למגמה. הנהלת מוסד הלימוד רשאית לערוך שינויים בתנאי הקבלה לפי שיקול דעתה מעת לעת.

 

משך הלימודים ותעודות

 

לימודי הנדסאי סאונד אורכים שנתיים וכוללים 4 סמסטרים מלאים. בוגרים שעמדו בכל הדרישות ועברו בהצלחה את הבחינות הסופיות יקבלו דיפלומת הנדסאי קול (Sound) מטעם המה"ט ותעודת גמר לימודים מטעם המכללה האקדמית ספיר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה: עבודה באולפני הקלטות, עבודה במועדונים הזקוקים לאנשי הגברה מנוסים, עבודה במועדוני הופעות אקוסטיות, כעצמאיים ועוד.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר: 

חוות דעת של סטודנטים: ספיר - הנדסאי סאונד (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, לימודי מוסיקה / סאונד, 26/08/2014

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב :אויירה טובה
לא אוהב : ביניין 2 הנדסאים טעון שיפור יש המון ציוד. חלק הכיתות מיושנות ואין מיגון

על הקמפוס
קמפוס אם אווירה טובה אנשים טובים המון פעילויות .דילחיחלחגדכלךחלחגד
, לימודי מוסיקה / סאונד, 22/07/2014

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את האווירה במוסד, והרמה של המרצים טובה. יש חוסר ארגון של השיעורים, הנהלה לא תקינה.

על הקמפוס
קמפוס נחמד, כייפי משרה אוירה טובה. מדשאות גדולות . הרבה קפיטריות

   
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
  קשור לתחום הלימודים שלך?

המכללה האקדמית ספיר


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English