רוצה פרטים על הנדסאי - מסלול צבירה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון להנדסאים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי - מסלול צבירה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי - מסלול צבירה

 

קיימים מוסדות לימוד רבים בארץ המכשירים סטודנטים למקצועות ההנדסאים כגון: אדריכלות, חשמל, צילום, תקשורת אלקטרונית ועוד. אחדים מן המוסדות הללו מאפשרים מסלול לימודים המאפשר לסטודנט לצבור נקודות זכות לקראת לימודי תואר ראשון (B.A). כך הסטודנט יכול לקבל את תעודת ההנדסאי בתחום ההתמחות שלו ובמקביל, לצבור נקודות שיאפשרו לו להשתלב בתוכניות הלימודים השונות לקראת תואר ראשון.

 

לרוב, צבירת הנקודות יתבצעו במקצועות בהן מוענקת תעודת ההנדסאי. כך לדוגמא, מי שלומד לקראת לימודי הנדסאי צילום, יוכל ללמוד לקראת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה, מי שלומד לקראת לימודי הנדסאי חשמל יוכל להשתלב בתוכנית הלימודים לקראת תואר ראשון במערכות תוכנה ועוד.

 

מסלולי הצבירה לקראת לימודים לתואר הראשון מתאימים להנדסאים המעוניינים להעמיק ולהרחיב את האופקים שלהם ולשלב את התעודה המקצועית עם לימודים גבוהים באקדמיה. השילוב של תעודת הנדסאי עם תעודת תואר ראשון מהווה יתרון תעסוקתי על פני מועמדים בעלי תעודת הנדסאי בלבד או בוגרי תואר ראשון ללא תעודת הנדסאי. כך ניתן לשלים תוכנית לימודים מעשית, לצד לימודים עיוניים ותיאורטיים.

 

פטורים בלימודי תואר ראשון להנדסאים

 

סטודנטים שלומדים לקראת תעודת הנדסאי יהנו ממספר פטורים בלימודים האקדמיים, הנובעים מלימודיהם במסגרת ההנדסאים. הפטורים השונים משתנים בהתאם לתחום הלימודים הנבחר. במוסדות רבים מעודדים את הסטודנטים להשלים את הלימודים ולצבור נקודות לקראת תואר ראשון ועל כן מעניקים בקורסים רבים פטור משכר הלימוד.

 

לשם כך, רצוי לברר מבעוד מועד את התנאים השונים שמציע מוסד הלימודים הנבחר במסלול הצבירה להנדסאים. אחד מהמיזוגים הפופולריים ביותר בין לימודים לתעודת הנדסאים ותואר ראשון הוא המיזוג בין תעודת ההנדסאי ללימודי מנהל עסקים שנולד מהצורך בכוח אדם שישמש בדרגות ניהול גבוהות תוך הבנה ובקרה על תהליכים לוגיסטיים וניהוליים. תלמידי המסלול מורכבים מסטודנטים של הנדסאי תעשיה וניהול ובמקביל ללימודיהם צוברים נקודות זכות אקדמיות שיאפשרו להם להשלים לקראת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים.

 

 

תנאי הקבלה למסלול:

 

תלמידים המעוניינים ללמוד במסלול צבירה של נקודות זכות להמשך לימודים אקדמיים צריכים לעמוד בתנאי הקבלה האקדמיים של התואר הנלמד בהתאם לדרישות של מוסד הלימודים. רוב המוסדות מתנים את הלימודים בתעודת בגרות מלאה עם מינימום של 4 יחידות לימוד באנגלית. מוסדות רבים דורשים גם ציון של סכם הכולל שיכלול של הציון הפסיכומטרי בצירוף עם ציון הבגרויות בכדי להתקבל לתוכניות הלימודים השונות לתואר ראשון.

 

 

מוסדות הלימוד

 

קיימים מספר מוסדות לימוד שמציעים מסלול ללמודי צבירה, לדוגמא:

 

  • הנדסאים באריאל - בהנדסאים באריאל מתקיימת תכנית הנדסאי אקדמי שמאפשרת לבוגרי לימודי הנדסאי להשלים את השכלתם לתואר ראשון במגוון של תחומים. מוסד הלימוד מציע שלל מלגות לימוד ומלגות קיום.

 

  • המכללה האקדמית ספיר - המכללה האקדמית ספיר בשיתוף עם בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה פתחו מסלול מיוחד המאפשר לצבור נ"ז להשלמת לימודים לתואר ראשון בשילוב ללימודי ההנדסאות במגוון המחלקות הבאות: ניהול ובקרה תעשייתית, שיווק טכנולוגי, לוגיסטיקה, אמנות הקולנוע והטלוויזיה, ביה'ס לתקשורת יצירה וביקורת, מערכות תוכנה ועוד מחלקות. תנאי הקבלה למסלול זה הינם 4 יחידות באנגלית ובגרות מלאה.

 

  • המכללה הטכנולוגית רופין - מסלול הצבירה לתואר ראשון במנהל עסקים קיים ברופין משנת 2000, מבנה מסלול הלימודים הוא: שנתיים ראשונות לימודים לקבלת דיפלומט הנדסאי כשבמהלך לימודי ההנדסאי משלבים לימודי מנהל עסקים ולאחר קבלת הדיפלומה ממשיכים הלימודים עד להשלמת תואר ראשון במנהל עסקים. תנאי הקבלה הינם בגרות מלאה, 4 יח' במתמטיקה או מכינה במתמטיקה, מכינה באנגלית (לפי רמות) ומבחן פסיכטכני.
     

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי - מסלול צבירה?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי - מסלול צבירה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp