לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > הנדסאי מכונות

לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?


מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסאי מכונות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

הנדסאי מכונות, רוצה לדעת עוד? 

מכונות נמצאות בכל תחומי החיים שלנו. את המכונות הפשוטות יותר אנחנו יכולים לתפעל בעצמנו, אך ישנן מכונות רבות שהן מורכבות ומסובכות ויש צורך באנשי מקצוע איכותיים על מנת להפעילן. מכונות של מכשור רפואי, מכונות בקרה, מכונות ייצור, מכונות אלקטרוניות ועוד - כל אלה הם סוגים של מכונות בהם עוסקים הנדסאי.

 

התעשייה הישראלית התפתחה בשנים האחרונות לתחומי הנדסה רבים ומשולבים. מכטרוניקה לדוגמא, הוא תחום שמשלב בין הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה, וביורפואה הוא מיזוג של תחום הביולוגיה, הרפואה, האלקטרוניקה, הפיזיקה ועוד. תהליך זה השפיע במיוחד על תחום הנדסת המכונות ובא לידי ביטוי בשינויים המשמעותיים שהמערכות המכניות עברו במהלך השנים.

 

מערכות אלקטרוניות ומערכות מבוססות מחשב הוטמעו במערכות המכניות הישנות ורכיבים אלקטרוניים החליפו רכיבים מכניים והפכו אותן בעצם למכונות מבוססות טכנולוגיה. כל ענפי המשק משתמשים במערכות טכנולוגיות, החל מענף הפלסטיקה, המזון, הרפואה ועד עיבוד מתכות, ולכן קיים ביקוש רב בתעשייה למהנדסי והנדסאי מכונות בעלי ידע רב שיתכננו,ינהלו ויתפעלו מערכות אלה.

 

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי מכונות?

 

מקצוע הנדסאי מכונות הוא מקצוע חשוב ואחד מהמבוקשים ביותר בתחום ההנדסאות. בתעשיות רבות יש שימוש יום יומי במכונות הדורשות אנשי מקצוע טובים. תעשיית המתכת למשל היא אחת מהתעשיות החשובות של כל מדינה מודרנית ויש לה תרומה גדולה לפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות. עיבודים שונים של מתכת משמשים אותנו בתעשיות רבות - תעשיית האלקטרוניקה, הכימיה, המזון, הפלסטיקה המחשבים ועוד.

 

גם בתעשייה הציבורית - על ענפיה השונים יש צורך בהנדסאי מכונות בעלי ידע מעמיק ויצירתיים, אשר יוכלו לתת מענה ופתרון לכל בעיה שתיווצר.

 

במה עוסק הנדסאי מכונות

 

הנדסאי מכונות עוסק בין היתר ביצור פריטים ומכלולים, תכנון, ביצוע וביקורת תהליכי יצור ממוחשבים, תפעול ותחזוקת מערכות, פיתוח מוצרים חדשים וניהול.

 

תוכניות הלימוד להנדסאי מכונות מותאמות לצרכי השוק ומספקות לסטודנטים ידע באלקטרוניקה, מחשבים ובקרה כדי שיוכלו בתום הלימודים להענות לדרישות התעשייה ולהשתלב בקלות בעבודה.

 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בישראל:

 

 • הקריה ללימודי הנדסה: הקריה ללימודי הנדסה מציעה תכנית ללימודי הנדסאי מכונות שחושפת את הסטודנטים לשלל מערכות מתקדמות בתעשייה. עוד ניתן ללמוד במוסד זה בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תוכנה ותכניות רבות נוספות.

 

 • מכללת אתגר שלוחת חיפה: במכללת אתגר שלוחת חיפה ניתן ללמוד במסלול הנדסאי מכונות שמתמקד בתחום התיב"מ וחושף לשלל תהליכים בתעשייה המכנית.

 

 • מכללת אתגר - שלוחת תל אביב: שלוחת תל אביב של מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה מציעה תכנית ללימודי הנדסאי מכונות במסלול שהיקפו שנתיים וסמסטר.

 

 • מכללת אתגר שלוחת באר שבע: במכללת אתגר שלוחת באר שבע מתקיימים לימודי הנדסאי מכונות, כמו כן במכללה זו ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ובמסלולי טכנאי.

 

 • מכללת אתגר שלוחת ירושלים: המכללה עורכת תכנית ללימודי הנדסאי מכונות שמאפשרת להכיר מקרוב סוגיות בתיב"מ, ברובוטיקה ובתפעול ותכנון של מערכות מכניות.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: בית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית ספיר מפעיל תכנית לימודי הנדסאי מכונות התמחות מכטרוניקה, היקפם של הלימודים בתכנית זו הוא כשלוש שנים במסלול ערב.

 

 • המכללה למינהל: במכללה למינהל, שלה שלוחות בפרישה ארצית, ניתן ללמוד במספר מסלולי הנדסאים בתחום המכונות, בהם הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ והנדסאי מכונות בהתמחות רכב.

 

 • הנדסאים באריאל: לימודי הנדסאי מכונות - מכטרוניקה של הנדסאים באריאל מעניקים לסטודנטים ידע בענפי הרובוטיקה, האלקטרוניקה, התכנות והתעשייה. אורכם של הלימודים הוא כשנתיים.

 

 • תל חי הנדסאים: במסגרת תכנית לימודי הנדסאי מכונות של תל חי הנדסאים אפשר לבחור להתמחות במערכות ייצור ממוחשבות, או בתחום הרכב.

 

 • מכללת אורט סינגאלובסקי: הלימודים במסלול הנדסאי מכונות של מכללת אורט סינגאלובסקי נערכים במסלול משולב לשיעורים בשעת הערב ובימי שישי. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם מוסדות וגופי הייטק במטרה לסייע לסטודנטים בתום הלימודים.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: בבית הספר להנדסאים של המכללה הטכנולוגית באר שבע אפשר ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, בלימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ ובעוד שלל תכניות להכשרת הנדסאים.

 

 • מכללת נצרת עילית יזרעאל: המכללה מאפשרת ללמוד בתכניות התמחות שונות במסגרת לימודי הנדסאי מכונות, אלה כוללות התמחות ברכב, התמחות במכטרוניקה או התמחות תיב"מ.

 

 

מה הם נושאי הלימוד?

 

לימודי הנדסאי מכונות מכשירים את הסטודנטים לתפקידים של הנדסאי מכונות בתחומי התעשייה השונים. נושאי הלימוד העיקריים בתחום זה הם מתמטיקה, אנגלית טכנית, חשמל ואלקטרוניקה, פיסיקה, חומרים וחוזק חומרים, חלקי מכונות, מערכות תכנון וייצור ממוחשב, אבטחת איכות, תהליכי עבוד שבבי ובלתי שבבי, רובוטיקה, מערכות ייצור גמישות ועוד.

 

בנוסף, לימודי הנדסאי מכונות מציעים מספר התמחויות: התמחות במכטרוניקה, בתכנון וייצור ממוחשב, בהתמחות מכונאות רכב, בחומרים פלסטיים, ובכוח וחום.

 

מיהו הגוף המפקח?

 

הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כהנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 


כמה זמן לומדים?

 

הכשרת ההנדסאים נמשכת כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. לימודי יום אורכים שנתיים ולימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כהנדסאי מכונות בחברות שונות בתעשיית הרכב, המזון, האלקטרוניקה, הכימיה, הצבא ועוד.

 

מקומות התעסוקה שקולטים אליהם הנדסאי מכונות כוללים את חברת החשמל, תעשיות צבאיות, טבע, אינטל ועוד.

 

מה ההבדל בין התמחות בתכנון וייצור ממוחשב והתמחות במכטרוניקה?

 

בהתמחות תיכנון וייצור ממוחשב מושם הדגש על כל תהליך תיכנון הייצור וניהולו בענפי הטקסטיל, מתכת, פלסיק, מזון, תרופות וכו'. במכטרוניקה מתמקדים בתחזוקה של מערכות בקרה. הסטודנטים לומדים כיצד לבצע לשלב בין תחומי הידע השונים: תהליכי ייצור ממוחשבים, מכשור ומערכות בקרה, רובוטיקה ומיקרובקרים.

 

מהו גובה השכר בשוק?

 

הנדסאי מכונות מתחיל צפוי להרוויח כ-23 שקלים לשעה, בעוד שבעלי ותק בתחום צפויים להשתכר בין 6500 ל-9000 שקלים בחודש.

 

מהי רמת המתמטיקה הנדרשת בלימודי הנדסאי מכונות?

 

תנאי הקבלה להנדסאים, הוא 3 יחידות מתמטיקה. מוסד הלימודים שמכשיר להנדסאי מכונות מעריך אם כן שהסטודנטים שיגיעו עם רמת הידע הזו יצליחו להתמודד עם רמת המתמטיקה שנלמדת.
 

רוצה לדעת יותר על הנדסאי מכונות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנדסאי מכונות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד הנדסאי מכונות


המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי מכונות התמחות בתכנון וייצור ממוחשב מכללת אורט הרמלין - לימודי הנדסאי מכונות
מכללת אורט קריית ביאליק - לימודי הנדסאי מכונות מכללת אורט ירושלים - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה
המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי מכונות מכללת אתגר ירושלים - לימודי הנדסאי מכונות
מכללת אתגר חיפה - לימודי הנדסאי מכונות מכללת אתגר תל אביב - לימודי הנדסאי מכונות
המכללה למינהל - לימודי הנדסאי מכונות רכב, לימודי הנדסאי רכב מכללת נצרת עילית - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תיב"מ תכנון וייצור ממוחשב
מכללת נצרת עילית - לימודי הנדסאי רכב, הנדסאי מכונות רכב המכללה הטכנולוגית רופין - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה
המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי מכונות
הנדסאים בטכניון - לימודי הנדסאי מכונות מכללת עתיד - לימודי הנדסאי מכונות רכב | הנדסאי רכב
מכללת עתיד - לימודי הנדסאי מכונות (תיבם) תל חי הנדסאים - לימודי הנדסאי מכונות רכב | הנדסאי רכב
המכללה האקדמית ספיר - לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה המכללה למינהל - לימודי הנדסאי מכונות התמחות בתכנון וייצור ממוחשב
       


חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי מכונות (19 חוות דעת)
התקבלו 19 דירוגים בציון ממוצע: 3.7 מתוך 5    
גבריאל,טכניון - הנדסאים, הנדסאי מכונות, 07/01/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את חלק מהמרצים, את החברים ללימודים. לא אוהב את איך השהקום נראה טיפה מוזנח, לא אוהב שקצת מזניחים את ההנדסאים לאומת המהנדסים

על הקמפוס
בסך הכל המוסד יחסית בסדר למרות שניתן לשפרו בכמה תחומים כמו מראה הגינה בהפסקות קפיטריה שקצת יקר וההזנחה בתלמידים לאומת המהנדסים
נתנאל,הנדסאים - הקריה ללימודי הנדסה, מכינה טכנולוגית - הקריה ללימודי הנדסה, 24/12/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את ההתייחסות הרצינית של המרצים לצורכיהם ובקשותיהם של הסטודנטים.

על הקמפוס
מקום מלא באנשים בעלי שאיפות ונכונות ללמוד.
סטודנטים חברותיים ומרצים נהדרים בעלי נכונות ללמד בצורה נעימה ומקצועית
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
המכללה למנהל - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנדסאי מכונות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הנדסאי חשמל עם עיוורון צבעים (לפני 2 ימים, 3 שעות, 42 דקות)
לימודי הנדסאי חשמל ועיוורן צבעים (לפני 2 ימים, 3 שעות, 54 דקות)
לימודי הנדסאי חשמלי עיוורון צבעים (לפני 5 ימים, 16 שעות, 0 דקות)
הסבה מהנדסאי למהנדס (לפני 6 ימים, 6 שעות, 55 דקות)
סמכות חתימה להנדסאי רכב (לפני 8 ימים, 7 שעות, 39 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD