לימודי הנדסאי מכונות רכב בתל חי הנדסאים בצפון

תל חי הנדסאים בצפון
תל חי הנדסאים בצפון
תל חי הנדסאים בצפון
תל חי הנדסאים בצפון
תל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי מכונות רכב - מערכות מתקדמות בתל חי הנדסאים בצפון

ההתפתחויות הטכנולוגיות בכל ענפי התעשייה לא פסחו גם על ענף הרכב וכיום מרבית הרכבים החדשים מתופעלים ומונעים על ידי מערכות ממוחשבות ומשוכללות. בשל המורכבות של מערכות אלה יש צורך בהבנה מעמיקה ובידע נרחב בטכנולוגיות המתקדמות. הרמה המקצועית והמיומנות של רבים מהעוסקים בענף זה כיום אינה עולה בקנה אחד עם הדרישות הטכנולוגיות הגבוהות, ולכן הולך ועולה הביקוש בענף לאנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים שיוכלו להתמודד עם החידושים ועם ההתפתחויות הטכנולוגיות התדירות.

 


הנדסאי רכב הם למעשה הגורמים אשר רכשו את הידע בתחום והם מוכשרים לטפל, לתקן ולתפעל את מערכות הרכב השונות. מוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ מציעים מסלולי לימוד להכשרת הנדסאי רכב וביניהם תל חי הנדסאים, המפעילים מגמה ייחודית לשרות ענף הרכב בארץ. מגמה זו מעמידה לרשות הסטודנטים מעבדות אבחון משוכללות הכוללות מכשור מתקדם וציוד מגוון והיא מקנה לסטודנטים הכשרה איכותית ומקיפה.

הסטודנטים במסלול להכשרת הנדסאי רכב במכללה נפגשים עם מגוון רחב של נושאים מדעיים והנדסיים, כמו גם עם קורסים ממוקדים בתחום רכב. עם סיום הלימודים הם זוכים לביקוש רב בתעשייה והם מצליחים להשתלב בהצלחה בענף הרכב.
התכנית פותחת בפני הבוגרים דלתות להשתלבות בשלל אפיקים בתחום הרכב, בתפקידי דיאגנוסטיקה, ניהול מוסכים, ניהול טכני, ייעוץ שירות ורכישת רכב וכן בתפקידים נוספים שנוגעים להוראות טכניות עבור מוסכי יבואנים וחברות לייצור רכב. אלה הם תפקידים מאתגרים שיש להם דרישה רבה בשוק הרכב של היום.

 

נושאי לימוד

בין הנושאים העיקריים הנלמדים במסלול:
 

  • אנגלית טכנית
  • תורת החומרים
  • מערכות ממוחשבות
  • מתמטיקה שימושית
  • חשמל ואלקטרוניקה ברכב    
  • תורת הרכב
  • תורת המנוע
  • חלקי מכונות
  • תרמודינמיקה    
  • ועוד


תכנית הלימודים

 

סטודנטים במסלול לימודים זה לומדים על שלל סוגיות הנדסיות ומדעיות שנוגעות לבקרה על מערכות הרכב ולטיפול השוטף בהן. תחילה הם לומדים מקצועות יסוד טכניים ומדעיים כגון מכניקה, תורת החומרים ויישומי מחשב, לאחר מכן נלמדים עקרונות בתרמודינמיקה, בחלקי מכונות, במערכות פניאומטיות והידראוליות ועוד שלל תהליכים ומערכות שחיוניים לעבודתם של הנדסאים. נוסף על כך, הסטודנטים מעמיקים במקצועות התכנון ולומדים על מבנה רכבים ומנועים, על מערכות אלקטרוניות וממוחשבות המוטמעות ברכב וכן על תהליכים לאבחון של תקלות ולטיפול איכותי ויעיל בהן.

 

מתכונת הלימוד

המסלול מתפרש על פני כשנתיים וכולל ארבעה סמסטרים, במסגרת 5 ימי לימוד מלאים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בתרגול מעשי במעבדת רכב. מעבדה זו כוללת סימולטורים ומכלולי רכב אשר מאפשרים לסטודנטים להתנסות בפירוק ובהרכבה של מערכות ובהיכרות עם כלים וציוד מקצועי בתחום הרכב באופן פעיל.

 


על מוסד הלימוד

 

תל חי הנדסאים עורכת שלל תכניות ללימודים טכנולוגיים, אשר מכינות את הסטודנטים להשתלבות במשק כהנדסאים ומציידת אותם בידע ובכלים להתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים עכשוויים. המסלולים שנלמדים במוסד זה מתקיימים בתחום ההנדסה, בתחום העיצוב ובתחום התקשורת. תכניות אלה כוללות לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל ולימודי הנדסאי בניין.


תעודה


דיפלומת הנדסאי רכב - מערכות מתקדמות מוענקת לסטודנטים שעומדים בכל דרישות התכנית על ידי מה"ט ותל חי הנדסאים. הסטודנטים יכולים לשלב השתלמויות נוספות בתכנית ולקבל דיפלומות ותעודות מקצועיות נוספות, בין היתר באפשרותם לקבל הסמכות כשמאי רכב או קציני בטיחות בתעבורה. נוסף על כך ישנה אפשרות ללמוד לקבלת תעודת ניהול מוסך.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp