לימודי הנדסאי מכונות רכב בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי מכונות רכב בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות רכב – הנדסאים באריאל

 

טכנולוגית רכב מתקדמות

 

ענף הרכב מתפתח בשנים האחרונות במהירות מסחררת. רכבים המיוצרים כיום כוללים בתוכם מערכות לשיפור ביצועים ולמניעת זיהום אוויר, שעד לא מזמן הכרנו רק במטוסים. שינויים אלה דורשים מהעובדים במוסכים ובמחלקות הרכב להפגין חשיבה ריאלית, אוריינטציה טכנולוגית, יכולת התמודדות עם חידושים ובעיקר - תשוקה אמתית לתחום.

 

מרכז הנדסאים באריאל מציע מסלול לימודי הנדסאי, המאפשר לסטודנטים לבוא במגע עם מתקני מחקר אוניברסיטאיים ולקחת חלק בפרויקטים חדשניים.

 

תכנית לימודים

 

הלימודים במסלול הנדסאי רכב נועדו בראש ובראשונה להכשיר את המשתתפים לאתר, לאבחן ולתקן תקלות בכלי רכב שונים. במקביל, הם רוכשים הבנה רחבה של מערכות ממוחשבות ומכניות, ונחשפים לטכניקות מורכבות לתכנון מערכות חדשות ולשיפור של מערכות קיימות. לצד הדגש המעשי, נועדה התכנית לספק למשתתפים תשתית תיאורטית רחבה, ובד בבד להקנות להם מיומנויות למידה שיאפשרו להם להמשיך ולהתמקצע בתחום באופן עצמאי. לכן, כחלק מהכשרתם, הם לומדים לחפש מידע באינטרנט ולקרוא ספרות טכנית באנגלית ובעברית.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים במסלול הנדסאי במכונאות רכב בהנדסאים באריאל מתקיימים במתכונת של לימודי בוקר. הלימודים מתפרשים על פני ארבעה סמסטרים, ארבע פעמים בשבוע במשך שנתיים. אפשרות נוספת היא המסלול המותאם לעובדים אשר בו הלימודים מתפרשים על פני תשעה סמסטרים, פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ופעם נוספת בשישי בבוקר במשך שלוש שנים.

 

חיילים משוחררים ובוגרים של השירות הלאומי זכאים לקבל מימון בשיעור של 80% עד חמש שנים ימים השחרור, כפוף לנהלים של מה"ט. בעלי ממוצע בגרויות גבוה יכולים לקבל מלגת הצטיינות עד סכום של 1500 שקלים.

 

סטאז' במוסכי חברת דלק מוטורס

 

הנדסאים באריאל משיקים שיתוף פעולה עם חברת "דלק מוטורס" שהיא היבואנית של חברות כגון מאזדה, פורד ו - BMW. במסגרת שיתוף הפעולה הסטודנטים בתכנית ללימודי הנדסת מכונות בהתמחות רכב לוקחים חלק בהתנסות מעשית במרכזי שירות מורשים של רכבי BMW או רכבי פורד ומאזדה במהלך שנת הלימודים האחרונה. ההתנסות מאפשרת להם להתנסות בפועל בתהליכי עבודה בשטח. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים להשתלב כעובדים מן המניין במסגרות אלה עם סיום הלימודים.


שיתוף זה מתקיים ביוזמה של יבואני הרכב בישראל במטרה למנף את ההכשרה בתחום הרכב, דרך הקמת חברה לתועלת הציבור ששמה "מומנטום".
 

על מוסד הלימודים

 

מרכז הנדסאים באריאל הוא מוסד להשכלה גבוה המתמחה בהכשרת הנדסאים במגוון תחומים. מסלולי הלימוד במוסד מותאמים לדרישות המשק בישראל ובנויים כך שהם מקנים לסטודנטים ידע עיוני תיאורטי לצד ניסיון מעשי. השילוב של השניים אשר מאפשר להם להשתלב בקלות בשוק העבודה מיד בתום הלימודים. התארים שהמרכז מעניק לבוגריו ניתנים בשיתוף פעולה עם מה"ט והם מאושרים על ידי משרד הכלכלה.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד במסלול לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות זו צריכים להיות זכאים לתעודת בגרות מלאה, או שעליהם להיות בעלי תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר בשלוש יחידות בבגרות במתמטיקה, בשלוש יחידות בבגרו באנגלית ובשתי יחידות בבגרות בהבעה או בספרות עברית. ניתן להתקבל גם על סמך תעודת בוגר ממכינה טכנולוגית.

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים אחר כל דרישות הלימודים מקבלים תעודת הנדסאי בהנדסת מכונות בהתמחות רכב מטעם מרכז הנדסאים באריאל בשיתוף עם מה"ט. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת מומחיות בייצור חלקים בטכנולוגיית 3D PRINTING.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תכנית הנדסאי מכונות בהתמחות רכב מועסקים במגוון רחב של תפקידים ומקומות עבודה, כמו ניהול מוסך, ניהול משרד קבלה של כלי רכב, אבחון תקלות, ייעוץ לרכישת כלי רכב, ניהול מחלקות שירות והדרכה, ניהול צי רכב של חברות ושל ארגונים ועוד.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל
חוות דעת של סטודנטים על הנדסאים באריאל - הנדסאי מכונות רכב
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

הנדסאים באריאל
02/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים, החברים, הכל. אווירה טובה, כייפית אריאל עיר מהממת והאוניברסיטה גם. ממליצה בחום, לכולם להגיע  קרא עוד...

על הקמפוס

הכל כאן כייפיייי, המרצים, החברים, הכל. אווירה טובה, כייפית אריאל עיר מהממת והאוניברסיטה גם. ממליצה  קרא עוד...

טיפים

ממש כיף כאן, חוויה של ממש, המרצים, החברים, הכל. אווירה טובה, כייפית אריאל עיר מהממת והאוניברסיטה גם קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp