הנדסאי מכונות במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי מכונות במכללת עתיד

הנדסאי מכונות (תיבם) במכללת עתיד

 

מסלולי הלימוד במכללת עתיד מתקיימים בחטיבות השונות של המכללה ובמרכזי לימוד רבים ברחבי הארץ. בין החטיבות הפועלות במכללת עתיד פועל גם בית הספר להכשרת הנדסאים. בתי הספר להנדסאים של מכללת עתיד פרוסים במספר ערים ברחבי הארץ: תל אביב, באר שבע, במעלות, חיפה, תל ואום אל פחם והם מציעים מגוון רחב של מסלולי הכשרה להנדסאים בתחומים שונים ובמתכונות לימוד גמישות.

 

מסלולי הלימוד בבית הספר להנדסאים פועלים בכפוף להנחיות מה"ט, והם מובילים את התלמידים לעבור את הבחינות הממשלתיות בהצלחה ולקבל את הדיפלומה מטעם מה"ט. תכניות ההכשרה נשענות על תפיסה לימודית וערכית המעניקה לכל תלמיד הזדמנות להביא לידי ביטוי את כישוריו ואת יכולותיו ולקדם אותו לקראת עתיד כלכלי מוצלח. מסלולי ההכשרה מוגשים על ידי סגל מרצים מקצועי ומנוסה בתעשייה ובתוך כך התלמידים זוכים ללימוד מקצועי ואיכותי.

 

בית הספר להנדסאים מניח את התשתית ההולמת ללמידה אפקטיבית הכוללת ציוד מתקדם, מערכת לימוד גמישה, מעבדות לימוד מתקדמות ועוד. הסטודנטים נהנים גם משירות אישי ומסיוע לימודי במשך כל תקופת הלימודים ולאחריה וסגל המכללה מבטיח לסייע לבוגרים בהשתלבותם בשוק העבודה.

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים שיעמדו במטלות הלימודיות, יהיו זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי ולהירשם בפנקס ההנדסאים. הדיפלומה מאפשרת להמשיך ללימודים אקדמאים והיא מהווה מקפצה לקריירה מתגמלת ומעניינת במגזר העסקי והפרטי.

 

מתקיים בשלוחות חיפה ומעלות

 

מה לומדים?

 

המסלול ללימודי הנדסאי מכונות במכללת עתיד הוא מסלול מגוון ורב תחומי שעוסק בהכשרת כוח אדם מקצועי לתעשיות העושות שימוש בהמרת אנרגיה למטרות שונות. הסטודנטים במסלול הכשרה זה רוכשים ידע מקצועי בתכנון ובייצור ממוחשב (תיב"ם) והם נהנים מהכנה ראויה לבחינות הממשלתיות ולקבלת דיפלומה.

 

תכנית הלימודים במסלול להכשרת הנדסאי מכונות (תיב"ם) מקנה לתלמידים ידע מקצועי ומקיף בתחומים העוסקים בשילוב מערכות מבוקרות מחשב בעלות רכיבים אלקטרוניים ומכאניים ובנוסף לזאת, תלמידי המסלול רוכשים ידע מעודכן הלקוח מתחומים רבים, המוביל אותם לעבודה בניהול, בייצור, בתכנות, באחזקה ובתכנון.

 

נושאי הלימוד במסלול

 

תכנית הלימודים במסלול מקיפה את מקצועות הליבה מחד ואת תחומי הענף מאידך. מקצועות הליבה הנלמדים במסלול הם אנגלית טכנית, שרטוט טכני, פיזיקה ומדעי המחשב ומקצועות ההתמחות כוללים את הייצור האלקטרוני, הרובוטיקה וההידראוליקה.

 

הסטודנטים במסלול נדרשים לבצע תרגול מעשי רב במעבדות מתקדמות ולהגיש את פרויקט הגמר המסכם. העבודה המעשית והעבודה על הפרוייקט מקנים לסטודנטים ניסיון וכלים מעשיים הנדרשים לעיסוקם המקצועי.

 

מועדי הפתיחה:

 

המסלול ללימודי הנדסאי מכונות במכללת עתיד נפתח באוקטובר ובמרץ, במקביל למועדי הבחינות הממשלתיות.

 

 

משך הלימודים

 

לימודי הנדסאי מכונות במסלול המשולב מתפרסים על פני שלוש שנים.

 

תנאי הקבלה

 

  • תעודת בגרות מלאה הכוללת ציונים במקצועות:
     -  מתמטיקה ברמת 3 יח'
     - אנגלית ברמת 3 יח'
     - הבעה ברמת 2 יח'
  • מעבר מכינה טכנולוגית.
  • מועמדים בגיל 35 ומעלה נדרשים להציג תעודה המוכיחה 12 שנות לימוד.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp