לימודי הנדסאי

רוצה לקרוא על מסלולים ללימודי הנדסאי לקבלת תעודה של מה"ט? באתר מידע נרחב על מסלול ערב ללימודי הנדסאים וכן על מגוון מסלולים מבוקשים: הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה ועוד.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על הנדסאי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי

 

התעשיות הטכנולוגיות הנמצאות בהתפתחות מתמדת בכל התחומים דורשת ידיים מקצועיות מכל הסוגים, אך האנשים הנדרשים ביותר הם מהנדסים, הנדסאים, אנשי ייצור ולוגיסטיקה. אלה עוברים הכשרה בת שנתיים בדרך כלל שבסיומה זוכים לקבל את תעודת ההנדסאי מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע – מה"ט, משרד החינוך והמכללה בה הם סיימו את לימודיהם.

 

לימודי הנדסאים - הגדרת המקצוע


הנדסאי הוא איש מקצוע טכנולוגי המיומן לטפל, לתחזק, לתפעל, לבנות ולפתח ציוד טכנולוגי מתקדם ומכונות ברמת התפעול היומיומית של מפעלים ותעשיות מתחומים שונים ומגוונים. קיימות התמקצעויות שונות ומגוון רב של תפקידים בתחום ההנדסאות.

 

מגוון התכניות ללימודי הנדסאי


הנדסאי בניין, הנדסאי חקלאות, קול הגברה והקלטה, רפואי, כימיה, קירור ומזג האויר, חשמל, מיכשור ובקרה, תוכנה, אלקטרוניקה, מכונות, תעשייה וניהול, ביוטכנולוגיה, סביבה, תקשורת, הנדסאי עיצוב ומדיה ועוד.

כל אחד מתחומי ההנדסה מהווה חלק חשוב בהתפתחות הטכנולוגית המודרנית. ההנדסאים מוצבים כ"שחקני קישור" בין המהנדסים לעובדי הייצור. המהנדסים אחראיים על פיתוח ותכנון טכנולוגי ואנשי הייצור מבצעים את עבודת הבנייה התחזוקה, התפעול והתיקון. עם התקדמות הטכנולוגיה נדרשים יותר ויותר הנדסאים בכל תחומי התעשייה השונים.


מסלול ההכשרה


כל אחד מתחומי ההנדסאות דורש הכשרה ספציפית וייחודית, על כן קיימים מסלולים שונים לכל אחד מתחומי ההנדסה. תהליך הלימודים וההכשרה מתבצע במספר רב של בתי ספר ומכללות המאושרות ע"י המה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). לימודי ההנדסאי נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים.

 

הלימודים מתרכזים ברכישת ידע פרקטי וטכני ומטרתם לאפשר לתלמיד לרכוש מיומנויות לעבודה מעשית. זאת בשונה מתואר הנדסה אקדמאי, המלווה ברכישת ידע תאורטי ומחקרי, ונמשך כארבע שנים. לאחר עמידה בציון מספק במבחני הגמר ועבודת הגמר במסגרת ההכשרה, מוענקת לסטודנט תעודת הנדסאי מטעם מה"ט. מסלולי הלימודים מתקיימים בשלוש מתכונות: לימודי בוקר, לימודי ערב או לימודים משולבים בוקר וערב.


תוכן ההכשרה


התכנים הנלמדים בלימודי ההנדסה הם תלויי תחום ורחבי היקף. מוסדות הלימוד השונים מציעים תוכניות לימוד מעודכנות ומותאמות לצורכי המשק והתעשייה. בכל תחומי ההנדסה כוללים הלימודים קורסי רקע מדעיים, וקורסים יחודיים וספציפיים לתחום ההנדסה הנלמד.

 

קורסי הרקע המדעיים כוללים מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים. שיעורי המגמה הספציפיים כוללים מקצועות רבים מתחום הלימוד לדוגמה: לימודי הנדסאי חשמל כוללים שיעורים מתחום תורת החשמל, מערכות הספק ובקרה ועוד. בנוסף נדרשים כל הסטודנטים ללמוד קורס באנגלית טכנית.


המסלולים השונים של לימודי ההנדסאות משלבים שיעורי מעבדה, המאפשרים לסטודנטים במגמות השונות לרכוש ידע מעשי ונסיון מקצועי כבר במהלך הלימודים.

 

רשימת מוסדות הלימוד


הקריה האקדמית להנדסה וטכנולוגיה, המכללה למינהל- ביה"ס למהנדסים, רשת מכללות אורט, המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן, המכללה הטכנולוגית תל-חי, המכללה האקדמית אשקלון, מכללת ספיר, המכללה הטכנולוגית רופין, הנדסאים באריאל ועוד.


תנאי הקבלה


על מנת להתקבל לאחת מן המגמות של לימודי ההנדסאי חייב המועמד לעמוד באחד מן התנאים הבאים*:

 

 • בגרות מלאה
 • ציון עובר בבגרויות אנגלית ומתמטיקה ברמת 3 יחידות ומעלה. בנוסף, ציון חיובי בבגרות בעברית (לשון, הבעה או ספרות) ברמת 2 יחידות לימוד ומעלה
 • תעודת גמר מכינה טכנולוגית להנדסאים
 • לעיתים, על המועמדים לעבור גם ראיון אישי
 • במקומות מסוימים נערכים מבדקי התאמה לתחומים השונים


* קיימים תנאי קבלה שונים לעולים, תושבי חוץ וגילאי 30+. בנוסף, בחלק מן המכללות קיימת ועדת חריגים.


עלות ההכשרה


עלות ההכשרה לשנת לימודים באחת מן המכללות או בתי הספר להנדסאים נעה בין 5,000-6,900 שקלים. חיילים משוחררים זכאים ליהנות מהנחה של כ-90% משכר הלימוד השנתי.

 

החל משנת הלימודים תש"פ, סטודנטים ללימודי הנדסאים יכולים להגיש מועמדות למלגות מפעל הפיס.


אופי העבודה


שעות הפעילות ואופי העבודה משתנים בין תחומי ההנדסה השונים ובין המגזרים השונים. מרבית המהנדסים עובדים במפעלים ותעשיות טכנולוגיות שונות. הנדסאי אלקטרוניקה והנדסאי מכשור ובקרה עובדים במעבדות טכנולוגיות. הנדסאי תוכנה עובדים בדרך כלל בסביבה משרדית טכנולוגית וממוחשבת.

 

הנדסאים רבים, בעיקר מתחום הנדסת האזרחות והסביבה, מבצעים עבודות "שטח" בתחומי הסביבה התעשייתית ומחוץ לה. יום העבודה של ההנדסאי נמשך בדרך כלל בין 9-12 שעות במשך כל ימי השבוע, לרבות שישי שבת. במרבית מקומות העבודה עובדים ההנדסאים כחלק מצוות מיומן, ונדרשים לשלב עבודה טכנית ופיזית יחד עם עבודת צוות מתואמת.


אפשרויות תעסוקה והתפתחות מקצועית


אחד היתרונות המובהקים בלימודי הנדסאות הוא אפשרויות התעסוקה הרבות. ביחס למגוון המקצועות הקיימים בשוק העבודה, קיימת דרישה רבה ומתמדת להנדסאים. תחומי התעשייה והטכנולוגיה המתפתחים בקצב מהיר דורשים אנשי מקצוע מיומנים מתחום ההנדסאות.


הנדסאים משתלבים בתפקידי מפתח בתעשיות ובמפעלים, בהתאם להכשרתם המקצועית. הנדסאי תוכנה, תעשיה וניהול, אלקטרוניקה, מכונות, ומיכשור ובקרה משתלבים בחברות פרטיות גדולות כמו "אינטל" וhp- או בחברות ציבוריות כמו חברת חשמל ובזק.

 

הנדסאי סביבה משתלבים בחברות אדריכלות ותכנון ערים פרטיות או במגזר הציבורי בעיריות וברשויות המקומיות. הנדסאי ביוטכנולוגיה משתלבים בחברות מזון וחקלאות פרטיות כדוגמת אוסם או במגזר הציבורי בחברת מקורות. הנדסאיי בניין משתלבים בחברות בנייה ונדל"ן וכן הלאה. לאחר מספר שנות ניסיון עומדות בפני הנדסאים אפשרויות קידום למשרות ניהוליות שונות.

 

גובה השכר במשק


שכרם ההתחלתי של מרבית ההנדסאים נע בין 5,000-7,000. עם צבירת שנות נסיון עולה שכרם בהדרגה, ונע בין 8,000-15,000.

 


השלמה לתואר מהנדס


בוגרי המסלול להנדסאות נהנים מאופציית התפתחות נוספת. הנדסאים יכולים להשלים לאחר מכן לימודים לקבלת תואר ראשון בהנדסה במסגרת מסלולי השלמה מיוחדים. מסלולים אלו קיימים במכללות ואוניברסיטאות רבות. הנדסאים יכולים להנות ממסלול לימודים מקוצר, המקנה פטור מלימוד נושאים רבים במסגרת תכנית התואר. לימודי ההשלמה אורכים בין שנתיים לארבע שנים. משך ההשלמה ותוכנה תלוי במסלול הלימודים הנבחר, במוסד האקדמי, וברקע הלימודי והמקצועי של הסטודנט.
 

תנאי הקבלה למסלול להשלמת תואר ראשון בהנדסה משתנים גם הם בהתאם למוסד האקדמאי הנבחר. ישנם מוסדות שמחייבים בבחינה פסיכומטרית וישנם מוסדות שדורשים רק ממוצע ציונים גבוה בלימודי ההנדסאות. מסלולי הההשלמה הקיימים הם: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה,הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מערכות מידע, הנדסת ביו טכנולוגיה, הנדסת תוכנה ועוד. בוגר בתואר הנדסת חשמל נהנה מאפשרויות תעסוקה נוספות ומגוונות, ומאופציית קידום לתפקידי מפתח בכירים בתעשייה. 

  

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסאי

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות

מעל 526 סטודנטים
המליצו והצביעו על הנדסאי

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  המכללה האקדמית הדסה ירושלים318 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.0

  האקדמית נתניה281 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
פסיכולוגיה חברתית 580 91
מדעי הרוח ותקשורת 490 87
תואר בחינוך ותעודת הוראה 480 88

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 526 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

סליחה שאני אומרת את זה אבל זה מאד מפריע לי ספציפי! מאד קשה להתמודד וללמוד יחד עם המורים המבוגרים בני ה 70 ולמעלה והמרצים שאין להם שליטה בשפה כמו שצריך , צריך לדאוג לזה כדי שהתלמידים יצליחו❤
טכניון - הנדסאים
נהואנד
הנדסאים בטכניון - הנדסאי קירור
הכל אפשרי ממליצה מאוד להתחיל !

אני אמא לומדת ועובדת משרה מלאה שנה שנייה
הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
מירי
הנדסאי תוכנה - המכללה הטכנולוגית אורט בראודה
עדיף ללמוד לימודי ערב על מנת לשלב לימודים ועבודה......
אורט סינגאלובסקי תל אביב
רעות
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
שלום אני אוהבת את האווירה הנעימה, אני אוהבת את המקום שהוא מעניין מאוד התחברתי גם לאנשים חברותיים ואנשי שיחה גם את המורים הלימודים עצמם זה משהו שמאוד מעניין אותי ואני רוצה להצליח בו אני אוהבת את התחומים שמציע המכללה לסטודנטים
אהבתי גם שיש מבחני קבלה ורק הטובים ביותר מגיעים בסוף ללימודים עצמם
באמת מכללה מעולה אהבתי שם הכל עד עכשיו מקווה להמשיך
שנקר - הנדסאים
נוי
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - שנקר הנדסאים
מי שהולך למסלול של הנדסת קול ומגיע לזה בלי ניסיון, המלצה שלי להתחיל לעבוד במקביל בסאונד אם זה הגברה, אולפני הקלטות, לעשות סאינד בפאב כל דבר ע״מ להשתפשף ולהיות כמה שיותר מוכנים. בנוסף אני ממליצה לקרוא קצת על הדברים שקשורים לזה כדי להגיע טיפה יותר מוכנים אבל אם לא זה גם בסדר מלמדים מאפס במכללה את הכל.
המכללה האזורית כנרת - הנדסאים
איילת
הנדסאי קול - המכללה הטכנולוגית כנרת
מי שמתחיל את הלימודים במכללה טכנולוגית ממכינה להנדסאים, מומלץ לשמור את חוברות הלימוד בהנדסה, טריגונומטריה וכו' להמשך - מאוד יעזרו לרענן את הידע. בנוסף, יש קורס שנקרא "מיומנות למידה" - משהו מדהים! יעזור לכם לעשות סדר בראש ובדברים, להתארגן נכון ולהפיק את מיטב יכולתכם.
מכללה טכנולוגית באר שבע
ריטה
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה הטכנולוגית באר שבע
הייתי ממליצה לחסוך כמה שאפשר לפני לימודים במסלול הזה, זהו מסלול מאוד תובעני וכמעט ולא מאפשר עבודה. מעבר לכך לבוא עם אמביציה ורצון להשתלב בעולם האמיתי אחרי הלימודים, כך ככל הנראה, התכנים בזמן הלימודים יהיו בהתאם.
המכללה האקדמית ספיר
מיכל
ספיר - הנדסאי עיצוב מדיה
זהו תחום טובעני מאוד ולומדים ארבעה ימים בשבוע .עובדים ימים ולילות ועובדים הרבה לקראת הגשות. אבל אין ספק שהתחום מעניין ןמספק ונותן לך להביע את הכשרון והיכולות בתחום המידול ופיתוח מוצרים. כיף גדול עם השקעה גדולה.
הנדסאים באריאל
יהב
הנדסאים באריאל - הנדסאי עיצוב תעשייתי
מקום נחמד ללמוד בו. אך ללא תנאים וחיים סטודנטיאלים רגילים. נטו לבוא ללמוד שנתיים וחצי ועוד חצי שנה יש לך תעודת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. דיי ממליצה אך בעיניי זה לא מספיק ומצריך קורסים והעשרות נוספות.
טכניון - הנדסאים
גל
הנדסאים בטכניון - הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
בוא ללמוד במכללת עתיד חיפה, חשוב תמיד לבצע פגישה ושיחה מעמיקה עם ראש החוג, להתחבר והתחבב על צוות המזכירות. לשאול ולהתעניין בכול מה שעדיין לא סגור אצלכם מסטודנטים בוגרים.
מכללת עתיד - לימודי תעודה
אדם
עתיד - הנדסאים
לחפש עבודה שתתאים ללימודים ובתקופת הבחינות לקחת חופש ולהודיע למנהל העבודה על כך מתחילת העבודה
בשנה השנייה של הלימודים כבר עדיף להוריד מזמן העבודה ולהשקיע יותר בלימודים
עמל הישגים
אושרי
עמל הישגים - הנדסאי חשמל
ממליץ על המקום בחום צריך להקפיד להגיע בזמנים לשיעורים יש חנייה בשפע כמו כן יש ספריה במקום יש תיגבורים טיפ אני חושב שלפני כל מבחן עדיף להתכונן עם עוד תלמיד אחד לפחות
המכללה האזורית כנרת - הנדסאים
אורי
הטכנולוגית כנרת - הנדסאי מים
כדאי מאוד לבחור תחום שאתם אוהבים ונוח וחשוב יותר שיהיה מקום עם אווירה שמתאימה לכם. אם בחרתם תחום שאתם אוהבים, בטוח תצליחו אפילו בשילוב לימודים עם עבודה חיצונית.
המכללה למינהל
חיכאם
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה למינהל
תבוא תתרשמו מהמקום ותבינו שזה פה כמו משפחה ושהמשפחה תומכת ואי אפשר שלא להצליח באוירה שכזאת שזה חשוב מאוד בשביל ההצלחה
כולם מלמדים אבל באריאל יותר כייף ללמוד
הנדסאים באריאל
יניב
קורסים להנדסאים - הנדסאים באריאל
כדאי לחשוב טוב על מקצוע לימודי לפני ההרשמה, מעיין תיאום ציפיות. כדי שכשתתחיל ללמוד תהיה מרוצה ולא תפרוש אחרי סמסטר כי זה לא תואם לציפיות/ קשה מידי/ לא מעניין.
הנדסאים באריאל
נופר
הנדסאים באריאל - אדריכלות ועיצוב פנים
טיפ-
לבדוק את הסילבוס והמקצועות הנלמדים.
ובעיקר להתייעץ עם אנשים שכבר עברו וחווה את הלמידה באותו מוסד אליו אתם מעוניינים להירשם.
בקיצור- המלצות!! :)
הנדסאים באריאל
גיטל
הנדסאים באריאל - אדריכלות ועיצוב פנים
אני מאוד מרוצה מן הלימודים מקצוע מעניין מאוד כל מי שאוהב את התחום כדאי מאוד לחשוב על אדרכלות ועיצוב פנים זות יצרת דברים חדשים ומעניינים מאווווד ...
הנדסאים באריאל
מרואה
הנדסאים באריאל - אדריכלות ועיצוב פנים
אם מחליטים ללמוד את תחום האדריכות צריך לקחת בחשבון שזה גוזל המון זמן מעבר ללימודים מאחר ויש הרבה שיעורי סדנה ומצריך הרבה זמן לפרוייקטים מעשיים.
המכללה למינהל
מאיה
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה למינהל
אני ממליצה לנהל כל הזמן רשימת מטלות ומשימות שיש לבצע, ולנסות לבצע את המטלות במהירות האפשרית, כך לא שוכחים שום דבר ולא צוברים הרבה מטלות.
המכללה למינהל
מיכל
המכללה למינהל ירושלים
אין יותר מדי מה להגיד תבואו בראש פתוח תשקיעו תלמדו ודבר האחרון הלימודים יותר חשובים מעבודה אז לא לעבוד משרה מלאה זה בא על חשבון הלימודים
המכללה הטכנולוגית רופין
גיא
הנדסאי אזרחי - המכללה הטכנולוגית רופין

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם