רוצה פרטים על לימודי הנדסאי - יתרונות וחסרונות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי, מהם היתרונות והחסרונות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסאי - יתרונות וחסרונות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאים - יתרונות וחסרונות

 

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים קיים ביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים בתחומי ההנדסה השונים. ההנחה היא, שדרישה זו רק תלך ותגבר עם השנים, בעקבות קצב ההתפתחויות הטכנולוגיות בארץ ובעולם. תעשיית הידע בישראל תופסת היום מקום של כבוד ודוחקת הצידה את התעשיות הכבדות, ולפיכך המגמה היא לקלוט יותר ויותר עובדים בעלי הכשרה טכנולוגית, ברמות ידע שונות שיפתחו, יתכננו, יתפעלו, יתחזקו וישדרגו את מערכות ההיי-טק השונות.

 

קיימים מסלולים רבים לקבל הכשרה בתחום ההנדסה אך השניים העיקריים ביותר הם לימודי הנדסאי ולימודי הנדסה לתואר ראשון. לימודי הנדסאים מוצעים במגוון תחומי התמקצעות, ביניהם, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי מכשור רפואי, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי עיצוב תעשייתי, הנדסאי פלסטיקה, סביבה, הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית, הנדסאי בניין ועוד. ניתן לומר שלימודי הנדסאים מספקים לבוגרים שפע של אפשרויות תעסוקה וטומנים בחובם עוד יתרונות רבים שידונו בהמשך. אך עם זאת נציין שקיימים גם מספר חסרונות בהכשרה זו.

 

לימודי הנדסאי - יתרונות

 

תוכן ההכשרה - תוכניות הלימוד במגמות הנדסאים מתמקדות בהקניית ידע יישומי ומעשי וכלים מקצועיים שמסייעים לבוגרים להשתלב במהירות בעבודה ולבצע בפועל תפקידים הנדסיים מורכבים.

 

משך ההכשרה - מסלולי הלימוד להכשרת הנדסאים הם גמישים ונמשכים בין שנתיים לשלוש, במסגרת לימודי יום או לימודי ערב. גמישות זו מהווה יתרון עבור אלה שמעוניינים לשלב עבודה במקביל ללימודים.

 

מגוון מסלולים ופריסת מכללות - ניתן לקבל הכשרה במגוון גדול של מסלולים ותחומי עיסוק, כך שכל מועמד יכול למצוא את המקצוע שהכי מתאים לו, על פי רמת העניין שלו בתחום, נטיותיו הטכנולוגיות , רמת הביקושים בשוק וכו'. כמו כן, מוסדות הלימוד שמציעים מסלולי הכשרה להנדסאים הם רבים ופרוסים על פני כל הארץ.

 

תנאי הקבלה - תנאי קבלה ללימודי הנדסאים הם קלים יותר, בהשוואה ללימודי הנדסה. המועמדים אינם צריכים לעבור מבחן פסיכומטרי ואלה שאינם עומדים בדרישות הסף הראשוניות, יכולים לגשת למכינה קדם אקדמית במסלול טכנולוגי ולהצטרף ללימודים גם מבלי תעודת בגרות.

 

השתלבות בשוק העבודה - כאמור, הקידמה הטכנולוגית העלתה את הצורך באנשי מקצוע מעשיים ומיומנים שיאיישו משרות בתחומי ההנדסה השונים. בוגרי לימודי הנדסאים משתלבים, על כן בשוק העבודה תוך זמן קצר יחסית מתום לימודיהם.

 

לימודי המשך - הנדסאים המבקשים להרחיב השכלתם ולהמשיך ללימודים אקדמיים, יכולים להתקבל ללימודי הנדסה ולהשלים את התואר בזמן קצר יותר, זאת בשל ההכרה בלימודי ההנדסאים והענקת פטורים מקורסים מסויימים.

 

הסמכה - לימודי הנדסאים מזכים את הבוגרים בדיפלומה מקצועית מטעם מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. מה"ט הינו גוף ממלכתי שפועל תחת משרד התעשייה המסחר והתעסוקה ואחראי על פיקוח והכשרה של טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים וטכנולוגיים. בנוסף, תעודת הנדסאי מקנה למחזיקים בה סמכויות וזכויות חתימה. הנדסאי בניין, לדוגמה, מוסמכים לתכנון מבנה פשוט שאינו עולה על ארבע קומות.

 

לימודי הנדסאים - חסרונות

 

תכני הלימוד - מאחר ובלימודים להכשרת הנדסאים שמים דגש על הפן המעשי והיישומי, רמת המורכבות וההעמקה של החומר התיאורטי היא נמוכה יחסית. זאת בהשוואה ללימודי הנדסה לתואר ראשון, בהם מרבים להציג תיאוריות ומתמקדים על הכשרה לצרכי מחקר ופיתוח טכנולוגי.

 

מעמד התעודה - לימודי תעודה בדרך כלל אינם נחשבים "יוקרתיים" בשוק העבודה ולפיכך, ארגונים רבים לעיתים, מגדירים דרישה ספציפית לבעלי תואר מהנדס בלבד.

 

השכר במשק - לעיתים הנדסאים מועסקים בשכר התחלתי נמוך ואינם מצליחים להשתלב במשרות מחקר ופיתוח טכנולוגי.
הסמכה וזכויות חתימה- ההכשרה להנדסאים מעניקה לבוגרים זכויות חתימה והסמכות בתחומים מסויימים (הנדסאי בניין וחשמל לדוגמא). הסמכה זו היא חלקית ומי שמעוניין להרחיבה מחוייב בלימודי המשך. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסאי - יתרונות וחסרונות?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסאי - יתרונות וחסרונות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 536 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp