ללמוד במכללה האקדמית ספיר
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > הנדסאי > ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים

לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - המכללה האקדמית ספיר

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה האקדמית ספיר

 

המחסור במשאבי המים הפך לבעיה גלובלית ובעיה לאומית במדינת ישראל. בשנים האחרונות נעשה ניסיון להתמודד עם הבעיה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אשר העלו את הצורך בכוח אדם איכותי בעל השכלה נרחבת בתחום שיוכלו להשתלב בחברות מובילות השוקדות במתן מענה ופתרון לבעיה.

 

הפעילות התעשייתית המוגברת, החקלאות המתקדמת והגידול באוכלוסייה הובילו לשימוש מוגבר במשאבי המים, שהוא המשאב החשוב והיקר ביותר. ואולם, פתרון לבעיה זו מצוי בפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים לטיפול במים המצריכים השקעה ארוכת טווח של יזמים פרטיים וגופים ממשלתיים. בעשור האחרון נעשה מאמץ לייעל את הכלים הטכנולוגיים השונים כדי לאתר בעיות של מקורות זיהום וטיפול המשולב במקורות מים ובקרקע מזוהמים. כתוצאה מכך, המגזר התעשייתי והחקלאי זקוק לאנשי מקצוע בעלי הכשרה טכנולוגית הכוללת ידע תיאורטי מקיף וידע מעשי בתחום.

 

במסלול זה ניתן לקבל 10% מימון של מלגת חיילים משוחררים ללימודי הנדסאי

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים להכשרת הנדסאי טכנולוגיות מים במכללה האקדמית ספיר נועדה להכשיר כוח אדם מיומן ומקצועי שיוכל להשתלב בפיתוח טכנולוגיות וטיפול במים ובניצול משאבי המים. נושאי הלימוד משתנים בכל שנה בהתאם לפיתוחים הטכנולוגיים החדשים במשק המים והקרקע. צוות המרצים בבית הספר להנדסאים שבמכללה האקדמית ספיר, כולל את אנשי המקצוע המובילים בתחום. הלימודים מעניקים ידע בנושאים כמו קרקעות מזוהמות ואמצעים לשקמן, השקיה וחידושים טכנולוגיים בהתאם לשימוש המוגבר במים, טכנולוגיות טיפול בשפכים והשבתם לסביבה ואיכות מי שתייה וטכנולוגיות טיפול מתקדמות.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים. השיעורים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע – יום לימודים מלא, יום לימודים חלקי המתחיל בשעות אחר הצהריים וביום שישי בבוקר.

 

על מוסד הלימודים

 

בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה במכללה האקדמית ספיר הוקם בשנת 1984 ומאז ועד היום נמצא בהתפתחות מתמדת. בית הספר נמצא בקשר רציף עם מפעלים ארגונים וחברות באזור הנגב הצפוני במטרה לאפשר לבוגרים להשתלב בעבודה בקלות עם סיום לימודיהם. החידושים הטכנולוגיים המאפיינים את החברה המודרנית ואת המשק הישראלי מחייבים את בית הספר להתאים את עצמו לתעשייה המתפתחת.

 

משום כך, קיימות מעבדות מתקדמות הכוללות את כל הציוד והאבזור הנחוץ ללימודים הטכנולוגיים השונים ותכניות הלימודים מתעדכנות ומותרמות באופן שוטף לשינויים ולהתפתחויות בתחום. במסגרת בית הספר ניתן ללמוד מגוון רחב של תכניות לימוד כגון לימודי הנדסאי מכונות, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי ביוטכנולוגיה ועוד. צוות ההוראה של בית הספר מורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ, אשר מלווים את הסטודנטים ומעניקים יחס אישי לכל סטודנט.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי הנדסאי טכנולוגיות מים יש לעמוד באחד מהתנאים הבאים: תעודת בגרות מלאה; תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר לפחות בשלוש יחידות בבגרות במתמטיקה או ציון 50 בארבע או בחמש יחידות מתמטיקה, ציון עובר לפחות בשלוש יחידות אנגלית או ציון 50 בארבע או בחמש יחידות בבגרות באנגלית וציון עובר לפחות בשתי יחידות לימוד עברית (חיבור, הבעה, לשון או ספרות). מועמדים שגילם 35 ומעלה יכולים להתקבל על סמך אישור המעיד על 12 שנות לימוד ממוסד לימודים מוכר.

 

מתקבלים גם מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה 30+, שלהם ציון 55 ומעלה במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית. היקף השעות המינימלי הוא - 100 שעות בהבעה עברית, 200 שעות באנגלית ו - 200 שעות במתמטיקה.

 

על המועמדים שעומדים בתנאים מוזמנים לוועדת קבלה ולמבחן מיון. מי שעומדים בתנאים ומתקבלים למגמה צריכים לעבור מכינת רענון הכרוכה בתשלום נוסף.

תעודה

 

בוגרי הלימודים שהגישו את עבודת הגמר המסכמת ועמוד בכל הדרישות האקדמיות יקבלו תעודת הנדסאי טכנולוגיות מים מטעם בית הספר להנדסאים וטכנולוגיה של המכללה האקדמית ספיר. נוסף על כך, הבוגרים מקבלים תעודת הסמכה "מתקיני מז"ח (מניעת זרימה חוזרת) ודוגמי מים" מטעם משרד הבריאות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב עם סיום לימודיהם במסגרת עבודה בחברות תשתית שונות העוסקות בתחומי החקלאות והמים, בעיריות וברשויות המקומיות, בתעשייה ובענפי התיירות.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר: 

חוות דעת של סטודנטים: ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים (3 חוות דעת)
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 4.7 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים, 07/04/2019

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב את הנוף,את המסיבות,המרצים נחמדים ועונים על כל שאלה,גם מחוץ ללימודים,כיף שיש הרצאות וסדנאות מיוחדות בחינם.

על הקמפוס
מקום מגוון,המון אנשים מכל הסוגים,הרבה צמחייה,אנשים עם רסטות,אנשים עם קעקועים,מוזיקה,בירה,ספרים
, ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים, 08/01/2019

דירוג: 5/5 
יערה, ספיר - הנדסאי טכנולוגיות מים
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את זה שאין גישה נורמלית למכללה להולכי רגל,הרכבת רחוקה ממש מהמכללה והחנייה על הפנים

על הקמפוס
ראש חוג פצצה
והלימודים מעניינים ממש(:
יש את אושיק המרצה שכל תרגיל קשה איתו יהיה קל

    עוד חוות דעת

המכללה האקדמית ספיר


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English