לימודי הנדסאי חשמל בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי חשמל בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי חשמל – הנדסאים באריאל


בכל אחד מתחומי החיים אנו עושים שימוש רב בציוד חשמלי. עם הזמן, השימושים הנרחבים של החשמל בחיינו הופכים למאסיביים יותר ובעיקר מתוחכמים יותר, הן במיומנויות התפעול והן ברמת המערכות. כיום הנדסאי חשמל נחשבים ככוח אדם הנדסי ומקצועי המוכשר לעסוק בתחום התכנון, הייצור, הפיקוח, האחזקה, ההתקנה, הבקרה והאוטומציה.

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסאי חשמל בהנדסאים אריאל מכשירים את הסטודנטים להיות הנדסאים מיומנים בתחומים השונים של עולם החשמל, הו מהפן העיוני והן מהפן המעשי. לשם כך הם משתתפים בקורסים הנוגעים במתמטיקה, במחשבים ובאלקטרוניקה מחד גיסא ובמעבדות העוסקות במערכות, במתקנים חשמליים ובמכונות חשמל מאידך גיסא.

 

לאחר תום הלימודים הסטודנטים יכולים להירשם כחשמלאים מוסמכים ולאחר שנת ניסיון מעשי הם מקבלים דרגת חשמלת ראשי. לאחר שנתיים של עבודה מעשית הסטודנטים מקבלים את הדירוג הגבוה של חשמלאי הנדסי המקנה להם זכות חתימה לתכנון של מערכות מורכבות, הן ביתיות והן תעשייתיות.

 

סטודנטים נבחרים במחלקה זכאים למעטפת לימודית, תעסוקתית, כלכלית ואישית בפרויקט "הזנק הנדסאים"

 

מתכונת הלימוד

 

ישנם שני מסלולים אפשריים ללימודי הנדסאי חשמל. מסלול אוקטובר ללימודי יום שאורכו כשנתיים ובו 4 סמסטרים. מסלול הלימודים המשולב מותאם לאנשים עובדים, הוא נמשך שלוש שנים ונפרש על פני תשעה סמסטרים. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ופעם נוספת בשישי בבוקר.

 

חיילים משוחררים ובוגרים של השירות הלאומי זכאים לקבל 80% מימון עד חמש שנים מיום השחרור, לפי הנהלים של מה"ט. סטודנטים בעלי ממוצע בגרויות גבוה יכולים לקבל מלגת הצטיינות עד סך כ - 1500 שקלים.

 

על מוסד הלימודים

 

מרכז הנדסאים באריאל, ממוקם בשומרון ונחשב כיום למוסד מוביל בתחום הכשרת הנדסאים לתעשייה. מטרתו העיקרית של מוסד זה היא הכשרת סטודנטים איכותיים ומוצלחים למען השתלבות מהירה בשוק העבודה בארץ. המרכז מציע מגוון רחב מאוד של מסלולי לימוד במקצועות כגון: הנדסה, תקשורת ועיצוב, רמת לימודים גבוהה, סגל מרצים המכיר היטב את צרכי המשק, ולימודים בנושאים היישר מהשטח ועובד עם הטכנולוגיה החדישה בעולם. התארים המוענקים לבוגרים הם מטעם משרד הכלכלה והנדסאים באריאל.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסאי חשמל מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית ובבבגרות בעברית – ספרות, לשון והבעה. כמו כן, יכולים להתקבל בעלי תעודת בוגר מכינה טכנולוגית להנדסאים ומועמדים בעלי תעודת מכינה לגילאי 30 + עם תעודה המעידה על 12 שנות לימוד המוכרת על ידי משרד החינוך. מועמדים מעל גיל 35 יכולים להתקבל על סמך הצגת תעודה המעידה על 12 שנות לימוד המוכרת על ידי משרד החינוך.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים דיפלומת הנדסאי בפיקוח מה"ט וכן תעודת "מפעיל מתח גבוה" החתומה על ידי משרד העבודה והרווחה. הם זכאים לחתימה ורישוי על מתקני חשמל בגודל 30/600 אמפר. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת מומחיות בתחום האנרגיות המתחדשות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי מסלול הלימודים להנדסאי חשמל יכולים להמשיך במסלול מקוצר לתואר הנדסאי נוסף או להמשיך ללימודי השלמה לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. כמו כן, לבוגרים מחכים תפקידים רבים ומגוונים בשוק העבודה, כמו הנדסאי חשמל, מתכנני מערכות חשמל, מפקחים על הקמה של מערכות חשמל, הדרכת עובדים ועוד.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל
חוות דעת של סטודנטים על הנדסאים באריאל - הנדסאי חשמל
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

הנדסאים באריאל
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חנייה נורא קשה למצוא בשעות הערב אבל הקמפוס מאוד יפה וחלק מהמרצים מאוד מעניינים

על הקמפוס

חנייה נורא קשה למצוא בשעות הערב אבל הקמפוס מאוד יפה וחלק מהמרצים מאוד מעניינים

טיפים

במידה וחייבים לעבוד עדיף לרדת באחוזי משרה

הנדסאים באריאל
04/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין לי בעיה הכל בסדר (מנהכעעייח(לךחיעעהמחעיהמלחיעעמללחיעהנמלחעכג

על הקמפוס

חמים ביתי ונוח


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp