לימודי הנדסאי חשמל במכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

שירות אישי - צור קשר

המכללה למינהל

לימודי הנדסאי חשמל במכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

 

לימודי הנדסאים במכללה למנהל

 

המכללה למנהל מפעילה רשת של בתי ספר להנדסאים בכל רחבי הארץ, ונחשבת לאחד מהמוסדות הגדולים והוותיקים ביותר להכשרת מהנדסים. לימודי הנדסאי כוללים מגוון של מקצועות טכנולוגיים מתקדמים כגון: הנדסאי אלקטרוניקה, מכונות, תעשייה וניהול, אזרחית, כימיה, חשמל, מחשבים ועוד.

 

בנוסף, במסגרת בית הספר ניתן ללמוד מכינה טכנולוגית המכשירה בוגרים שאינם עומדים בתנאי הקבלה להשתלב במסלול הלימודים המיועד. כל תוכניות הלימודים מעודכנות בהתאם לצרכי התעשייה והשינויים של העידן המודרני ומכשירות בוגרים להשתלב בשוק העבודה תוך הקנייה של כלים מקצועיים ואיכותיים.

 

הלימודים מתקיימים בשיתוף ופיקוח של המה"ט (המכון הממשלתי להכשרה וטכנולוגיה) אשר מהווה המוסד המוסמך לחתימה על תעודת ההכשרה של ההנדסאים ורישומם בפנקס ההנדסאים והטכנאים. רבים מבוגרי בית הספר להנדסאים ממשיכים את לימודיהם לקראת תואר אקדמי.

 

היכן לומדים?

 

לימודי הנדסאי חשמל ניתן ללמוד בשלוחות המכללה למינהל ברחבי הארץ

 

תוכנית הלימודים

 

העידן המודרני הוביל לשינויים טכנולוגיים בתחומים רבים ולפיתוח מתמיד של ציוד חשמלי מורכב ומתוחכם. משום כך, הביקוש אחר הנדסאי חשמל מוסמכים בעלי יכולות לתפעול ותחזוק מכשור מתקדם זה הינו גבוה במיוחד. באחריותו של הנדסאי חשמל להוות החוליה המקשרת בין עבודתו של החשמלאי לעבודתו של המהנדס ולטפל בכל תחומי התכנון, הייצור, ההתקנה, האחזקה והפיקוח של ציוד חשמלי. בכדי להשתלב בעבודה בתחום יש צורך לרכוש ידע נרחב עיוני, מעבדתי ומעשי טכני.

 

תוכנית הלימודים מכשירה בוגרים ומקנה להם כלים לפיתוח, התקנה, בדיקה של מוצרים חשמליים ובנוסף, כלים ניהוליים וארגוניים. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע מקיף במערכות האנרגיה החשמליות, במערכות ממוחשבות, במערכות הפיקוד והבקרה האלקטרונית ובתקני חשמל תעשייתיים וביתיים.

 

תוכנית הלימודים מורכבת ממקצועות לימוד בסיסיים וכללים, לצד מקצועות התמחות ומקצועות משלימים. בנוסף, הלימודים כוללים התנסות בעבודה במעבדה כחלק מההכשרה המעשית על מנת לרכוש ניסיון ולהתנסות בעבודה בתחום. בסיום הלימודים על כל סטודנט להגיש פרויקט גמר מעשי שבו עליו ליישם את כל החומר הנלמד.

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון של נושאי לימוד כגון:

  • מקצועות כלליים: פיזיקה טכנית, מתמטיקה, אנגלית, תוכנות מחשב.
  • מקצועות בסיסיים: מערכות ספרתיות, תורת הבקרה, שרטוט טכני וסכמתי, אלקטרוניקה תקבילית, ספרתית והספק.
  • מקצועות התמחות: מכונות חשמל, בקרים בני תכנות, מערכות הספק, הינע חשמלי, מתקני חשמל.
  • מקצועות משלימים: רכיבים ומתמרים במערכות פיקוד ובקרה.
  • מעבדות: חשמל ומדידות, חמשל והינע, בקרים בני תכנות, מערכות ספרתיות, תוכנות מחשבים, אלקטרוניקה תקבילית, בקרים בני תכנות, פרוייקטים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללמודי הנדסאי חשמל הינם:

 

  • תעודת בגרות מלאה הכוללת ציון עובר במקצועות האנגלית, העברית והמתמטיקה או לחילופין תעודה ממוסד לימודים בחו"ל שהוכר כשווה ערך לתעודת הבגרות במשרד החינוך, או לחילופין תעודת מעבר של המכינה הטכנולוגית.
  • מעבר של וועדת קבלה

 

משך הלימודים ותעודות:

 

תוכנית הלימודים בבית הספר להנדסאים של המכללה למנהל מתאפשרת במסלול ללימודי יום ומסלול ללימודי ערב, כאשר לרוב לימודי היום מתקיימים במסגרת לימודים דו שבועית ומסלול לימודי ערב מתקיים שלוש פעמים בשבוע. משך הלימודים הינו שנתיים אקדמיות המתפרסות על גבי ארבעה סמסטרים.

 

לבוגרים שעמדו בהצלחה בדרישות השונות והגישו פרויקט גמר תוענק תעודת "הנדסאי חשמל" מטעם המכללה למנהל והמה"ט. חשוב לציין, כי על פי חוק החשמל הנדסאי חשמל ראשי לערוך תוכניות עד עוצמת זרם של 3630 x אמפר.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים שנרשמו בפנקס ההנדסאים יכולים להשתלב בעבודה במגוון של תעשיות וארגונים הזקוקים להנדסאי חשמל מוסמכים. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך את לימודיהם לקראת תואר אקדמי בתחומים מגוונים לרבות לימודי הנדסת חשמל ולהשתלב בתפקידי מפתח ובתנאי שכר והעסקה מהגבוהים במשק.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

חוות דעת של סטודנטים על הנדסאי חשמל - המכללה למינהל

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

המכללה למינהל
02/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין קפיטריה בקמפוס. מרוצה מזה שהכיתה יחסית קטנה מבחינת תלמידים ועם כל הקושי זה מקל. סובל מבעיות קרא עוד...

על הקמפוס

מכללה למינהל מכללה ישנה, אין יותר מדי תנאים מבחינת נוחות ( קפיטריה, כיתות מרווחות )

טיפים

להגיע עם ראש פתוח, לרצות ללמוד ואם כל הצער, להגיע לשנת הלימודים עם כסף כי מאוד קשה לשלב עבודה במשרה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה למינהל

קורס קרוב ללימודי הנהלת חשבונות
משה בן ארוש
ללא תגובה
התמחות שיווק הנדסאי תעשייה וניהול
עידן
ללא תגובה
האם יתקיימו היום לימודים במכללה למינהל חיפה?
ערערה
ללא תגובה
מתי נפתח קורס פיתוח?
מסטפא
1 תגובות
מתי יתחיל בירושלים קורס מזכירות רפואית?
בראא
ללא תגובה
קורס ביישומי מחשב אונליין
מיכל כדורי
ללא תגובה
לימודי מזכירות משפטית באשדוד
אלינור
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp