לימודי הנדסאי חשמל באורט קריית ביאליק

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי חשמל באורט קריית ביאליק

לימודי הנדסאי חשמל - אורט קריית ביאליק


הכשרה מקיפה בחשמל


ביסוד כל הפיתוחים והפעילות בחיים הפרטיים, העסקיים והתעשייתיים נמצא ענף החשמל. החשמל מניע, למעשה, את כל הפעולות במשק ומאפשר התקדמות טכנולוגית שמשרתת את חיינו. כיום קיים ביקוש רב להנדסאים שבקיאים בעולם החשמל שיכולים לקדם את התעשייה ולעסוק בפיתוח ובהתקנה של מערכות אלקטרוניות חדשניות.


במכללת אורט קריית ביאליק מציעים מסלול לימודי הנדסאי חשמל, שמכשיר הנדסאים לעבודה בענף באזור הצפון וברחבי הארץ. התכנית מקנה מיומנויות טכניות חשובות ומאפשרת לסטודנטים להתנסות בעצמם בתהליכים טכניים וממוחשבים. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תפקידים בשוק כמו במפעלים, בחברות הייטק, בחברות ביטחוניות, בענפי המחשוב והתקשורת וכן בשוק האזרחי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים מתחילים ומכירים מקצועות בסיסיים כמו מחשבים, תכנות ושרטוט, שמהווים את היסוד הטכני למקצוע. לאחר מכן, הם לומדים נושאים מתקדמים שנוגעים לעבודת הנדסאי חשמל, כמו למשל על מתקנים ומכונות חשמל ועל בקרים מתוכנתים והפעלתם. כמו כן, הם עוסקים גם בסוגיות באלקטרוניקה ובבקרה ובוחנים את אופן התחזוקה, הפיקוח והתכנון של מערכות מתקדמות.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי חשמל באורט קריית ביאליק מתפרשים על פני כשלוש שנים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות אחר הצהרים והערב ובימי שישי בשעות הבוקר. מתכונת הלימודים מותאמת במיוחד לאנשים עובדים.


הסטודנטים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובהתנסות מעשית במגוון מעבדות. אלה כוללות, בין היתר, מעבדת מחשבים, מעבדת מדידות וחשמל, מעבדת אלקטרוניקה, מעבדת מכונות חשמל, מעבדת בקרים ומעבדה למתקני חשמל. כך הם מתרגלים את עקרונות העבודה ורוכשים כישורים חשובים לעתידם המקצועי.


נושאי הלימוד

 

 • תכנות מחשבים
 • הינע חשמלי
 • בקרים בני תכנות
 • מתקני חשמל
 • מערכות ספרתיות
 • תורת הבקרה
 • שרטוט סכמתי וטכני
 • תורת החשמל
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • מערכות הספק
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • מכונות והפעלתן    
 • אלקטרוניקה של הספק    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המסלול היא מהנדסת המומחית בהנדסת חשמל, אשר עוסקת גם בחקר הוראת מקצועות החשמל והאלקטרוניקה ובפיתוח אסטרטגיות חשיבה של סטודנטים במקצועות טכנולוגיים.


על מוסד הלימוד


מכללת אורט קריית ביאליק היא מוסד ללימודים טכנולוגיים שנוסד בשנת 1970. במכללה אפשר ללמוד במגוון מסלולים ללימודי הנדסאים כמו הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי בניין והנדסאי תעשייה וניהול. בנוסף, מציעים גם קורסים שונים ללימודי תעודה ומקצוע בנושא הבטחת איכות, תיב"ם ועיצוב. המסלולים משלבים בין למידה עיונית להתנסות מעשית כדי לסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה בתום לימודיהם.


תנאי קבלה


ללימודי הנדסאי חשמל באורט קריית ביאליק מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות ובהבעה עברית בהיקף 2 יחידות. בנוסף, כחלק מתנאי הקבלה למסלול מתקבלים גם בוגרי מכינות 30+ בוגרי 12 יחידות לימוד ומסיימי מכינות להנדסאים.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול ועודים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת הנדסאי חשמל, המוענקת מטעם המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה (מה"ט) ומכללת אורט קריית ביאליק. כמו כן, הם מקבלים גם רישיון חשמל בדרגת "חשמלאי מוסמך".

חוות דעת של סטודנטים על אורט קריית ביאליק - הנדסאי חשמל
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

אורט קריית ביאליק
23/12/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את המרצים , לא אוהב את זה שלא תמיד מודיעים על דברים .

על הקמפוס

קמפוס נורא חברותי , מרצים מעולים. קשה לממן את השכר לימודים

טיפים

לבוא עם ראש ללמידה , להיות רציניים בשיעור ושיבואו עם נכונות להצליח .

אורט קריית ביאליק
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני עדיין חדש במוסד הזה אבל אני מרוצה מאיכות המרצים והיחס האישי ושיטת הלימוד

על הקמפוס

מסודר נקי יש אווירה של לימודים עוד פעם אני ממש ממש חדש עדיין לא יודיע את הכל ועדיין לא בעניינים אבל  קרא עוד...

טיפים

כי חשוב ללמוד זה נותן התקדמות משמעותית בחיים נפשית וגם מבחינת מעמד חברתי כבוד אישי ומשכורת יותר טובה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp