לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים בתל חי הנדסאים בצפון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים - תל חי הנדסאים בצפון


צועדים לעבר קדמה באלקטרוניקה


למכשור האלקטרוני יש תפקיד בעל חשיבות הולכת וגוברת בחיינו, הוא משפיע כמעט על כל תחום בחיינו. ממכשירי הסמארטפון והמחשבים שאנו משתמשים בהם ועד לציוד תעשייתי מתקדם, מערכות ביטחוניות ורכיבים לכלי רכב או טיס, כמעט שאין מערכת שאיננה מערבת היום רכיבים אלקטרוניים או משובצי מחשב. ענף האלקטרוניקה הולך ומשתכלל ומציע פתרונות משוכללים יותר ויותר במטרה להפוך את חיינו לקלים ולמתקדמים יותר. בין בעלי התפקידים החשובים בתעשייה האלקטרונית נמצאים ההנדסאים, הם אחראיים על מגוון רחב של תהליכים לרבות פיתוח, תכנון וביצוע.


ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות שעוברות על התעשייה הביאו לעלייה בביקוש להנדסאי אלקטרוניקה. בתל חי הנדסאים מתקיימת תכנית ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, שנערכת במסלול משולב בשיתוף עם חברת "אלביט מערכות". הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בחומרה ובתוכנה ומספקים להם כלים להשתלבות בשלל תפקידים בתעשיית ההייטק, בין היתר בתפקידי פיתוח, תכנון והפעלה של מערכות אלקטרוניות המשולבות מחשב או משובצות מיקרו מחשבים. כמו כן, בוגרי לימודי ההנדסאים יכולים להשתלב בתחומים כגון תכנון של רכיבים אלקטרוניים, ביצוע בדיקות סופיות, בקרת תהליכי בקווי הייצור, וכן תפקידי מכירות ושיווק בתחום האלקטרוניקה והמחשבים.


תכנית הלימודים


הלימודים במגמה זו ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה מציעים לסטודנטים להתמחות בתחום חומרת המחשבים, אשר כולל בסיסי למגוון של מקצועות בעולם המחשבים ובענפים נוספים במשק. הסטודנטים לומדים לעומק על תהליכי תחזוקה של מערכות מחשבים, על בנייה ופיתוח של מחשבים, ועל שילוב על מערכות תעשייתיות עם פעולת מחשבים וכתיבה של תוכנה. נוסף על כך, המסלול מעניק לסטודנטים ידע וכלים לשילוב בין חומרה ותוכנה ובמהלכו הם מכירים ציוד מקצועי חדיש מהתעשייה.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי ההנדסאים במסלול זה הוא שלוש שנים, וכן ביצוע של פרויקט גמר. מסלול זה מתאים במיוחד לאנשים עובדים. הוא משלב בין לימודים בשעות הערב בימי השבוע לבין לימודים בימי שישי בשעות הבוקר וכולל לימודים בסמסטר קיץ.


במסגרת שיתוף הפעולה של מוסד הלימוד עם חברת "אלביט מערכות", יכולים סטודנטים מצטיינים לקבל מלגות לימוד. כמו כן, סטודנטים מתאימים יכולים לקבל אפשרות העסקה במשרות סטודנטים בזמן הלימודים. לאחר תום התכנית, הם יכולים לקבל השמה בחברת אלביט מערכות. את פרויקט הגמר שלהם מבצעים הסטודנטים במפעל אלביט, שממוקם בגן התעשייה שבתל חי ודרכו הם מתנסים בפועל בתהליכי עבודה מתקדמים וצוברים ניסיון פרקטי בתעשייה. נוסף על כך, מתקיימות הרצאות של מהנדסים מטעם החברה.


במסגרת הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של מעבדות בתחומי המחשבים והאלקטרוניקה, אלה כוללות מעבדות תיב"מ, מיקרו מחשבים, אלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה תקבילית, חשמל ומדידות. מעבדות אלה מציעות להם להתנסות בהפעלה של ציוד משוכלל ולהכיר מקרוב את תהליכי העבודה של הנדסאי אלקטרוניקה.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במהלך התכנית נכללים התחומים הבאים:

 

 • חשמל ומדידות
 • תכנות מחשבים
 • מערכות ספרתיות
 • תקשורת מחשבים
 • אלקטרוניקה תקבילית
 • התקנים מוליכים למחצה   
 • תיכון חומרה
 • תקשורת RF
 • מבוא לבקרה
 • אנגלית טכנית
 • הדמיה ותיב"מ    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בתל חי הנדסאים אפשר ללמוד בשלל תכניות ללימודי הנדסאים, אשר שואפות להכשיר עובדים לתפקידים משמעותיים בתעשייה הישראלית. בין המסלולים אשר מתקיימים במוסד זה אפשר למצוא לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי מכונות רכב ומסלולים רבים נוספים. נוסף על כך, פועלת במכללה מכינה טכנולוגית להנדסאים שמאפשרת למועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים הטכנולוגיים. מוסד הלימודים מפעיל גם תכניות ללימודי תעודה בתחומי התעשייה, הניהול, העיצוב והמחשבים דרכם יכולים עובדים בתעשייה לקדם את הקריירה ולצבור מיומנויות מקצועיות חדשות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאים צריכים לעמוד בדרישות שמציבה מה"ט, הכוללות תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית ובה ציון עובר במספר מקצועות, הכוללים בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות. גם בוגרים של מכינה קדם אקדמית מוכרת, מכינה טכנולוגית להנדסאים ומכינה 30+ אשר עוברים בהצלחה את כל בחינות הגמר יכולים להתקבל לתכנית הלימודים.


תעודה


דיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים מוענקת לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון
Whatsapp Whatsapp