רוצה פרטים על הנדסאי בעלי חיים ורפת?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנדסאי בעלי חיים ורפת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי בעלי חיים ורפת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת

 

אם אתם אנשי כפר ולא אנשי עיר, אם אתם אוהבים להשכים עם קולן של התרנגולות, לחלוב פרות או עיזים ולטפל בחיות המשק, לימודי הנדסאי במגמת בעלי חיים ורפת הוא התחום עבורכם. מאז ומתמיד אנשים נהגו לחלוב פרות ולהינות מהחלב שהן מציעות, אולם, תחום זה עבר התפתחויות ושינויים רבים עם כניסתה של טכנולוגיה חדישה. תחום המשק בישראל הוא היום מפותח ביותר. מדינת ישראל נחשבת למעצמה עולמית בכל הנוגע לחליבה מתקדמת.

משום כך, הרפתות זקוקות לכוח אדם מקצועי ומיומן שיגע לטפל בצרכים השונים של הרפת, לנהל אותה ולהתאימה לטכנולוגיה החדישה ביותר בחליבה ובהזנה של הפרות, העיזים ושאר בעלי החיים.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים להנדסאי בעלי חיים ורפת הינה להכשיר כוח אדם הבא במגע יומיומי עם החיות, שיוכל לעסוק בניהול רפתות ומרכזי מזון. תוכנית הלימודים כוללת גם התנסות מעשית בעבודות השונות במשק החי. במהלך הלימודים ילמד הסטודנט הזרעה מלאכותית, סיוע בהמלטות, רפואה מונעת בסוסים ועוד. במהלך השנה השנייה ללמודים יש להגיש פרויקט גמר שמסכם את השילוב בין הידע התיאורטי והמעשי. לכל סטודנט יתלווה מנחה מקצועי מהסגל האקדמי שילווה אותו במהלך הפרויקט.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי בעלי חיים וניהול הינם תעודת בגרות מלאה. מי שאין ברשותו תעודת בגרות מלאה יוכל להשלים ללימודי מכינה במסלול טכנולוגי לימודים שמוצעים במוסדות לימוד שונים.

 

משך הלימודים ותעודות

 

אורך התכנית כשנתיים אקדמיות של לימודים בסופן מוענקת דיפלומה מטעם המכללה, משרד החינוך ומה"ט. תעודה זו מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, כמו גם להשתלב בשוק העבודה במגוון של תפקידים.
 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים כוללת בתוכה לימודי מקצועות תשתית. להלן הנושאים הנלמדים בלימודי התשתית להנדסאי בעלי חיים ורפת: אנטומיה, פיזיולוגיה, גנטיקה, דרכי ניהול, חשבונאות, אוטומציה מחשוב ומבנים ברפת, מיכון חליבה, תמחיר, תהליך ייצור והפקת החלב, תכנון מבנים, ביוכמיה, ביולגיה של תאים, איכות הסביבה, מתמטיקה, סטטיסטיקה ומחשבים.

 

מלבד מקצועות התשתית התכנית כוללת התמחות בצאן, רפת, או התמחות בבקר המכילה תתי התמחויות בנושאים רבים ומגוונים כגון: תורת התרופות, חיסונים, בריאות הטלפיים, מחלות יונקים, הרעלות וטיפול בהרעלות, מחלות מדבקות, מחלות פנימיות, מחלות עיניים, מחלות עור, מערכת העיכול, הזנה ובניית מנות, שימור מזון, עיבוד חלב, תכנון מכלאות ומפטמות, פרזיטולוגיה, טיפוח בקר לבשר, סיוע בהמלטות, פוריות והזרעות, ניהול עדר, הזרעות מלאכותיות.

 

מוסדות לימוד

 

  • בית הספר להנדסאים רופין - מגמת לימודי הנדסאי בעלי החיים ברופין כוללת ארבע התמחיות התמחות ברפת, התמחות בצאן (כולל עזים וכבשים), התמחות בבקר לבשר והתמחות בסוסים. הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי וטרינריה (ולקבל פטורים בקורסים מסוימים) או להמשיך ללימודי מדעי בעלי החיים בפקולטה לחקלאות וזאת עקב שיתוף פעולה אקדמי בין מכללת רופין לפקולטה לחקלאות. תנאי הקבלה הינם: תעודת בגרות מלאה או תעודת מכינה טכנולוגית או מועמד שגילו מעל 35 שנים צריך רק תעודת 12 שנות לימוד.

 

  • המכללה להנדסאים בתל חי ע"ש גרטרוד ומוריס רוטמן – מכללת תל חי מציעה מסלול חדשני ללימודי יסוד בבעלי חיים המקנה בסיס וידע בגידול בעלי חיים. בסיום הלימודים זכאי הבוגר לתעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית תל חי והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע בהנדסאות בע"ח. תוכנית הלימודים במכללת תל חי הינה תוכנית פרווטרינריה הכוללת לימוד מקצועות רבים מתחום הויטרנריה כגון: הזנה ווטרינרית, פתלוגיה, היסטולוגיה, ביולוגיה של חיות מעבדה ואנטומיה.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגר הנדסאי בעלי חיים זכאי לדיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט ויכול להשתלב בתפקידי ניהול של רפתות, הקמת רפתות, תפקידים במשרד החקלאות, משרד לאיכות הסביבה, במשרד הבריאות, יכול לעסוק בהזרעות מלאכותיות, עבודה בספארי, גני חיות, שמורות טבע. כמו כן הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי תואר ראשון במדעי בעלי החיים, בביולוגיה, באיכות הסביבה, במדעי הטבע, וטרינריה ועוד מקצועות משיקים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי בעלי חיים ורפת?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי בעלי חיים ורפת?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי

התקבלו 536 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp