לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסאי > הנדסאי בניין

לימודי הנדסאי בניין, רוצה להצליח?


מחפש/ת מידע על לימודים? הנדסאי בניין? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הנדסאי תעשייה וניהול
הנדסאי אלקטרוניקה
הנדסאי חשמל
כימיה תרופתית
הנדסאי חקלאות
הנדסאי עיצוב תעשייתי
הנדסאי בניין
הנדסאי מכשור רפואי
הנדסאי קירור ומיזוג אויר
הנדסאי סאונד וקול
 
 
תקשורת אינטראקטיבית
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
הנדסאי תקשורת חזותית
הנדסאי אנימציה והדמיה
הנדסאי פלסטיקה
הנדסאי רכב
הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית
הנדסאי מכשור ובקרה
הנדסאי סביבה
הנדסאי תוכנה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי הנדסאי בניין, מחפש קריירה מצליחה?

הנדסאי הוא איש מקצוע אשר יש לו אוריינטציה טכנולוגית יישומית. ההנדסאים הפכו בשנים האחרונות לכוח חשוב בשוק העבודה בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שחלו בעשורים האחרונים. הנדסאי בניין המוכר גם בשם הנדסאי אזרחי הוא אחד מהמסלולים המבוקשים ביותר בקרב הסטודנטים הרוצים להיות הנדסאים.

 

הפריחה הגדולה של ענף הבנייה בשני העשורים האחרונים הביאה לביקוש גדול בתחום זה, והפכה את התחום לחשוב ונדרש. הסטודנטים שלא רוצים ללמוד הנדסה במשך שנים רבות, יכולים ללמוד במשך כשנתיים ולקבל הכשרה כהנדסאים.

 

הנדסאי הוא איש מקצוע אשר יש לו אוריינטציה טכנולוגית יישומית. ההנדסאים הפכו בשנים האחרונות לכוח חשוב בשוק העבודה בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הרבות שחלו בעשורים האחרונים. הנדסאי בניין המוכר גם בשם הנדסאי אזרחי הוא אחד מהמסלולים המבוקשים ביותר בקרב הסטודנטים הרוצים להיות הנדסאים.

 

ענף הבנייה הוא אחד מהענפים המרכזיים והמשפיעים ביותר בכלכלת ישראל. סטנדרט וטכנולוגיות הבנייה השתפרו לאין ערוך בזכות יכולותיהן המקצועיות של חברות הבנייה והתשתיות בענף. שיפור זה ניכר באיכות הגבוהה ובעיצוב המודרני של מבנים תעשייתיים, בנייני מגורים, מחלפים וגשרים. ההתפתחות בענף בשני העשורים האחרונים הביאה לביקוש גדול להנדסאי בניין מיומנים שישתלבו בתחום הבניה ויעסקו בתכנון ופיקוח של דרכים, בפיקוח וניהול פרוייקטים, בתכנון הנדסי, ובפיתוח אזרחי סביבתי.

 

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי בניין? 

מטרת לימודי הנדסאי בניין והנדסה אזרחית היא להכשיר את הסטודנטים לתכנון, הקמה ותפעול של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה הפרטית והציבורית. במסגרת לימודי הנדסאי במגמת בניין או ניהול בנייה, לומדים הסטודנטים מגוון רחב של מקצועות לימוד בתחומים מדעיים בסיסיים, ובהמשך גם נושאים בתחום ההנדסה האזרחית והנדסת הבניין .

 

נושאי הלימוד בהנדסאי בניין

 

נושאי הלימוד משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים אולם ברוב המכללות נלמדים הנושאים הבאים:

 

 • ארגון וניהול בנייה
 • פרטי בניין
 • בטיחות באתרי בנייה
 • חומרי בנייה
 • תכנון קונסטרוקציות בטון
 • כלכלת בינוי
 • תכנון קונסטרוקציות פלדה
 • חישוב כמויות
 • תכנון אינסטלציה סניטרית
 • פיקוח על הבנייה
 • תורת הבנייה ותכנון הנדסי
 • ארגון וניהול אתר     
 • תכנון וביצוע כבישים ותשתיות     
 • ועוד

 

כמו כן, נלמדים גם מקצועות הבסיס כמו מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית, יישומי מחשב ותוכנות מחשב המיושמות בענף הבניה כגון: תוכנה לתכנון כבישים, AUTOCADתוכנת שרטוט, תוכנה לתכנון וניהול אתרי בניה. מוסדות הלימוד מציעים התמחויות משנה שונות, כגון מגמת משנה בניהול הבנייה ובתכנון מבנים.

 

הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כהנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 

 

מהם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי בניין?

 

על כל מועמד לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

 

 • תעודת בגרות מלאה
 • בגרות חלקית ובה: 3 יחידות לימוד במתמטיקה, 3 יחידות באנגלית, 2 יחידות בהבעה עברית בציונים חיוביים; בבגרות בעברית יתקבלו גם שני מקצועות ברמה של יחידה אחת כל אחד. יהיה ניתן להתקבל גם עם ציון 50 בבחינות הבגרות ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד במקצועות אנגלית ומתמטיקה.
 • סיום מוצלח של מכינה טכנולוגית להנדסאים, ועמידה במבחני המכון להכשרה טכנולוגית ולמדע (מה"ט), בתחומים: אנגלית, הבעה עברית ומתמטיקה.
 • סיום מכינה קדם אקדמית
 • גיל 35 ומעלה, וסיום 12 שנות לימוד - מקנים פטור מתנאי הקבלה המפורטים לעיל.
 • כמו כן, המועמד יידרש לעבור ראיון אישי עם ראש המסלול המבוקש ומבדק התאמה.

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בישראל, בין היתר - 

 

 • תל חי הנדסאים: במכללה אפשר ללמוד במסלול ניהול וביצוע בנייה או במסלול תכנון מבנים, שהיקפו חמישה סמסטרים.

 

 • המכללה למינהל: מוסד הלימוד מאפשר ללמוד בתכנית יום או במסלול ערב. אפשר ללמוד במגמות נוספות כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה ולימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר.

 

 • המכללה האקדמית ספיר: בית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית ספיר מאפשר ללמוד בתכנית הנדסאי בניין, במגמת ניהול הבנייה וכן במגמת ניהול מבנים.

 

 • הקריה ללימודי הנדסה: הקריה ללימודי הנדסה מציעה תכנית לימודי הנדסאי בניין אשר נערכת במסלול בוקר או בתכנית ערב להנדסאים.

 

 • מכללת אורט כפר סבא: במכללה זו מתקיימים לימודי הנדסאי בניין במסלול יום שאורכו כשנתיים או בתכנית משולבת שאורכה שלוש שנים ובה לומדים בערבים ובימי שישי.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין: מסלול ניהול הבניה במכללה נפרש על פני ארבעה סמסטרים, יש אפשרות להמשיך לסמסטר נוסף ולהתמחות גם בתכנן מבנים.

 

 • המכללה הטכנולוגית כנרת: היקפם של הלימודים במסלול הנדסאי בניין הוא כשלוש שנים. המכללה מציעה מגוון מסלולים נוספים להכשרת הנדסאים.

 

 • הנדסאים באריאל: באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול ניהול בנייה וכן במגמת תכנון מבנים. כמו כן, מוסד הלימוד מאפשר להמשיך ולהשלים מהנדסי למהנדס.

 

 • מכללת נצרת עילית: הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול יום למסלול משולב, התכנית משלבת סדנאות מעשיות רבות שבאות לחשוף את הסטודנטים לתהליכים בעולם הבנייה.

 

 • מכללת עתיד: רשת המכללות בפרישה ארצית מפעילה מסלול לימודי הנדסאי בניין שמשלב למידה תיאורטית עם סדנאות בתכנון קונסטרוקציות ופרויקט גמר לתכנון אתר בנייה.

 

 • מכללת אורט ירושלים: המכללה מציעה תכנית ללימודי הנדסאי הנדסה אזרחית במתכונת מסלול משולב ערב וימי שישי באורך של שלוש שנים, או תכנית לימודי יום שאורכה כשנתיים.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: במכללה זו ניתן ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי אזרחי בהתמחות ניהול בנייה וכן בהתמחות תכנון מבנים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, שכר לימוד ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 


כמה זמן לומדים?

כמו כל ההכשרות בלימודי הנדסאים, גם הכשרת הנדסאי בניין נמשכת שנתיים - שלוש שנים. הלימודים יכולים להיות לימודי יום או לימודי ערב - על פי המסלול המבוקש. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

 

מהו שכר הלימוד?

 

שכר הלימוד הוא כ - 9,000 שקלים לשנת לימוד, במכללות ובבתי ספר המתוקצבים ע"י המה"ט.

 

איזו תעודה מקבלים בסיום לימודי הנדסאי בניין?

 

בתום לימודיהם, במידה וישלימו את כל המחויבות שלהם, יקבלו הבוגרים תעודת "הנדסאי ניהול בניה" . תעודה זו תאפשר להם רישום בפנקס ההנדסאים במדור "ביצוע מבנים". סטודנטים אשר ירצו לעסוק בתכנון ידרשו ללמוד סמסטר נוסף אשר בסופו יקבלו דיפלומת "הנדסאי ניהול בניה". לימודים אלו ועמידה בכל הדרישות יאפשרו רישום נוסף בפנקס ההנדסאים במדור "תכנון מבנים".


במה עוסקים הנדסאי בניין?

 

לרוב יעסקו בוגרי המסלול כהנדסאי תכנון, או כהנדסאי ניהול ופיקוח. הנדסאי בניין שהתמחו בניהול הבניה ישתלבו בדרך כלל כמנהלי עבודה של אתרי בנייה, זאת לאחר שעברו את המבחנים של מוסד הלימודים והמה"ט. הנדסאי בניין שהתמחו בתכנון מבנים יקבלו זכות חתימה על תכנון מבנים פשוטים, כלומר עד ארבע קומות, ויהיו זכאים להגיש תוכניות מבנים לאישור וועדות בניה מקומיות.

 

בוגרי מסלול הנדסאי בניין יוכלו בתום הלימודים להשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה. מקצת המקומות שניתן בהם לעבוד הינם חברות נדל"ן ובנייה, משרדי תכנון שונים ורשויות מקומיות.

 

 

מהו גובה השכר במשק?

 

הנדסאי בניין צפויים להרוויח כ - 10,000 ₪ בחודש.
 

רוצה לדעת יותר על הנדסאי בניין? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הנדסאי בניין
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד הנדסאי בניין

המכללה למינהל - לימודי הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים
מכללת נצרת עילית - לימודי הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית מכללת אורט כפר סבא - לימודי הנדסאי בניין
מכללת עמל הישגים - לימודי הנדסאי בניין שנקר הנדסאים - לימודי הנדסאי בניין - הנדסה אזרחית
מכללת אורט קריית ביאליק - לימודי הנדסאי בניין מכללת אורט ירושלים - לימודי הנדסאי בניין
המכללה האזורית צפת - לימודי הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית
המכללה הטכנולוגית רופין - לימודי הנדסאי בניין, הנדסה אזרחית הנדסאים בטכניון - לימודי הנדסאי בניין
       


חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי בניין (81 חוות דעת)
התקבלו 81 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
‫עידן,המכללה הטכנולוגית באר שבע, ערב, 13/12/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
קשה עם לוח הזמנים העמוס של המסלול, יש המון תוכן ומצריך המון תרגול וכאשר אתה סטודנט שצריך גם לעבוד ולפרנס משפחה (אני נשוי +3) וגם ללמוד במקביל אתה מגלה שזמן הוא המצרך הכי יקר בחייך

על הקמפוס
התוכן הלימודי מעשיר, המרצים מלמדים ונותנים חקר מקרה של המון תחומים בתוך דיספלינת הבניין אך עם זאת המקום ושיטות הלימוד שלו קצת מיושנים ולא נעזרים בטכנולוגיה מתקדמת המתאימה לימינו אנו.
לדוגמא אנו לומדים תוכנות על ציוד ישן ובשיטות מיושנות דבר המחייב שינוי ברפורמה, אנו נמצאים בעידן חדש ובעולם התעשייה תמיד מחפשים ותמיד ישנה התפתחות... חבל שזה לא כך גם עם דרכי ההוראה
..
דבר שגורם לפער בין השיטות ליישום במציאות
לורין,מכללת תל חי - לימודי תעודה, הנדסה, 12/12/2018
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המקצוע לא משעמם ויש הרבה דבים לעשות לא רק דבר אחד כאילו יש הרבה כיוונים וזה מה שאוהבת

על הקמפוס
בניינים מאוד ישנים לא מרגיש שבאמת במכללה והקפיטריה אותומ דבר
 
פורומים בתחום
פורום הנדסאים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
הנדסאי אדריכלות נוף - לימודי הנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
לימודי הנדסאי מכונות, מחפש מקצוע?
האם כדאי לך ללמוד לתואר הנדסאי?
הנדסאים - לימודי ערב
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסאי
תל חי - הנדסאים
מכללת אשקלון - הנדסאים
טכניון - הנדסאים
המכללה למנהל - הנדסאים
אורט סינגאלובסקי - הנדסאי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הנדסאי בניין?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הנדסאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
הסבה מהנדסאי אלקטרוניקה להנדסאי חשמל (לפני 6 ימים, 15 שעות, 46 דקות)
הסבה מקוצרת מהנדסאי אלקטרוניקה להנדסאי חשמל (לפני 7 ימים, 7 שעות, 56 דקות)
זכות חתימה של הנדסאי אדריכלות (לפני 8 ימים, 17 שעות, 35 דקות)
זכות חתימה של הנדסאי אדריכלות (לפני 10 ימים, 8 שעות, 1 דקות)
שחזור דיפלומה (לפני 10 ימים, 13 שעות, 57 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD