רוצה פרטים על הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנדסאי בניין (אזרחית) התמחות בתכנון מבנים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים

 

ענף הבנייה בישראל מצוי בהתפתחות מתמדת ומהווה אחד מעמודי התווך של המשק הישראלי. תוכנית הלימודים לקראת תעודת הנדסאי בהנדסה אזרחית הנקראת גם הנדסאי בניין, כוללת מגוון רחב של תחומי התמחות ביניהם גם התמחות בתכנון מבנים. תוכנית הלימודים כוללת שיעורים תיאורטיים לצד התנסות במעבדות מקצועיות הכוללות ציוד מתקדם לרשותם של הסטודנטים.

 

לימודי הנדסאי חושפים את הסטודנטים להיבט הטכני של המערכת המבנים, ומקנים כלים חישוביים לצורך בדיקת יציבות וחוזק המבנה וכן, טכניקות להערכת עמידותו. הלימודים כוללים שיעורים ומקנים ידע בתכונות של חומרי הבניין והקרקע ובתקנים הבטיחותיים הנדרשים לתכנון והקצה של מבנים.

 

מגמת ההתמחות בתכנון מבנים שמה דגש נרחב על הקנייה של כלים לשרטוט של קונסטרוקציות כגון מערכות תנועה וכבישים. עם סיום הלימודים הבוגרים יכולים להשתלב בשלל של ארגונים ציבוריים ופרטיים בתפקידים של פיקוח וניהול פרויקטים בתחומי הבנייה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים ממוסד למוסד, עם זאת רוב המוסדות יקבלו מועמדים שעומדים בדרישות הבאות:

 

 • תעודת בגרות ישראלית מלאה או חלקית
 • בגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד
 • בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד
 • בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד
 • בוגרי מכינה
 • ראיון אישי ו/או וועדת קבלה

 

* מועמדים מעל גיל 35 יוכלו להתקבל עם תעודת סיום של 12 שנות לימוד.

 

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון של נושאי לימוד כגון:

 

 • לימודים כללים במקצועות כגון: כימיה, מתמטיקה, אנגלית טכנית, פיזיקה, ועוד
 • לימודים בסייסים במקצועות הנדסת הבניין תוך דגש על תכנון מבנים: תורת הבנייה והמבנים, תורת החוזק, קונסטרוקציות פלדה, שרטוט של מבנים ועוד.

 

בסיום הלימודים על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר מעשי תוך התנסות במעבדה המעבדה המתקדמות.

 

משך הלימודים ותעודות

 

משך הלימודים לקראת תעודת הנדסאי בניין כוללת התמחות בתכנון מבנים משתנים ממוסד למוסד ולרוב אורכים בין שנתיים לשלוש שנות לימוד. ניתן לבחור בין מסלול ללימודי בוקר ומסלול לימודי ערב המיועד לסטודנטים עובדים. עם סיום הלימודים ועמידה בכל הדרישות השונות תוענק לבוגרים תעודת "הנדסאי בניין עם התמחות בתכנון מבנים" מטעם מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית) ומוסד הלימודים הנבחר.

 

התעודה מזכה את הבוגר לחתימה על תכנון קונסטרוקציות של 4 קומות : תכנון "מבנים פשוטים" המאפשרת הגשת תוכניות לאישור ועדות בנייה ברשויות המקומיות.

 

 

מוסדות לימוד

 

קיימים מספר מוסדות לימוד שמציעים תוכנית לימודים לקראת תעודת הנדסאי בניין עם התמחות בתכנון מבנים:

 

 • אורט קריית ביאליק - במכללה זו, שבה מוצעים לימודי הנדסאים בצפון במגוון מקצועות, ניתן להמשיך למגמת תכנון מבנים אחרי סיום מגמת ניהול הבנייה, במסלול שאורכו הכולל 3 שנים וחצי.

 

 • אורט הרמלין (נתניה) - במכללה הטכנולוגית אורט הרמלין מתקיימת מגמת תכנון שאליה יכולים להמשיך בוגרי מגמת ניהול בנייה. אורך התכנית הכוללת כשלוש שנים וחצי, והיא מאפשרת הרחבת הסמכות המקצועית ורישום במדור נוסף של פנקס ההנדסאים.

 

 • אורט ירושלים - בוגרי מגמת ניהול הבנייה במכללה זו יכולים להמשיך לסמסטר חמישי ולהשלים את החובות הנדרשים גם במגמת תכנון, שבה לומדי על תהליכי התכנון של קונסטרוקציות ממגוון סוגים.

 

 • הנדסאים באריאל - בית הספר להנדסאים מציע תוכנית לימודים לקראת תעודת הנדסאי בניין עם מגמת משנה תכנון מבנים.

 

 • הנדסאים תל חי - תוכנית לימודים לקראת תעודת הנדסאי בניין עם התמחות בתכנון מבנים. קיימת אפשרות למסלול לימודים בוקר ומסלול לימודים ערב.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע - המכללה הטכנולוגית באר שבע מציעה לבוגרי לימודי הנדסאי בניין בהתמחות ניהול בנייה להמשיך לסמסטר חמישי נוסף המקנה זכות חתימה על מבנים פשוטים עד 4 קומות.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין - לימודים לקראת תעודת הנדסאי בניין מגמת משנה בתכנון מבנים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי הנדסאי, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון של משרות כהנדסאי מבנים, במשרדי תכנון או במשרדים עצמאיים, כאחראי פרויקטים לניהול אתרי בנייה, כפקחים על מבנים, במשרות ניהוליות וביצוע של עבודות קבלניות, כאנשי פיקוח, בקרה, או שיווק במפעלים לחומרי בנייה, ברשויות המקומיות ועוד. הבוגרים יוכלו להמשיך את הלימודים לקראת בחינה במשרד התמ"ת ולקבל הסמכה כ"מנהל עבודה". 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי בניין התמחות בתכנון מבנים

התקבלו 12 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp