לימודי הנדסאי בניין במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

לימודי הנדסאי בניין במכללה האקדמית ספיר - המרכז הטכנולוגי להנדסאים


ענף הבנייה מהווה תחום משפיע ומשמעותי בכלכלת המדינה ומדי שנה בשנה מושקעים משאבים רבים בתחום זה לצורך הקמת מפעלים ובניינים, כבישים תשתיות ופיתוח. הנדסאי הבנייה מהווים פונקציות חיוניות בענף והם עוסקים בתכנון, בפיקוח ובביצוע של מיזמי בנייה רבים.

 

סטודנטים בתכניות ללימודי הנדסאים יכולים לקבל 100% מימון של מלגת חיילים משוחררים ללימודי הנדסאים.

 

תכנית הלימודים

 

המגמה להכשרת הנדסאי בניין במכללה האקדמית ספיר שמה לה למטרה להכשיר כוח אדם מקצועי לתחום הבנייה, התשתיות והשיפוצים וזאת בהתאם להנחיות משרד הכלכלה. תחילה הסטודנטים לומדים בהתמחות ניהול בנייה והמעוניינים יכולים להמשיך לסמסטר נוסף בהתמחות תכנון מבנים. בשתי ההתמחויות המשתתפים לומדים לתכנן ולהכין תכניות לביצוע של בניין, להכין כתב כמויות ומכרזים, לנהל אתרי בנייה בפועל במהלך הבניה ולפקח על ביצוע של מבנים.

 

  • מגמת ניהול בנייה – בהתמחות זו הסטודנטים לומדים לנהל מיזמי בנייה, לפקח עליהם ולבצע אותם. הם רוכשים את המיומנויות לעבוד על מיזמי בנייה בתחומים שונים, כמו מגורים, תעשייה ומבני ציבור. הבוגרים של מגמה זו יכולים להירשם בפנקס הקבלנים וכן להשלים את הבחינה של משרד העבודה ולקבל תואר "מנהל עבודה" ולנהל אתרי בנייה.

 

  • מגמת תכנון מבנים – התמחות זו נעשית לאחר סיום ההתמחות בניהול בנייה ובה הסטודנטים לומדים על עריכת תכניות קונסטרוקציה למבנים עד ארבע קומות, לרבות שינויים ותוספות. הם רוכשים את המיומנויות לתכנן ולפקח על בנייה של מבנים מסוגים שונים, לרבות בנייה למגורים, לתעשייה ולציבור הרחב.

 

מתכונת הלימוד

 

  • ניהול בנייה – מסלול בוקר נפרש על פני שנתיים ובו לומדים ארבע פעמים בשבוע בשעות הבוקר. מסלול הערב נפרש על פני שלוש שנים ובו לומדים שלוש פעמים בשבוע בשעות הערב ופעם נוספת בשישי בבוקר.

 

  • תכנון מבנים – המעוניינים להמשיך בהתמחות זו לאחר סיום ההתמחות בניהול בנייה משתתפים בסמסטר נוסף במתכונת לימודי ערב שבו לומדים ארבע פעמים בשבוע ופעם נוספת ביום שישי בבוקר.


על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר היא מוסד להשכלה גבוהה הדוגל בערכים ובעשייה חברתית. המוסד מעודד למידה מאתגרת אשר מדרבנת למצוינות ותוך כדי מנחיל לסטודנטים עקרונות של מנהיגות ואחריות סביבתית וחברתית. המכללה מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, לימודי הנדסאים, מכינות קדם אקדמיות, לימודי חוץ והכשרות.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודים כסטודנט מן המניין מותנית בעמידה באחת מן הדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה, תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר בשלוש יחידות לפחות במתמטיקה, בשלוש יחידות לפחות באנגלית ובשתי יחידות לפחות בעברית (לשון, הבעה וספרות), תעודת סיום של מכינה טכנולוגית להנדסאים. מועמדים שגילם 35 ומעלה יכולים להתקבל על סמך אישור המעיד על 12 שנות לימוד ממוסד חינוכי מוכר.

 

מועמדים שנרשמים לתכנית מוזמנים למכינה בהיקף של 8 ימים בסיומה מתקיימת בחינה, יש להציג ציון של לפחות 85 כדי להתקבל ללימודים. הקבלה למגמה נעשית לפי שקלול הבחינה ותנאי הקבלה. מועמדים יכולים גם להיבחן בבחינת פטור ללא השתתפות במכינה, בכפוף לציון 85 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים דיפלומת הנדסאי בניין מטעם המכללה האקדמית ספיר ומטעם מה"ט.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עם סיום הלימודים הבוגרים משתלבים בתפקידים שונים בתחום הבניין, ובהם ניהול ופיקוח על מיזמי בנייה, אישור תכניות ופיקוח על תהליכים בחברות לניהול פרויקטים, במשרדים לתכנון מבנים, בחברות הנדסיות ועוד.
 

קראו גם על:

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

חוות דעת של סטודנטים על ספיר - הנדסאי בניין

התקבלו 13 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
12/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את היחס של המרצים

על הקמפוס

מקום מפותח עם סגל של מרצים מעולה

טיפים

תחסכו כסף לפני על מנת שלא תצטרכו לעבוד יותר מידי בזמן התואר

המכללה האקדמית ספיר
26/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את המקצוע ויש מורים שיודעים ללמד א החומר בצורה טובה לעומת האוירה בכיתה לא טוב ההמון תחרויו קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מנהל בצורה טובה מאוד הכל מסודר ומסונכרן מתייחסים יפה לתלמידים ויש יחס אישי

טיפים

יש להגיע עם ראש פתוח לימדה אי אפשר לעבוד על כדי התואר לכן עדיף לחסוך לפני


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp