לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר

לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים באריאל - הנדסאי הנדסה אזרחית

ידע ואיכות לענף הבנייה

אם אתם בעלי הבנה טכנית טובה, בעלי תפישה לצורות ובעלי רצון לעסוק במקצוע המשלב עבודה עם אנשים ובעבור אנשים – לימודי הנדסאי אזרחי מתאימים לכם. בהנדסאים באריאל מציעים מסלול לימודים שבו זוכים הסטודנטים להכשרה המאפשרת להם לעסוק בתחום התכנון או הביצוע בענף התשתיות והבנייה בתפקידים שיכולים לסייע לקדם את המשק.

 

בוגרי מגמה זו ללימודי הנדסאים יכולים להמשיך במסלול מקוצר לדיפלומת הנדסאים נוספת, למגמת הנדסאים אדריכלות ועיצוב פנים. כמו כן, באפשרותם להשלים לתואר ראשן בהנדסה אזרחית במסגרת תכנית להשלמה מהנדסאי למהנדס.

 

סטודנטים נבחרים במחלקה זו זכאים למעטפת לימודית, כלכלית, תעסוקתית ואישית בפרויקט "הזנק להנדסאים"

 

תכנית הלימודים

במסלול לימודי הנדסאי בניין לומדים את יסודות המקצוע בנושאים כמתמטיקה, פיזיקה, אנגלית טכנית ועוד, בשילוב ספרות עזר רלוונטית, ובהתאם לרשימת התקנים הממשלתיים המשמשת בענף הבנייה. בנוסף, הסטודנטים לומדים על נוהלי בטיחות בעבודה, ומכירים לעומק את דיני התכנון והבנייה בהנדסה האזרחית. הסטודנטים לומדים כיצד לשרטט קונסטרוקציות, והם מתנסים ביישומי המחשב הרלוונטיים לעיסוק בתחום הבנייה.

 

נוסף על כך, התכנית כוללת תעודת מומחיות מקצועית בתחום היזמות ותמ"א 38.

 

מגמות התמחות

 

בוחרים באחת משתי מגמות התמחות – ניהול בנייה, או תכנון מבנים.

 

 • ניהול הבנייה: מגמה זו מעניקה כלים לייעול תהליכי בנייה, להיכרות עם הספקי עבודה וחישובי כמויות בענף הבניין, לפיקוח על בנייה ולתמחור. כמו כן, לומדים על היבטים בבניה ירוקה ובביטוח בעבודה.

 

 • מגמת תכנון מבנים - קונסטרוקציות: תכנית לימודי הנדסאי בניין בהתמחות תכנון מבנים כוללת סמסטר חמישי נוסף או שני סמסטרים, שמתקיימים לאחר תום לימודי הנדסאי בניין ובהתאם לתכנית הנבחרת על ידי הסטודנטים - לימודי יום או לימודים להנדסאים שמותאמים לאנשים עובדים. המגמה מתמקדת בתכנון הנדסי של קונסטרוקציות. הבוגרים בעלי זכות חתימה לתכנון של קונסטרוקציות עד גובה 11 מטר, 4 קומות.

 

מתכונת הלימוד

 

אוקטובר - קיים מסלול יום ובו לומדים 4 ימים בשבוע, אורכו שנתיים (4 סמסטרים). כמו כן קיים מסלול משולב לאנשים עובדים, שבו לומדים יומיים אחר הצהריים ובימי שישי, במשך שלוש שנים - תשעה סמסטרים.


מסלול אביב (מרץ) - ניתן ללמוד במסלול יום שכולל 5 סמסטרים ובו לומדים 4 ימים בשבוע. או במסלול לימודים משולב לאנשים עובדים שבו לומדים  יומיים במהלך השבוע אחר הצהריים ובימי שישי במשך שלוש שנים - 8 סמסטרים.

 

הלימודים משלבים תכנים עיוניים עם התנסות מעשית ולקראת סיומם מגישים פרויקט גמר יישומי.

 

חיילים משוחררים עד חמש שנים ממועד השחרור יכולים לקבל מימון שכר לימוד לשנתיים עד גובה 80%, בכפוף לנהלי מה"ט. גם מצטיינים עם ממוצע בגרויות גבוה יכולים לקבל מלגות הצטיינות.

 

נושאי הלימוד

במסגרת המסלול ללימודי הנדסאי אזרחי לומדים, בין השאר, על:

 

 • פיקוח על הבנייה
 • קונסטרוקציות בטון
 • הנדסת קרקע וביסוס
 • תורת הבנייה והמבנים
 • ניהול פרוייקטים בבנייה
 • פיתוח תשתיות וכבישים
 • קונסטרוקציות עץ ופלדה    
 • גיאודזיה
 • שיווק עצמי
 • חוזק חומרים
 • תקצוב ותמחור
 • שרטוט אדריכלי
 • חישוב סטטיסטי    
 • ועוד


תנאי הקבלה

לתכנית יכולים להגיש מועמדות אלה שהם בעלי תעודת בגרות מלאה, בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים, או בעלי תעודת בגרות חלקית – הכוללת ציוני "עובר" במקצועות מתמטיקה ואנגלית – ברמה של 3 יחידות לפחות, וכן במקצוע הבעה או ספרות עברית – ברמה של 2 יחידות לפחות. מועמדים שמעל גיל 35 יוכלו להגיש מועמדותם באמצעות אישור על 12 שנות לימוד בלבד. בנוסף, כל המועמדים נדרשים לעמוד בבחינות קבלה ומיון, וכן בריאיון קבלה אישי.

תעודה

בתום המסלול ללימודי הנדסה אזרחית הבוגרים מקבלים תעודת הנדסאי מטעם מה"ט ומטעם הנדסאים באריאל. כמו כן, הם מקבלים תעודת מומחיות מקצועית ביזמות ותמ"א 38.

 

עם סיום הלימודים הם יכולים להשתלב בתפקידי פיקוח וניהול אתרי בנייה בפועל, בביצוע עבודות קבלניות, בעבודה במפעלים בענף הבנייה בתפקידי שיווק ופיקוח, וכן בתכנון, רישוי ואישור הנדסי של מבנים במקומות שונים – לבוגרים בעלי זכות החתימה על מבנים בגובה שעד ארבע קומות.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל

עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל

חוות דעת של סטודנטים על הנדסאים באריאל - הנדסאי בניין

התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

הנדסאים באריאל
17/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהב את שינוי המערכת וחוסר אינטראקציה בין המוסד לסטודנטים. אוהב את הפתיחות והרצון של חלק מהמרצים קרא עוד...

על הקמפוס

החברה מאוד טובה, האווירה נחמדה מאוד. ישנם בעיות לוגיסטיקה תמיד בתחילת הלימודים, העברות של כיתות וכד קרא עוד...

טיפים

בסה"כ מוסד לימודים בסדר, מסלול הנדסאי בניין יחסית קל. שהיה בהצלחה לכולם!

הנדסאים באריאל
06/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצים טובים יחס אישי יוצא מן הכלך

על הקמפוס

אני סטודנט שנה א להנדסאי בניין שנה שעברה נאלצתי לעשות מכינה טכנולגית על מנת להתקבל ללימודים במהל קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp