רוצה פרטים על הנדסאי ביוטכנולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסאי ביוטכנולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנדסאי ביוטכנולוגיה, רוצה להיות הנדסאי?

 

התעשייה הביו טכנולוגית בארץ ובעולם היא תעשייה מתפתחת, חדשנית ורב תחומית. תחום הביוטכנולוגיה הוא תחום חדש באופן יחסי, אשר צבר תאוצה גדולה מאוד בשנים האחרונות.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות הנדסאי ביוטכנולוגיה?

 

בתחום זה, חוקרים אנשי המקצוע את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות על מנת לנצל ולהשתמש בממצאים של המחקרים לצורך ייצור מוצרים חדשים ומתוחכמים בתחומים שונים כמו תעשייה, רפואה, חקלאות, אנרגיה, פיתוח זנים חדשים, הדברה ביולוגית, תרביות רקמה צמחית, חקלאות ימית, תעשיית המזון, תהליכי יצור, פיתוח מוצרים חדשים, ביוטכנולוגיה של המזון, הנדסת מזון, ביוטכנולוגיה סביבתית ועוד.

בסיום לימודי הנדסאי משתמשים הבוגרים, בידע הביולוגי שרכשו, לצורך פיתוח מוצרים טכנולוגיים מתקדמים. בישראל התחום הזה התפתח מאוד, כמו תחומי מדע נוספים, ולכן הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הוא גדול. רבים עוסקים בתחום זה - כימאים, ביולוגים, מדענים ועוד, אך בשל הביקוש הגדול, החלו מוסדות הלימוד להכשיר גם הנדסאי ביוטכנולוגיה.

 

בין נושאי הלימוד בתחום זה - כימיה, מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, הנדסה גנטית, עקרונות בהנדסה כימית, דיאגנוסטיקה, אימונולוגיה, מכשור ובקרה, מיקרוביולוגיה תעשייתית, טכנולוגיה של מזון, ביוטכנולוגיה בחקלאות.

 

הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של הנדסאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כהנדסאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 

חשוב לזכור כי הנדסאי הוא איש מקצוע אשר יש לו אוריינטציה טכנולוגית יישומית וגם בתחום זה יש לכך משמעות. כל מי שאוהב ביולוגיה, טכנולוגיה ומדע (ובעיקר את השילוב בניהם) יכול למצוא את מקומו במסלול לימודים מאתגר זה.

 

היכן לומדים?

 

ישנם לא מעט מוסדות לימוד בישראל בהם ניתן להתמחות בתחום זה ולתרום רבות למין האנושי. הלימודים בתחום מרתקים ומקנים ידע מעשי ותיאורטי רחב בכדי להכשיר אנשי מקצוע איכותיים שיעסקו בתחום.

 

ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בישראל, בין היתר - 

 

  • הנדסאים באריאל: הנדסאים באריאל מציעים תכנית לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה בהתמחות ביו רפואית. זהו מסלול לימודי יום שנפרש על פני שנתיים.

 

  • המכללה הטכנולוגית תל חי: אורכו של המסלול ללימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה במוסד זה הוא כשנתיים, הלימודים כוללים התנסות במעבדות ובפרויקט יישומי.

 

  • המכללה האקדמית ספיר: בית הספר להנדסאים של המכללה האקדמית ספיר מפעיל מסלול הנדסאי ביוטכנולוגיה וכן שלל מסלולים נוספים להכשרת הנדסאים.

 

  • המכללה הטכנולוגית אורט בראודה: לימודי הנדסאי אלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית אורט בראודה נלמדים במסלול בוקר בהיקף של שנתיים או בתכנית ערב שאורכה שלוש שנים.

 

מה הם תנאי הקבלה למסלול הנדסאי ביוטכנולוגיה?

 

תנאי הקבלה למסלול הנדסאי ביוטכנולוגיה כוללים תעודת בגרות מלאה או חלקית (במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית), או לחלופין סיום מכינה טכנולוגית קדם הנדסית.

 

 

כמה זמן לומדים?

 

לימודי הנדסאי אורכים כשנתיים עד שלוש שנים, בהתאם למסלול של כל תלמיד. לימודי יום (שהם בדרך כלל אינטנסיביים יותר) אורכים שנתיים ולימודי ערב כשלוש שנים. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

 

מהו שכר הלימוד?

 

שכר הלימוד הוא כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד במכללות ובבתי ספר המתוקצבים ע"י המה"ט. כמו כן, מוענקות מלגות שונות והטבות עפ"י החלטת המיכללה. חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי, עד 5 שנים מיום השחרור זכאים להנחה בגובה 90% משכ"ל לשנתיים .

 

איזו הסמכה מקבלים הנדסאי ביוטכנולוגיה?

 

בוגרי המגמה יזכו לדיפלומת הנדסאי ביוטכנולוגיה מטעם המכללה בשיתוף מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

 

מה הן האפשרויות ללימודי המשך בתחום הביוטכנולוגיה?

 

הנדסאי ביוטכנולוגיה שמעוניינים בלימודי המשך יכולים לבחור במסלול מקוצר לתואר B.Sc בהנדסת ביוטכנולוגיה או בהנדסת כימיה. כמו כו, ניתן להמשיך ללימודים אקדמיים במקצועות חופפים כדוגמת: מדעי החיים, פארמה או כימיה המעניקים תואר B.A לבוגרי המסלול או להתקדם ללימודי תואר שני בהנדסת חומרים- הנדסה כימית ולתואר שני בכימיה.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כהנדסאי ביוטכנולוגיה במכוני מחקר, חברות תרופות, משרדים העוסקים בתחום ובאקדמיה (כחוקרים). רבים מהבוגרים ממשיכים לתואר שני בתחום על מנת להעמיק את השכלתם.

 

אילו מקומות תעסוקה קולטים הנדסאי ביוטכנולוגיה?

 

מבין הארגונים שמעסיקים הנדסאי ביוטכנולוגיה ניתן למצוא: טבע, אוסם, עלית, מקורות, חברת חשמל ועוד.

 

מהו גובה השכר במשק?

 

הנדסאי ביוטכנולוגיה מתחילים צפויים להשתכר כ-5000 שקלים לחודש. הנדסאי ביוטכנולוגיה בעלי ותק של 8 שנים ירוויחו כ- 10000 שקלים לחודש.

 

מה ההבדל בין הנדסאי כימיה תרופתית להנדסאי ביוטכנולוגיה?

 

הנדסאי כימיה תרופתית עובד בסיוע ותמיכה טכנית למחקר. הנדסאי כימיה מקשר בין המהנדס לבין עובד המעבדה המפעיל את המיכשור בתעשייה ואחריותו כוללת פיקוח על שלבי הייצור הקיימים, השתתפות בצוות הרצת תהליכי ייצור וסיוע לחוקר בהפעלת המיכשור של נתוני המחקר.

 

ביוטכנולוגיה הוא תחום רב תחומי העוסק בפיתוח תרופות, פיתוח זנים חדשים בחקלאות, פיתוח מוצרי מזון ועוד. לפיכך הנדסאי ביוטכנולוגיה יכול להשתלב בתפקידים בתחום המחקר -במעבדות לפיתוח נושאים ביוטכנולוגיים ובתעשייה הביוטכנולוגית.

 

לסיכום, תחום הביוטכנולוגיה עוסק בקשת רחבה של תחומי מחקר ויישום במדע ולכן מטרת הלימודים במגמת הנדסאי ביוטכנולוגיה היא להקנות ידע בין-תחומי נרחב ולהכשיר את הסטודנטים לעסוק במגוון נושאים בתחומי המחקר. כיום עושים שימושים רבים בשיטות הביוטכנולוגיות החדישות החל מתחום הרפואה- לצורך פיתוח תרופות דור חדש, תחום החקלאות- לפיתוח זנים חדשים, הדברות ועוד, לתעשיית המזון- פיתוח מוצרים חדשים בטכנולוגית המזון והנדסת מזון ולביוטכנולוגיה סביבתית- עשיית שימוש במיקרואורגניזמים לטיהור מים ושפכים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסאי ביוטכנולוגיה?

רוצה לדעת יותר על הנדסאי ביוטכנולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הנדסאי ביוטכנולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: הנדסאי ביוטכנולוגיה

התקבלו 12 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp